Duyuru

Collapse
No announcement yet.

direksiyon hassasiyeti ?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• direksiyon hassasiyeti ?

Merhaba 2009 cosmo 1.6t aracım var. Yanyol tarzı yol kalitesi düşük bol eğimli tümsekli çukurlu yollarda direksiyon ( her ne kadar insigniaların direksiyon sertliğiyle ilgili şikayetlerde okumuş olsam bana acaba aşırı yumuşakmı direksiyon?dedirten ) tabiri caizse düşük hızlarda bile direksiyonumu zaptetmekte zorlanıyorum.Daha yüksek hızlarda hıza müsait yollarda rahatlıkla hızlı sürerken Bu konuyla ilgili servisime şikayette bulunmuştum fakat bir sorun bulamadıklarını söylemişlerdi.Anlattığım yol koşullarında başka arkadaşlarıma test sürüşleride yaptırarak onlarada sorunu teyit ettirme ihtiyacı hissetim .Eski vektralarda yaşanan direksiyon boşluğuna da benzeten oldu . Forum üzerinde geçmiş konulara baktığımda ağırlıklı olarak , 100 km üzeri hızlar da direksiyon titremesinden şikayetler olmuş, lastik , rot balans ve ön burç değişimi önerilmiş veya hepsi birden önerilmiş deneyimli arkadaşlar tarafından.Benim şikayetim dediğim gibi direksion sanki aşırı yumuşak düşük hızlarda ve direksiyonla kavga ediyorum resmen ..Yardımcı olan olmayan bütün forum arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Ynt: direksiyon hassasiyeti ?

lastik ebatlarının büyük ve tabanların geniş olmasından kaynaklanan ve doğal olan sorunlar vardır, bunlardan biriyle karşılaşiyor olabilirsiniz, mesela özelikle ağır tonajlı kamyonların kullandığı en sağ şeritte asfalt üzerinde uzunlamasına ezilmeler meydana gelir, uzun kanallar oluşur, dediğim kanallardan ll.köprüde en sağ şertte oldukça fazla,en sağdan giderken bu kanalara girersek direksiyon sağa sola kayabilir, o anlarda direksiyon hakimiyeti zorlaşır, direksiyonu sıkı tutmak gerekir, yaşadığınız sorun bu ve daha farklı olabilir, test etmek gerek...

Yorum

Sanayideki ustamın test sürüşünden sonra tespiti bir zamanlar kendi bmw sindede aynı sorunun olduğu lkastikten kaynaklandığıydı.Gittiğimiz lastikçide geniş ebat lastiklerde lastik aşınmasının eşit olmadığı , lastik üzerinde bölgesel tutunma farklılıkları ve eğim kavis gibi orantısızlıklar olduğu idi..Kulandığım lastikler 2009 yılında araçla verilen ve iyice bitik orjinal lastikleriydi.Yarın lastikleri değişiyoruz bakalım ne farkedecek.Hasan arkadaşım yardımın için teşekkürler.

Yorum

yıllar önce aynı sorunu bende 3,18 de yaşadım yeni lastik ve salıncak değişimiyle hallettik. sizinkide büyük ihtimalle düzelecektir yalnız alt takım burç salıncak elde geçerse iyi olur. bozuk ön düzen lastikleri dengesiz aşındırıp ilerde aynı soruna yol açabilir. lastikler şimdiden hayırlı olsun.
           2012 1,3 ASTRA J BEYAZ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: magnet
          Sanayideki ustamın test sürüşünden sonra tespiti bir zamanlar kendi bmw sindede aynı sorunun olduğu lkastikten kaynaklandığıydı.Gittiğimiz lastikçide geniş ebat lastiklerde lastik aşınmasının eşit olmadığı , lastik üzerinde bölgesel tutunma farklılıkları ve eğim kavis gibi orantısızlıklar olduğu idi..Kulandığım lastikler 2009 yılında araçla verilen ve iyice bitik orjinal lastikleriydi.Yarın lastikleri değişiyoruz bakalım ne farkedecek.Hasan arkadaşım yardımın için teşekkürler.

Yorum

İşleniyor...
          X