Duyuru

Collapse
No announcement yet.

farklı marka yağ ile garanti dışına çıkılıyormuş!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• farklı marka yağ ile garanti dışına çıkılıyormuş!

aracım insignia dizel 130 hp - 1600 km. bugün, dışarıdan aldığım yağ ile (castrol edge turbo diesel 5W-40) yağ ve filtre değişimi yapmak için servise gittim. bana dışarıdan bir yağ kullanılması halinde motorun garanti dışı kalacağını söylediler. bütün servislerde böyle mi acaba diye merak ettim.

Ynt: farklı marka yağ ile garanti dışına çıkılıyormuş!

Tamamen servisin yalani inanmayin ama disarida degistirin servisler bu gibi durumlarda arabaya ellemiyor disarda yaptirin guzelce binin..
    2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

benzinli araçlar için GM nin önerdiği motor yağ markaların listesi;
      http://www.gmdexos.com/licensedbrand...sedbrands.html

dizel araçlar için GM nin önerdiği motor yağ markaların listesi;
      http://www.gmdexos.com/licensedbrand...sedbrands.html

Yorum

aracınıza uygun olan yağ cinsini dışardan alıp fişini göstermek şartıyla servislerde motorunuza ekletebilir, yağınızı değiştirebilirsiniz, mesela ben 30 bin bakımında yağımı dışarıdan aldım, aldığım yağı fişiyle servise götürdüm ve benim aldığım yağı motora koydular, garantisi bozulur demeleri çok saçma...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
          aracınıza uygun olan yağ cinsini dışardan alıp fişini göstermek şartıyla servislerde motorunuza ekletebilir, yağınızı değiştirebilirsiniz, mesela ben 30 bin bakımında yağımı dışarıdan aldım, aldığım yağı fişiyle servise götürdüm ve benim aldığım yağı motora koydular, garantisi bozulur demeleri çok saçma...
          buda ilginç ozamn herkez öğle yapar hasan yağ yağfilitresi hava filitresi dışarıda daha ucuz hemde
          Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
          [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emrezxr
            buda ilginç ozamn herkez öğle yapar hasan yağ yağfilitresi hava filitresi dışarıda daha ucuz hemde
            servislerde muhabbetin iyise tanıdık varsa hiçbirşey sorun değil .yazılımlı ve daha birsürü yükleme yapılan araçlarda bile garanti uygulanabiliyorsa yağ filtre fln hiç sıkıntı değil emre abi
            2011 2.0cdti cosmo flexi sunroof Infinity ses sistemi
            yeni yüzyıl üniversitesi mimarlık

Haşin gaddar bilakis çok kibarım.Israr ederim iyi dans ederim o kadar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emrezxr

sadece yağ için, zaten servislerde kullanılan yağ gm, piyasadaki en uygun yağlardan biri, o dönem 30bin bakımdali servis yağ fiyatı 60 liraydı, ben dışarıdan mobil1 aldım 120 liraya, bakım ücreti daha pahalıya geldi, filtrelerden bu durum sözkonusu değil çünkü standart filtre ve orjınal takılması şart ancak servislerde her marka yağ olmadığı için dişarıdan alaınabiliyor, tabiki kapalı ambalajda ve faturasıyla birlikte...

Yorum

aslında sorun, yağın ne kadar pahalı veya ucuz olduğu değil. sonuçta 15000 km de bir kez yağ değişiyor. markadan markaya 120-160 (4.5 Lt) arası bir yağ masrafı olur. motorun uzun ömürlü olması, içindeki yağın kalitesi ile doğru orantılı. yağ ne kadar kaliteli olursa hem kullanırken rahat edersiniz, hem de motoru gönül rahatlığıyla istediğiniz kadar limitlerinde zorlayabilirsiniz.
                servislerde GM onaylı PO nun ürettiği yağ kullanılıyor. bu yağ için kötü demek haksızlık olur. ama kendini ispatlamış (rallilerde, pist yarışlarında, formula 1 de) belli başlı yağ markaları varken (benim tercihim her zaman castrol ve mobil 1) başka bir yağ kullanmaya gerek yok diye düşünüyorum.
                biraz aceleden bu seferlik servisin kullandığı yağı kullanmak zorunda kaldım. ama bişey olursa (motor ile ilgili) garanti kapsamında olmaz denmesi, bana çok saçma geldi. böyle söylemek yerine GM nin onayladığı yağlardan herhangi birini getirirseniz problem olmaz denmesi gerekirdi.
                servislerin kendi yağlarını satarak ticaret yapma hevesleri, teknik bilginin ve mantığın önüne geçiyor.

Yorum

İşleniyor...
                X