Duyuru

Collapse
No announcement yet.

elfreni destek

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: elfreni destek

Anlaşılan kimsenin kışın balataların donmasından dolayı hareket edememe gibi bir deneyimi olmamış :-)
    Otomatik el freni çekilmesi kış yaşamayan bölgeler için düşünülebilinir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yemre55
      Peki kendi bırakıyor mu yoksa bırakması için tekrar müdahale etmemiz gerekiyor mu ? Eğer bırakmıyorsa trafik olan bir yerde şoför haricinde biri yanlışlık ile bunu denerse ( Örnek benim kuzenim şaka ile yapıyor düşük hızda o zaman bırakmıyor onu biliyorum )
      ama 170-180 gibi olursa cehennem olur ortalık bunun bir çözümü var mı ?
      el frenini bıraktıktan sonra araç durmadıysa frenleri bırakıyor tekrar müdahale gerekmiyor (diye biliyorum)
      sonuçta ben hiç denemedim, sadece deneme yapılan aracın içinde bulundum o yüzden yanlış bilgi vermek de istemem.
      bi sefer Fatih abide denedik bide Mehmet abide.
      birde el freni çekilince arkada stopların yanıp yanmadığını bilmiyoruz. araba çok sert durduğu için arkadan gelen varsa duramayıp bindirebilir
      InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
        Peki kendi bırakıyor mu yoksa bırakması için tekrar müdahale etmemiz gerekiyor mu ? Eğer bırakmıyorsa trafik olan bir yerde şoför haricinde biri yanlışlık ile bunu denerse ( Örnek benim kuzenim şaka ile yapıyor düşük hızda o zaman bırakmıyor onu biliyorum )
        el frenini bıraktıktan sonra araç durmadıysa frenleri bırakıyor tekrar müdahale gerekmiyor (diye biliyorum)
        sonuçta ben hiç denemedim, sadece deneme yapılan aracın içinde bulundum o yüzden yanlış bilgi vermek de istemem.
        birde el freni çekilince arkada stopların yanıp yanmadığını bilmiyoruz. araba çok sert durduğu için arkadan gelen varsa duramayıp bindirebilir
        olayı aynen ben yaşadım. yolcum sağolsun cam açma düğmesi ile el frenini karıştırınca; önce bir sinyal sesi ve ekranda uyarı yazısı çıkıyor, ama fren deaktif oluyor. benim anladığım ayağınız gaz pedalındayken düğmeye bassanızda fren aktif olmuyor...
        MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

eğer aracıma bir kaç saniye içeriside tekrar dönmeseydim çok hafif meğimli yoldan dolayı aracımöndeki araca vuracaktı. manuel frende kolu yukarı doğru çektiğinizde aracın el freni kalkık olduğu görebilirsinişz ama insignialardaki buton muhabbeti çektinmi çekmedinmi çelişkilerle kafamız karışiyor ,gerçekten araçlarımızda bir yere park ettiğnizde el frenin kendisi çekmesi yerinde olurdu madem yok biz bunu nasıl çözebiliriz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kubilaytakır
            eğer aracıma bir kaç saniye içeriside tekrar dönmeseydim çok hafif meğimli yoldan dolayı aracımöndeki araca vuracaktı. manuel frende kolu yukarı doğru çektiğinizde aracın el freni kalkık olduğu görebilirsinişz ama insignialardaki buton muhabbeti çektinmi çekmedinmi çelişkilerle kafamız karışiyor ,gerçekten araçlarımızda bir yere park ettiğnizde el frenin kendisi çekmesi yerinde olurdu madem yok biz bunu nasıl çözebiliriz
            Öneri Güzel

Parmak Frenini çektiğinizde göstergede frenin çekildiğini gösteren kırmızı ışık yanıyor ama kaçımız dikkat ediyoruz

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bilgecem
              Orjinal yazı sahibi: cagri
              olayı aynen ben yaşadım. yolcum sağolsun cam açma düğmesi ile el frenini karıştırınca; önce bir sinyal sesi ve ekranda uyarı yazısı çıkıyor, ama fren deaktif oluyor. benim anladığım ayağınız gaz pedalındayken düğmeye bassanızda fren aktif olmuyor...
              evet gaza basılıp basılmamasına göre çalışıyor olabilir. yada yolcu camı açmak istediyse butona aşağı doğru basmış olabilir.

Orjinal yazı sahibi: kubilaytakır
              Fatih abinin dediği gibi göstergede ışık var oradan kontrol edilebilir.
              arabayı sürekli viteste bırakmak da bir çözüm bence arabaya güvenip hiçbir zaman boşta bırakamıyorum ben.
              InsigniaTEAM

Yorum

Evet Çağrı açıklıyorum O yolcu Gökhan55

Yorum

Ben de kesin ayarlanan bişeydir de ben beceremedim sanıyordum. Olmaması kötü gerçekten. peugeot 3008 de otomatik el freni var ve çok iyi çalışıyor.

Yorum

Bende bizim arabalardada olsaydı iyi olur diye düsünüyorum. Menüden aktif edilebilen bir özellik olsa ve isteyen aktif etse istemeyen aktif etmeyip kendisi çekse güzel olurdu Ben arabayı park ettigimde cekiyorum el frenini. Çok egimli degilse birinci kademe egimliyse ikinci kademeyi çekiyorum. Zaten çok egimliyse araba direk ikinci kademeyi cekiyor. Bu arada arkadasta Citroen C4 var onun el frenide arac durunca otomatik cekiyor.

Yorum

Birde gecen serviste gördüm daha önce bilmiyordum el freni cekiliyken gaza basınca el frenini araba otomatik indiriyor. Vitesi D yada R ye takıp gaza basmazsam el frenini bir kademe daha cekiyor gaza basınca da kendisi indiriyor.

Yorum

İşleniyor...
                      X