Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Araçlarımızda Fren Balatası Sensörü Yokmu ?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Araçlarımızda Fren Balatası Sensörü Yokmu ?

Geçenlerde bakım için servise gittiğimde servis danışmanı fren balatasının çok azaldığını, en fazla 2000-3000 km gidebilceğini ve değişmesi gerektiğini söylemişti, bende şuan biraz daha idare etsin, ayrıca bitmeye yakın sensör uyarı verir mantığı ile değiştirtmedim, dün akşam otobanda 140 ile seyrederken biraz sert fren yaptığımda aşırı şekilde bi metal sesi, direksiyonda garip bi his, ne oluyor derken tekrar frenlemeyle balatanın bittiğini ve diske temas ettiğini anladım, merak ettiğim her yeri sensör dolu olan bu raçta balata sensörü niçin yok, acaba varda benimkimi yanmadı ? benim bildiğim balatalarımız kablolu yani sensörlü, bitmeye yakın gösterge panelimde uyarı vermesi lazım, ama benimki uyarı filan vermedi, bu şekilde kullanmaya devam etsem ne gibi sonuçlar ortaya çıkar ?

Ynt: Araçlarımızda Fren Balatası Sensörü Yokmu ?

Metal sesli sensör var

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
      Metal sesli sensör var

fatih abi sensör yoksa o balata üzerindeki kablo süsmü?

Yorum

Bu şekilde kullanmaya devam edersen en az göreceğin hasar diskin de bozulması olur.
        Frenlerinin kötü olduğundan dolayı olabilecekleri telafuz etmek istemiyorum, Allah korusun...
        Bence şuan ne işin varsa bırak ve balatalarını değiştirmeye git...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tozse
          Bu şekilde kullanmaya devam edersen en az göreceğin hasar diskin de bozulması olur.
          Frenlerinin kötü olduğundan dolayı olabilecekleri telafuz etmek istemiyorum, Allah korusun...
          Bence şuan ne işin varsa bırak ve balatalarını değiştirmeye git...

anlıyorum, şuan için temkinli kullanıyorum zaten, yarın kısmetse değiştirmeyi düşünüyorum, ilk balata 23000kmde değiştirmiştim sadece önler değişti, şimdi önler yine bitti, merak ettiğim arkaların durumu nasıldır ?

Yorum

bu konuyla ilgili bilgisi olan pek yok sanırım ?

Yorum

servis görevlisine sormuştum oda olamadığını söylemişti.yalnız benimde önler 25000 de bitti bu bence bu tip arabalar için çok erken yani en az 40000 gitmeli benim eski focusta çakmalar bile 40000 gidiyordu. zaten benim debriyaj balatada 33000 de bittiğine göre insignia balata işinde zayıf galiba..
              180 COSMO ,BEYAZ.. 245/45/19 SPOR JANT VE DUNLOP SPORTMAXX 98 Y LASTİKLER.. OPC SPOİLER..   EIBACH PRO KİT YAY SİSTEMİ (3 CM ) ,SİYAH RENKLİ CAMLAR..K&N AÇIK HAVA FİLTRESİ VE İNTAKE KİT

www.zaferboyraz.com

Yorum

Orjinal yazı sahibi: drzb
                servis görevlisine sormuştum oda olamadığını söylemişti.yalnız benimde önler 25000 de bitti bu bence bu tip arabalar için çok erken yani en az 40000 gitmeli benim eski focusta çakmalar bile 40000 gidiyordu. zaten benim debriyaj balatada 33000 de bittiğine göre insignia balata işinde zayıf galiba..
                benim ilk fren balatasıda 24000 de bitmişti, şimdi araç 47000 de yine bitti, bu kadar erken bitmesini servise sorduğumda balatanın içinde çevreye zararlı bi maddenin bulunduğunu ve bu maddenin artık balatalara konmadığını ve bu yüzden kullanım süresinin azaldığını söyledi, baskı balatam henüz bitmedi ama bu aralar sanki oda kaçırmaya başladı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09

balata sensörü var diye biliyorum, bu devirde böyle bi araca koymamaları büyük hata olur zaten
                  Gökhan abi (turquaz72) bu sensörlerin ayarsız yerleşiminden yada buna benzer bi sebepten dolayı fren yaparken senin tarif ettiğin gibi bir metal sesi duyduğunu ve serviste yaptırdığını foruma yazmıştı diye hatırlıyorum abi.
                  InsigniaTEAM

Yorum

İlk İş Balataları Kontrol Etmek Olsun. Ben de Balata Sensörü Olması Gerektiğini Düşünüyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
                      Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09

balata sensörü var diye biliyorum, bu devirde böyle bi araca koymamaları büyük hata olur zaten
                      Gökhan abi (turquaz72) bu sensörlerin ayarsız yerleşiminden yada buna benzer bi sebepten dolayı fren yaparken senin tarif ettiğin gibi bir metal sesi duyduğunu ve serviste yaptırdığını foruma yazmıştı diye hatırlıyorum abi.

mercedeslerde 90 lı yıllarda bile vardı sensör, ki bizim balatalarımzda kablalu yani sensörlü ama uyarı vermemesi çok ilginç, sanırım bi yerlerde sorun var benimkinde...

bu güne kadar balatası uyarı veren oldumu hiç ?

Yorum

birçok aracımızda fren balata ikaz sensörü yok insignialarda hiç karşılaşmadım astra g' nin bazılarında vardı. fren balatası azaldığında disk koruma sacı ses yapmaya başlıyor sesi duyup servise gelirseniz sorun yok fakat sesi fark etmezseniz balata + fren diski de zarar görümüş oluyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ozas
                          birçok aracımızda fren balata ikaz sensörü yok insignialarda hiç karşılaşmadım astra g' nin bazılarında vardı. fren balatası azaldığında disk koruma sacı ses yapmaya başlıyor sesi duyup servise gelirseniz sorun yok fakat sesi fark etmezseniz balata + fren diski de zarar görümüş oluyor

evet sesi duydum fakat yumuşak frenlemelerde ses yok, sert ve yüksek hızlardaki frenlemelerde ses geliyor...

Yorum

Hasan nasıl araba kullanıyorsun sen ya 23.000 - 24.000 km de fren balatasımı değişir ben önleri 45.000 km bakımda değiştirdiler, hatta 2000 - 3000 km daha gider dediler ama ben değiştirin 15 -20 gün sonra tekrar gelmiyeyim diye, arkalar hala değişmedi normal devam ediyor araç şu an 56.000 km de benim balataları kalın yapmışlar her halde
                            [IMG width=500]http://i1134.photobucket.com/albums/m615/nester54/IMG_5063-Kopya.jpg[/img]

[move][b]Yaşamımda edindiğim en büyük bilgi şudur; Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene, hiç kimse yardım edemez. PESTALOZZİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: NEŞTER
                              Hasan nasıl araba kullanıyorsun sen ya 23.000 - 24.000 km de fren balatasımı değişir
                              Motor kompresyonunu hiç kullanmayıp bütün yükü frenlere bırakıyor olabilir mi acaba ?
                              ( Tabii şanzıman düz ise )

Yorum

İşleniyor...
                              X