Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Karbon temizleme (carbon Clean) hakkında

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Karbon temizleme (carbon Clean) hakkında

Arkadaşlar,1.6 T lpg'li aracım 34.700 km'de,buna karbon temizleme yaptırsam nasıl olur,sizce yararlı mı olur;zararlı mı? Bilenler,yaptıranlar varsa cevaplayabilirler mi?Sevgiler...
    2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Ynt: Karbon temizleme (carbon Clean) hakkında

bence çok erken hiçç gerek yok.zaten bu konu hakkında çeşitli rivayetler var.gerekli yada gereksiz olduğu yönünde.ben açıkcası yaptırmama taraftarıyım .yinede siz bilirsiniz.
    2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
    2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Gerçek Manada Makineye bağlayarak Carbon Clear Yapılmasının faydası var tabi ki ama km olarak 50-60 bin daha verimli olur gibi aldığınız yakıtla ilgili sorun var ise erkende yaptırılabilir

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

ve özellikle dizel araçlar için yapılabilir deniliyor.açıkcası benzin ve lpg ikiside temiz yakıtlar.motrunuzun kirlenmesi pek muhtemel değil.
        2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
        2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

dizel araclarda 20000 benzinlilerde 30000 kmlerde yaptirmak gerekir e carbon cleande kullanilan kimyasal normalden daha yuksek isida yanarak pistonun uzerindeki kurumlasmayi alir enjektorleride temizler bazi kisilerin faydali degil demelerinin sebebide uzun km yapmis araclarda mesela 100000 den fazla km yapmis olanlarda pistonun ustu kurum baglamistir vede bu kurum asinmis motorda kompresor kacagini onlediginden carbon clean yaptirarak o kurumlari aldiginda motorun kompresor kacagi fazlalasir motor yag yakmaya baslar bu yuzden zararli denir

1.6 Turbo Cosmo 272bg 360 nm forget piston ve piston kollari downpipe komple 76mm egzoz sistemi ve daha büyük intercoler

Yorum

bundan önceki dizel i30 aracıma 30 bin gibi yaptırmıştım. aracın rahatladığını farketmiştim. benzinlide durumu bilmiyorum, faydalı olursa ben de yaptırabilirim.
            34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

benim 2.0 cdti araca 30 000 km yaptırdım faydası oldumu pisikolojik olarak evet fiat bu konuda cok hassas mühendisler bişey biliyorki arabalara carbon cleande öneriyor düzcede 60 tl para verdim 1 ay önce
              Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
              [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Cevaplar için teşekkürler ama kafam karıştı iyice. Bizim burada makine ile yapan bir yer var yarın bir de onunla görüşeyim bakalım.
                2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

faydası varsa toplu yaptıralım...

Yorum

Yaptıran arkadaşlar yorum yazarlarsa daha net bilgiler olur elimizde,Volkan abimin dediği gibi benzinlilerde 30-40.000 km aralığında olmalıymış bu karbon temizleme işi.Şimdi korktum bir de zararı mı olur filan diye.

Yorum

130 binde 1.3cdti carbon clean yaptırmak sizce zararlımıdır yararlımıdır daha önce yapılmadı.
                      http://vmaxperformance.net/

Yorum

ben aracıma bu yaz 19500 km deyken yaptırdım ,yaptırma nedenim bu kilometreye kadar çokçası şehir içi , düşük devirde kısa mesafede kullanmam dı,bu kullanım tarzı turbo pallerinin kurum bağlamasına sebep olduğundan (düşük devir turbonun yüksek bar basmadığı devir aralığı) yapmak farz oldu ve sonuç olarak aracım daha atak ve hızlanırken daha az turbo laga düşer oldu.
                        insignia 1.6 cdti sport AS + ÇG 2 paketi

Yorum

Ulaş kardeşim o zaman ben de bir deneyeyim o zaman.Gerçi benim araç lpg'li,lpg 8.000 km'den sonra takılmış. Ama araç dediğin gibi şehiriçi kullanılmış . Ben de şehiriçi kullanacağım büyük oranda.

Yorum

BENCE YAPTIRIN DERİM PİSTONUN ÜZERİNDEKİ KURUMLARI FALAN HEPSİNİ EGZOZDAN atarak temizliyor burada test verileri var incelemenizde fayda var

http://www.carboncleanturkiye.com/im...727_125807.pdf
                            Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
                            [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Teşekkürler,bakayım da bayramdan sonra yaptırayım olmazsa.

Yorum

İşleniyor...
                              X