Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Selektörsüz Follow Me Home?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Selektörsüz Follow Me Home?

Arkadaşlar youtube da videolara bakarken şu videoya rastladım.
    follow me home özelliği normalde bildiğiniz gibi kapı açık anahtar kontaktan çıktıktan sonra devreye giriyor,fakat bu videoda selektör yapmadan aktif oluyor.video içeriğinde nasıl yapıldığı hakkında bilgi yok.bu işlem gizli özellik mi acaba?

http://youtu.be/83oeG7j8Ezo

2015 BMW F30 M Sport

Ynt: Selektörsüz Follow Me Home?

gizli özellik olduğunu sanmıyorum, onurody'nin aracı normal bir Astra değil
    InsigniaTEAM

Yorum

Ben kendisini tanimiyorum ama videoda da sanki anladigim kadariyla boyle bir ozellik oldugundan bahsediyor arabada.
      2015 BMW F30 M Sport

Yorum

"herkes yapabilir aracıniki adet kontagı var ikisinide sıfırlayıp tek master kontak kulanın yani sadece ayarları sadece tek kontaga yapın aracın ayarlarını sıfırlayın ayarları yaparken 1far kolu uzunları yakmış olun kapınız acık olsun sdandart ayarları uygulayın işlem tamam dır (5.yada 6.da devreye girdi )bu bilgiye ingiltere opel servisindeki teknik bir elamanın anlatmasıyla bulabildik"

demiş
        InsigniaTEAM

Yorum

şu konuyu biraz açsak pek anlayamadım ben.. neyi sıfırlıyoz..

Yorum

Çağrı Bey,
            Bende çok merak ettim, nasıl yapacağımızı biraz daha açıklayabilir misiniz? Deneyen arkadaşlar var ise deneyimlerini paylaşmalarını bekliyorum.
            2009 İnsignia 1.6T Cosmo Teknik Gri+DVD800+Sunroof+Flexride+Infinity Ses Sistemi

Yorum

olayı bende tam bilmiyorum, onurody'nin yazısından alıntı yapmıştım.
              cümlede nokta virgül olmadan birşey anlaşılmıyor tabi
              benim anladığım kadarıyla;
              -2 anahtarında hafızası sıfırlanacak
              -anahtarın birini takıp araç ayarlarını sıfırlayın,
              -tekrar ayar yaparken far kolu uzunları yakmış biçimde olsun, şoför kapısı açık olsun, ardından standart ayarları uygulayın diyor
              InsigniaTEAM

Yorum

Çağrı Bey,

Nette bir hayli araştırma yaptım. daha sonra aşağıdaki yazışmayı buldum. Denedim ama maalesef diğer deneyenler gibi bende amacıma ulaşamadım

"Tekrardan merhaba

Ben yaptigim islemi adim adim yazayim buraya
                1.uzaktan kumandanin pilini cikarttim taktim
                2.araci anahtar yuvasindan actim
                3.confing kismina girip arac ayarlari kismindan fabrika ayarlarina dondurdum(fabrika ayarlarina dondurmedende arac kisisellestirmesi kapaliydi zaten,sifirladigimda da kapali konumda oldu)
                4.dis ortam aydinlatmasi kapali konumda,onurody nin bahsettigi dakika ayari zaten fabrika ayarlarina donunce 30sn olarak gozukuyordu,bir degisiklik yapmadim.sadece dis ortam aydinlatmasini acik konuma getirdim.(bu islemlerin hepsini motor calisir durumda iken sofor kapisi acik,uzun farlar yanik sekilde yaptim)

Sonuc olarak islem tamamen basarisiz oldu,gene selektor yaparak devreye giriyor farlar...
                Anlamadigim nokta bu forumda bu kadar uye var ve onurodynin araci ilk aldigi zamanda boyleymis ama kendisinden baska kimsenin aracinda bu ozellik yok ve bu yontemle acabilecek birisi oldugunuda sanmiyorum.servisede soracagim ama yardimci olabileceklerini sanmiyorum.
                Konuyu takipteyim,saygilar."
                2009 İnsignia 1.6T Cosmo Teknik Gri+DVD800+Sunroof+Flexride+Infinity Ses Sistemi

Yorum

Yok biz yapamayiz ben inanmiyorum bole bisey olduguna...
                  2015 BMW F30 M Sport

Yorum

İşleniyor...
                  X