Duyuru

Collapse
No announcement yet.

insignia 1.4 kaput altından gelen tıkırtı sesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• insignia 1.4 kaput altından gelen tıkırtı sesi

Merhabalar

Aracımda zamansız şekilde kaputun altında bir tıkırtı sesi duymaktayım

Bununla ilgili videolar

http://www.youtube.com/watch?v=yMzklDCwTIs#

http://www.youtube.com/watch?v=1dPUVVPFJmk#

Bu sorunu yaşayıpta çözebilen var mı?

Ynt: insignia 1.4 kaput altından gelen tıkırtı sesi

http://www.insigniateam.com/forum/in...p?topic=6273.0
    bu konuyu bir inceleyin isterseniz.
    2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
    2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Net olmamakla birlikte bu sesler çoğunlukla hareketli Volandan çıkıyor sorun olmuyor ama sizi çok rahatsız ediyor ise servisinize gösterin

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmet_turedi
        http://www.insigniateam.com/forum/in...p?topic=6273.0
        bu konuyu bir inceleyin isterseniz.
        Bu konuyu yeni inceledim bir sonuç alınmamış daha

Yorum

izolasyondan falan bahsediyordu arkadaşlar.bizim araçlarda olmadığı için bende açıkcası içeriğini tam bilmiyorum ama baya bişeyler yazılıp çizildi fikir verebilir en azından sizede.
          2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
          2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Odak ta yapılan izolasyon benim sorunumu çözdü şuan duymuyorum sesi yada alıştım ses
            2010 VW Jetta 1.4 TSI DSG Comfortline.
            2012 Insignia 1.4T Teknik Gri +18" Jant + Sunroof+Navimaster Multimedia (Satıldı)

Yorum

Ankara Opal bu sesin euro 5 motorlarda kullanılan yeni tip enjektörden kaynaklandığını söylüyor.
              Insignia 1.4 Turbo Elegance

Yorum

Motorun sesli çalışması biraz dizel gibi gürültülü olduğu kabul ama bunu bi hata bi sorun gibi görürlermi hiç sanmıyorum..

Yorum

bence ses normal geldı bana aracınız kac bınde normalde 5000-6000 e kadar arac rodaj donemını tamamlayana kadar yapar ama rodaj donemını gecmıs ıse enjektörlerden olabılır kayış bılyalarından olabılır

Yorum

Sanki biraz fazla mükemmelci davranıoruz? En ufak seyde kuşku ile davranmak bindiğin arabadan keyif almayı engeller.. Bildiğin azcık gürültülü bi motor sesi ağrıza olmadığı kanaatindeyim..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Azure
                      Sanki biraz fazla mükemmelci davranıoruz? En ufak seyde kuşku ile davranmak bindiğin arabadan keyif almayı engeller.. Bildiğin azcık gürültülü bi motor sesi ağrıza olmadığı kanaatindeyim..
                      Kaputun altında tıkırtı sesi duymak ıcın 60000 tl vermedım sonucta bu arabaya . Videoyu izlediysen mükemmelci olmadığımı düşünürsün ya da video sizi tatmin etmiyorsa sizinle ufak bir gezinteye çıkabiliriz..

Bu sorun 1,4 corsalar da çıkmaya başlamış ve araca izalasyon yapılıyormuş ama yapılan bu işlem servisin yaptığı bir çözümdür. Bu tüm 1,4 insignialarda olan bir üretim hatası olarak düşünüyorum. İzalasyon yaparak sesin tam kesilmediğini söylüyorlar haftaiçi serviste bu işlemi yaptıracağım eğer aynı sıkıntı daha devam ediyorsa aracı satılığa çıkartacağım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tonyhawk
                        bence ses normal geldı bana aracınız kac bınde normalde 5000-6000 e kadar arac rodaj donemını tamamlayana kadar yapar ama rodaj donemını gecmıs ıse enjektörlerden olabılır kayış bılyalarından olabılır
                        Arac 19 bin km de

Yorum

Enjektorlerden gelen o tikirti sesini dun gece itibari ile bende duymaya basladim. Dun kaputu actigimda daha onceden gelmeyen bir tikiri sesi vardi, servis enjektor sesi oldugunu soyledi. Ilk defa surus esnasinda farkettim. bu sıkıntıyı yasayipta cozume kavusturan varmi?
                          BEYAZ 1.4 T EDITION ELEGANCE + YENI STIL + SUNROOF + CIFT EGSOZ UYGULAMASI

Yorum

aynı ses benım arabada vardı gecen hafta odak'a bıraktım hal etıler su an cok sesız calsıyor.
                            ** 2012 NSIGNIA 1,4 140 BG Karbon Siyah... 2012 INSIGNIA 1,6 Cosmo Karbon Siyah... ve ** 2016 INSIGNIA 1.6 otomatik CDTİ Siyah

Yorum

İşleniyor...
                            X