Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.4 TURBOLAR YARDIM

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.4 TURBOLAR YARDIM

Arkadaşlar yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum ama benim bildiğim turbolu araç tabiri caizse çufff'lar.Benim aracımda ne kadar zorlasamda bu ses yok.Bırakın çuff yapmayı turbonun ıslık gibi seside yok :/ Ne yaptıysam olmadı duyamadım.Servise soruyorum problem yok diyorlar.Anlamadım gitti cidden...Öte yandan bir diğer sorun ise bazen aracın rölantide dizel gibi sesli çalışması.Servisin açıklaması 1.4 lerde enjektörler sesli çalışıyormuş takır tukur ve her şey normalmiş.Hala anlayabilmiş değilim.
    Insignia 1.4 Turbo Elegance

Ynt: 1.4 TURBOLAR YARDIM

Ses turbodan cikmaz blow off tan cikar ki bunu isteyen takar turbo normalde ses yapmaz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Onat89
      Ses turbodan cikmaz blow off tan cikar ki bunu isteyen takar turbo normalde ses yapmaz
      1.3 cdti astra ve benzeri bir çok araçta turbo sesi bariz duyuyor ama

Yorum

Dedigim gibi ses istiyorsaniz bi blowoff cizer subaru gibi oter arac

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Onat89
          Dedigim gibi ses istiyorsaniz bi blowoff cizer subaru gibi oter arac
          Tamam demek istediğini anladım fakat normalde azda olsa duyulur turbo..Bir blow-off kadar olmasa da hafiften bir ses verir yanlış mıyım? Çuff lamadan kastım bir blow-off kadar değil.

Yorum

Turbolarimizda ses yok daha ne istiyorsun sessiz sessiz gidiyoruz.
            Arasıra gelen ses hepimizde var ben daha yeni odakta yalıtım yaptırdım bu ses için
            2015 2.0 sorento

Yorum

180 lıklerde barız duyuyordum cuflamayı bende drump valvenın sesıdır. blow offa yakın ses cıkar ama cok kuvvetlı degıldır

Yorum

1.4 lerde o ses yok gibi bişey... ama 1.6 lar resmen konuşuyor bide tsı 160 lıklarda aynı ses var ama onlarda motor seside çok tok çıkıyor...
                F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
                  1.4 lerde o ses yok gibi bişey... ama 1.6 lar resmen konuşuyor bide tsı 160 lıklarda aynı ses var ama onlarda motor seside çok tok çıkıyor...
                  Konuşturmam lazım benim de

Yorum

Orjinal yazı sahibi: speed_emre
                    180 lıklerde barız duyuyordum cuflamayı bende drump valvenın sesıdır. blow offa yakın ses cıkar ama cok kuvvetlı degıldır
                    +1 ben devamlı duyuyorum

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                    Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

1.4 Turbolarda pass valfe var ve vites geçişlerinde ara gazı alma durumu oluyor tabi bu istediğinizi vermiyor ama daha sağlıklı bir durum.
                      2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

Ben cuff sesini cam açıksa duyuyorum ancak ıslık sesi arabanın içinde sürekli var. Hem de baya kuvvetli. Bazen araca binenler ben yüklenince bu ses ne diye bile soruyorlar.
                        2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

1.6 T Insignia lardaki dump valve biraz sesli çalışıyor, blow off un biraz kısılmışı gibi. bu nedenle hem ıslık hem de basınç boşalma sesi bariz duyuluyor. Ama mesela çok benzer motor olna Astra H GTC 1.6T de aynı sesi ben hiç duyamadım. Demek ki 1.4T Insignia da o şekilde.

O sesi duymak için 2 şansınız var. birinci blow off takmak. Ancak bilmeyenler Insignia'ya maalesef takamıyor, çok bilinçli yapılması lazım. Yoksa motor geri basıncı okuyamadığı için arıza lambası yakıp, safe moda geçiyor ve turbo yu devre dışı bırakıyor. Bunu engelmenin yolları var ancak o şekilde olduğu zaman da bariz güç kaybı oluyor.

Daha pratik ve tehlikesiz yol ise açık hava filtresi kullanmak. Ben 1.6t GTC de kullanıyorum. Hem emiş sesi gem de basınç boşaltma çuff diye inanılmaz güzel duyuluyor. Bunun tek sıkıntısı şehirler arası yolda kafanızı biraz şişirmesi.

Yorum

Bende bu durumdan sikayetciyim genelde turbolu araclar cufluyor ama bizimkilerde tik yok 1.6 turbolar cufluyolar mesela cok net duyuluyor aslinda sessiz olmasi daha iyi bisey ama ben cuflamasini istiyorum o yuzden acik hava filtresi takmayi dusunuyorum
                            2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

valla sorun çıkarmasında cuflasada olur puflamasada olur oleyy
                              2012 opel insignia 1.4 140hp edition elegance

Yorum

İşleniyor...
                              X