Duyuru

Collapse
No announcement yet.

yokuş kalkış desteği hakkında

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• yokuş kalkış desteği hakkında

arkadaşlar benim araçta yokuş kalkış desteği bir kez çalışıyor sonra 10 kez çalışmıyor yani arada sırada çalışıyor niye böyle anlamadım. böyle bir sorun yaşayan varmı?
    2012 1.4t beyaz/bej+edition elegance+yeni stil paket(18"+afl+bluetooth)+necvox

Ynt: yokuş kalkış desteği hakkında

Daha önde defalarca konuşulmuştu forumda aratırsanız çıkar ancak ben yine de tarif edeyim.

1.Yokuşta olmalısınız.
    2.Vites boşta olucak.
    3.Vitesi 1'e taktınız.
    4.Ayağınızı önce frenden kaldırıyorsunuz zaten el freni ile kalkıyormuş gibi tuttuğunu hissedeceksiniz.
    5.Debriyajı hafif bırakıp gaz veriyorsunuz ve başarıyla kalkmış oluyorsunuz.

Vitese taktıkdan sonra 3 sn. içerisinde ayağınızı frenden çekmelisiniz aksi halde çalışmaz.

Yapılan yanlışlar :

1. Vitese takdıktan sonra çok uzun süre debriyaja basılı şekilde tutmak. Sistem çalışmaz.
    2. Ayağınızı önce debriyajdan sonra frenden kaldırmak. Sistem çalışmaz.

Teknik olarak doğru kullandığınız takdirde çok başarılı çalışan bir sistem.
    2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

Orjinal yazı sahibi: eymenkul
      Daha önde defalarca konuşulmuştu forumda aratırsanız çıkar ancak ben yine de tarif edeyim.

1.Yokuşta olmalısınız.
      2.Vites boşta olucak.
      3.Vitesi 1'e taktınız.
      4.Ayağınızı önce frenden kaldırıyorsunuz zaten el freni ile kalkıyormuş gibi tuttuğunu hissedeceksiniz.
      5.Debriyajı hafif bırakıp gaz veriyorsunuz ve başarıyla kalkmış oluyorsunuz.

Vitese taktıkdan sonra 3 sn. içerisinde ayağınızı frenden çekmelisiniz aksi halde çalışmaz.

Yapılan yanlışlar :

1. Vitese takdıktan sonra çok uzun süre debriyaja basılı şekilde tutmak. Sistem çalışmaz.
      2. Ayağınızı önce debriyajdan sonra frenden kaldırmak. Sistem çalışmaz.

Teknik olarak doğru kullandığınız takdirde çok başarılı çalışan bir sistem.
      Özellikle birinci şık doğru yokuşda beklerken kalkmadan hemen önce vitese takıp debriyajdan önce frenden çekerseniz her seferinde çalışır (yokuşda değilseniz zaten araç kaymaz )

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
      Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

cevaplarınız için teşekkür ederim. aracımı hergün aynı yere parkediyorum ve yokuşta. sanırım dediğiniz gibi saniye olayından kaynaklanıyor bunu tekrar deneyeceğim eğer yine omazsa ozaman sorun var demektir. çünkü 1 gün oluyo sonra 3 gün olmuyo garip bir durum
        2012 1.4t beyaz/bej+edition elegance+yeni stil paket(18"+afl+bluetooth)+necvox

Yorum

Orjinal yazı sahibi: stean
          cevaplarınız için teşekkür ederim. aracımı hergün aynı yere parkediyorum ve yokuşta. sanırım dediğiniz gibi saniye olayından kaynaklanıyor bunu tekrar deneyeceğim eğer yine omazsa ozaman sorun var demektir. çünkü 1 gün oluyo sonra 3 gün olmuyo garip bir durum
          Alışkanlık meselesi aracı uzun süre viteste beklenmeden yapıldığında sorunsuz tutuyor

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
          Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

İşleniyor...
          X