Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tecrübeli arkadaşlar Ne yapmalıyım

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Tecrübeli arkadaşlar Ne yapmalıyım

Selam arkadaşlar, aranıza 20 ggün önce 2011 insignia 1.6 turbo ile katıldım
    Harika bi araç ama türlü türlü huyları var

Aracım lpg'li 3 gün önce aracı kapıya çektim sabah çalıştırdığımda araç acaip bir derecede silkelenme ile çalışmaya uğraşıyor haldeydi, gaza basıyorum gaz yemiyor 3dk sonrasında lpg ye geçtikten sonra normale dönüyor, fakat performansı düşük bi şekilde ilerliyordu, motor ısındıktan sonra tekrar benzine aldığımda silkelenme yok ama 3,000-3,500 dvr arası motorda bi kasma ardından aniden bi toparlamayla kopup gidiyordu... Buzamanlar sürecinde köyümde olduğum için servise gösteremedim ve durum canımı sıkıyodu, köy yolları gaz basmaya müsait olmadığı için 2 gün önce ana yola indim biyerine depodan pislik geldi atar mantığı ile 2-3 km arabayı redline yaptırarak gaz bastım düzelir gibi oldu, 1 gün önce yine aynı problemle karşılaştım ve bugün şehire dönerken busefer daha bi uzun süre benzinde gaz bastım. gün boyu nerdeyse motor hiç soğumadı ve performansı yerine gelmişti, az önce aracımın motoru iyice soğuduktan sonra marşa bastım problem yok ama sabah marşa bastığımda neyle karşılaşacağımdan hiç emin değilim maad

Buna benzer bi sorunla karşılaşan veya neden sebep böyle bi problem yapar die fikri olanların cevaplarını bekliyorum.

Not: araç ben almadan önce 4-5 ay hiç çalışmadan üzeri açık durumda yatmış. ben en son 30.000 bakımını yaaptırdım hava polen, buji, yağ, enjektör temizliği bir hafta önce yapıldı

Ynt: Tecrübeli arkadaşlar Ne yapmalıyım

LPG insignialarda önerilmiyor. LPG kaynaklı olabilir.
    2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

sübaplarınızı servise gösterin genellikle silkeleme problemisübap ayarlarından kaynaklanır.aracınızı çok fazla zorlamanızı tavsiye etmem,gazlayınca pislik falan söküldüğü yok öyle pislik falan olacak bir durum yok düşündüğünüz gibi değil.dahada zorlarsanız sübaplarınıza zarar verebilirsiniz.en kısa sürede servise gösterin aracınızı hırpalamayın boş yere.geçmiş olsun
      2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
      2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

aynı sorunu bende yaşıyorum aracım lpg li subap sorunu sabah çalıştırırken silkelenme yapıyor ama ben uzun zamandır kullanıyorum kış aylarında bu silkintiler artıyor tavsiyen benzinde kullanın
        Yeni i30 style 1.6 crdi beyaz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mehmet
          LPG insignialarda önerilmiyor. LPG kaynaklı olabilir.
          +1
          Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
          [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

bu problem subap ayarlarınızın bozulduğunun işareti maalesef, soğukken subaplar kendini kasıyor, sıcakken de genişliyor ve nispeten daha rahat çalışıyor, subaplarınızı değiştirmeniz gerek, silindirleriniz düzgün bi şekilde çalışmıyor şu anda, yaklaşık 800 tl civarında bir masrafı var

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zaqa17
              aynı sorunu bende yaşıyorum aracım lpg li subap sorunu sabah çalıştırırken silkelenme yapıyor ama ben uzun zamandır kullanıyorum kış aylarında bu silkintiler artıyor tavsiyen benzinde kullanın
              abi erkenden kontrol ettirmezsen ilerde büyük sorun yaşayabilirsin. Ankara'da 2 sefer motor indiren araba vardı forumda görmüşsündür belki.
              InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
                Orjinal yazı sahibi: zaqa17
                abi erkenden kontrol ettirmezsen ilerde büyük sorun yaşayabilirsin. Ankara'da 2 sefer motor indiren araba vardı forumda görmüşsündür belki.
                evet aslında yakın zamanda yapacaktım ama aracı satıyorum büyük ihtimalle
                Yeni i30 style 1.6 crdi beyaz

Yorum

Fikirleriniz için teşekkürler arkadaşlar..

Bugün lpg yi taktırdığım yere gittim önce çünkü lpg de bi problem yaşıyordum, beyin değişti ayarları yapıldı ve ondan sonra böyle bir sorunla karşılaştım.
                  Araçta italyan Emer markalı özel yağlamalı sistem mevcut, takılan yer ana bayii, asıl mesele işi bilmekte.

Bayi sahibi harbi işini bilen mühendis bir abimiz, problemi anlattım, söyle bir mantık mevcut hepimizde ilk çalıştırmada araç benzinle çalıştığı için lpg den şüpelenmiyoruz, Abimin verdiği cevap mesele ilk çalıştığında neyle çalıştığı değil en son stop ederken neyle çalıştığı, stop ettikten sonra manifoltta galan gaz+ borunun içinde kalan gazın manifoltta birikmesinden dolayı sabah marş bastığında benzinle beraber bu gazın subapları sıkıştırması araçın böyle titreyerek çalışmasına sebep olur dedi

Bu cevabın ardından Ağzım açık kaldı adeta çünkü aklımdan onca şey geçmişti ve hiçbiri zamanlamalara bakarsak hiç mantıklı gelmiyodu, bir kaçgün öncesi lpg de sorun olduğu için benzinde kullanıyordum aracı ve onca sabah hiç titreme yoktu :/

Her neyse fazla uzatmadan kısa keseyim, Malum bu araçlar subap'lardan dolayı mimlenmiş buyüzden halen tedirginim ve takibindeyim ve de durumları sizinle paylaşacam, bu gece aracımı gazı kapatıp biraz benzinde gezdikten sonra stop edip sabahın en serininde deneyeceğim, bakalım bu sefer aynı titreme olacakmı, gerçi lpg ayarları yapıldı birde öyle test etmem gerekiyor ama önce şu manifoltta biriken gaz mantığının doğruluğunu çözmem lazım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: eneskaba
                    Fikirleriniz için teşekkürler arkadaşlar..

Bugün lpg yi taktırdığım yere gittim önce çünkü lpg de bi problem yaşıyordum, beyin değişti ayarları yapıldı ve ondan sonra böyle bir sorunla karşılaştım.
                    Araçta italyan Emer markalı özel yağlamalı sistem mevcut, takılan yer ana bayii, asıl mesele işi bilmekte.

Bayi sahibi harbi işini bilen mühendis bir abimiz, problemi anlattım, söyle bir mantık mevcut hepimizde ilk çalıştırmada araç benzinle çalıştığı için lpg den şüpelenmiyoruz, Abimin verdiği cevap mesele ilk çalıştığında neyle çalıştığı değil en son stop ederken neyle çalıştığı, stop ettikten sonra manifoltta galan gaz+ borunun içinde kalan gazın manifoltta birikmesinden dolayı sabah marş bastığında benzinle beraber bu gazın subapları sıkıştırması araçın böyle titreyerek çalışmasına sebep olur dedi

Bu cevabın ardından Ağzım açık kaldı adeta çünkü aklımdan onca şey geçmişti ve hiçbiri zamanlamalara bakarsak hiç mantıklı gelmiyodu, bir kaçgün öncesi lpg de sorun olduğu için benzinde kullanıyordum aracı ve onca sabah hiç titreme yoktu :/

Her neyse fazla uzatmadan kısa keseyim, Malum bu araçlar subap'lardan dolayı mimlenmiş buyüzden halen tedirginim ve takibindeyim ve de durumları sizinle paylaşacam, bu gece aracımı gazı kapatıp biraz benzinde gezdikten sonra stop edip sabahın en serininde deneyeceğim, bakalım bu sefer aynı titreme olacakmı, gerçi lpg ayarları yapıldı birde öyle test etmem gerekiyor ama önce şu manifoltta biriken gaz mantığının doğruluğunu çözmem lazım
                    aynı lpg bende de var sizinle konuşma ihtimalim var mı? pm'den bana msj atarsanız numaranızı sevinirim, ben Selçuk beyden aşırı şekilde şikayetçiyim, sizinle paylaşmak istediğim şeyler olacak

Yorum

lpg li vectram vardı. hayatı bana zindan etti . subaplar gitti. tüp olayıından elinizden geldiğnce çabuk kurtulmaya çalışın derim

Yorum

dediğiniz gibi bizim araçlara kesinlikle lpg olmuyor önerilmiyor opel garanti vermiyor ve kesinlikle tavsiye etmiyorlar.

Yorum

İşleniyor...
                        X