Duyuru

Collapse
No announcement yet.

BU EBAT LASTİK KULLANILABİLİRMİ?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• BU EBAT LASTİK KULLANILABİLİRMİ?

arkadaşlar sivas"ın kışı malum, karda mevcut lastiklerle sürüş çok sıkıntılı, bende şimdiden lastik derdine düştüm. dört adet petlas buldum çok çok uygun fiyata ancak lastik ebatları 245*40*18 bendeki lastikler 245*45*18. tabloda karşılaştırdım. fark % 3,6 yani tavsiye edilmiyor. araç yaklaşık 2,45 cm alçalacak. yinede size danışmak istedim sonuçta kış aylarında oldukça yavaş kullanılıyor. bu lastikleri alıp taksam ne gibi sıkıntı yaşarım bu abat lastik tecrübe eden varmı? şimdiden teşekkürler.
    alınacak lastikler petlas 2010 model yani 2 kış kullanılmış, görüntüde temiz sorunsuz lastikler, fiyat adet 100 tl
       2012 1,3 ASTRA J BEYAZ

Ynt: BU EBAT LASTİK KULLANILABİLİRMİ?

Kış Lastiği ne olursa olsun yazlık lastiklerden daha faydalı ve başarılı olur şimdiden hayırlı olsun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

yani işimi görürmü fatih abi
         2012 1,3 ASTRA J BEYAZ

Yorum

Hesapta ufak bir hata var : Araç iki ebat arasındaki çap farkı olan 2,45 cm kadar değil, onun yarısı kadar alçalacak. Çünkü lastikler göbekten monte ediliyor

Başka bir ebat bulamıyorsanız bu da işinizi görür, fakat kış lastiğinde asıl olan orijinalden daha az temas yüzeyi olan lastik kullanmaktır, bu da daha dar taban ile sağlanır. Uygun yanak oranlı 225 veya 235 tabanlı bulabiliyorsanız onları tercih edin.

Yorum

Ayni lastigin orjinal ebatta olanini 225 TL'ye almıştım. Sivas gibi yoğun kış yaşanan bir yerde aracınız sıfır kar lastiğini hak eder bence.
          2014 BMW 320d

Yorum

İşleniyor...
          X