Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Active Select şanzuman problemi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Active Select şanzuman problemi

İstanbuldan Trabzon'a o km hangi hızda yaptınız bendede 2.0 160lık vardı 950 km ışık yandı
    [IMG width=500]http://i90.photobucket.com/albums/k276/deathroww_06/uye_imza/DBF5ED50-30E0-4F9F-B916-121DD52EB61C.jpg[/img]

Mondeo 2.0 240 hp selectiv

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emrezxr
      dizelciler toplanmış bakıyorumda ihihi bence sizin gaz tepkime süresiyle alakalı bi sorununuz var Sprint Booster denilen ürün sizin isteklerinize kesinlikle cevap verecek bi ürün ben şiddetle tavsiye ediyorum

sonra bide şu var benim aracım chipli 175 hp dsg passat cc 170 hp kalkıyorum ne dsg nede f1 şanzuman fayda ediyor eeeee dsg ne oldu şimdi hani daha hızlı vides değiştiriyordu alakasız bi konu oldu ama ihihi
      Ruhun şad olsun, Allah rahmet eylesin

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
      Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sedat 8266
        Orjinal yazı sahibi: emrezxr
        dizelciler toplanmış bakıyorumda ihihi bence sizin gaz tepkime süresiyle alakalı bi sorununuz var Sprint Booster denilen ürün sizin isteklerinize kesinlikle cevap verecek bi ürün ben şiddetle tavsiye ediyorum

sonra bide şu var benim aracım chipli 175 hp dsg passat cc 170 hp kalkıyorum ne dsg nede f1 şanzuman fayda ediyor eeeee dsg ne oldu şimdi hani daha hızlı vides değiştiriyordu alakasız bi konu oldu ama ihihi
        Ruhun şad olsun, Allah rahmet eylesin
        Amin, mesajını görünce o günler geçti gözümün önünden. Mekanı cennet olsun..

Yorum

mctb
          hocam aracın şanzuman yağının değişim durumunu bilmiyoum 1 yıl oldu alalı. servise değiştirelim dedim gerek yok dedi arıza durumunu servise anlattım şanzumancıya göndermemiz gerekir diyor oda 160 bin km deki araçın masrafı 8000 gibi bi rakama çıkarmış
          sadece selonoid arıza kaydının bu kadar masrafa çıkacak olması aklıma yatmadı. şimdilik arıza verdiği zaman OBD II cihazıyla ceptelefonuna bağlanıp arıza kaydını silip devam ediyorum. araştırma modundayım.

hunters
          hocam. trabzon yoluna kayınbiraderime kullandırdım çoğunu benden çok daha sakin modda kullanır genelde 100 - 130 dolaylarında gittik.
          2.0 dizel ilk defa kullanıyorum en uygun yakıt için hızı kaça sabitlememiz gerekiyor bilginiz var mı acaba? fabrika değerimiz 5.2 ama ben henüz o rakamı tutturamadım. 1,6 ford dizelde 4,1 fabrika değerlerini çoğu zaman yakalıyodum. ama insigniada 6.0 ın altına düşüremedim. yüksek hızlarda da 8 litre yi pek geçmiyor. bu araba için de çok olduğunu düşünmüyorum.
          2009 2.0 CDTI 160 HP, Cosmo Sunroof,  flexride şasi, İnfiniti 19 inc, DVD 800 Navi, Bej, Deri, Koltuk Isıtma

Yorum

Ben de öğretmenim ve Trabzonluyum, Trabzon'da yaşıyorum.
            Hocam Trabzon'a geldiğinizde sorununuz geçmemiş olursa Bağkur sanayisinde Opel Adam özel servisine uğrayıp Murat hoca beni yönlendirdi derseniz arkadaşlar ellerinden geleni yapacaktır.
            İnşallah kısa zamanda sıkıntınızı çözersiniz.
            @Murat
            2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

teşekkür ederim murat hocam. trabzonda otomatik şanzumancı eskiden yoktu benim bildiğim. artık varsa ne güzel ugrarız tabi orda olursanız sizinle de görüşürüz inşallah
              2009 2.0 CDTI 160 HP, Cosmo Sunroof,  flexride şasi, İnfiniti 19 inc, DVD 800 Navi, Bej, Deri, Koltuk Isıtma

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ulakime
                teşekkür ederim murat hocam. trabzonda otomatik şanzumancı eskiden yoktu benim bildiğim. artık varsa ne güzel ugrarız tabi orda olursanız sizinle de görüşürüz inşallah
                Hocam, bu servisteki ustaların otomatik şanzuman sorunlarından ne kadar anladıklarını tam olarak bilemem. Istersen ustanın tel.ini yazayım arayıp görüş..
                @Murat
                2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Aynı araçtan eşimde var ve ben arkadaşı anlıyorum.

Vites seçimlerinde bazen kararsızlık yaşıyor, özellikle ani gaza yüklenmelerde bir süre kavramada gidip sonra ivmeleniyor; bu biraz alışkanlık gerektiriyor. Bir kaç kez sol şeride çıkıp kaldığım oldu; çözümü ise gaza birden değil kademe kademe yüklenmek. Bu durum 0 km Astra'da da var; yani arıza değil daha çok karakteristik bir özellik (özellik yazınca pozitif bir anlam çıkıyor; problem desem daha doğru olurdu sanırım).

Fakat yağ değişimi mutlaka yapılmalı, ben yağ değişimi yaptırdıktan sonra şanzımanın tavırlarında ciddi bir rahatlama oldu, vites geçişleri daha az sarsıntılı olmaya başladı.

Yorum

evet hocam sizin durum biraz daha farklı sanırım. benimkinde öyle bir durum yok gaza köklediğin gibi tutmaya imkan yok. sadece zaman zaman şanzıman servis yazıyor ve kendini sabitliyor

p0986 Powertrain - Transmission - ISO/SAE Controlled Shift Solenoid "E" Control Circuit High

diye bir arıza kaydı veriyor. yabancı forumlarda temassızlıktan bahsediliyor öncelikle. kontağı kapatıp açınca düzeliyor ve bu durumu her zaman yapmıyor ayda bir belki en fazla

Yorum

Ben konuyu açan arkadaşın mesajına istinaden yazmıştım, sizinki ayrı bir durum elbette.

Yorum

Evet haklısınız ben de sonradan uyandım

Yorum

Bende de aynı araçtan var benim sorunum da 6.ci vites geçince 70'80 le giderken silkeleme titreme yapıyor manuele alıp 5e alıyorum düzeliyor yani düşük devir 6.ci viteste silkeleme var. Normal daha düşük viteste gitmen lazım derseniz otomatikte buna müdahele edilemiyor manuele almak gerekiyor.

Bu normalmidir yoksa anormal mi? Ayrıca kalkışta bende performansından memnun değilim çok ağır kalıyor ama hızını aldı mi tork yardımıyla iyi gidiyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ulakime
                            mctb
                            hocam aracın şanzuman yağının değişim durumunu bilmiyoum 1 yıl oldu alalı. servise değiştirelim dedim gerek yok dedi arıza durumunu servise anlattım şanzumancıya göndermemiz gerekir diyor oda 160 bin km deki araçın masrafı 8000 gibi bi rakama çıkarmış
                            sadece selonoid arıza kaydının bu kadar masrafa çıkacak olması aklıma yatmadı. şimdilik arıza verdiği zaman OBD II cihazıyla ceptelefonuna bağlanıp arıza kaydını silip devam ediyorum. araştırma modundayım.

hunters
                            hocam. trabzon yoluna kayınbiraderime kullandırdım çoğunu benden çok daha sakin modda kullanır genelde 100 - 130 dolaylarında gittik.
                            2.0 dizel ilk defa kullanıyorum en uygun yakıt için hızı kaça sabitlememiz gerekiyor bilginiz var mı acaba? fabrika değerimiz 5.2 ama ben henüz o rakamı tutturamadım. 1,6 ford dizelde 4,1 fabrika değerlerini çoğu zaman yakalıyodum. ama insigniada 6.0 ın altına düşüremedim. yüksek hızlarda da 8 litre yi pek geçmiyor. bu araba için de çok olduğunu düşünmüyorum.
                            söyle bir tahminim var egerki seloneid arizasi var ise alin bir tane kendiniz degisitirin hemen aracin radyatörün önünde 2 tane ince basinc borusu var o kadar 10dk sürmez tahminime göre aracin arizasi selenoid bende astrada aynisi olmustu tam tersi sekilde selonid arizalanip kapali kalmis ve ariza kaydinda hep yüksek basinc gösteriyor ve turboyu devre disi yapip hantallasiyordu sizde de sanirim arizalanip acik kalmis ve turboda basinc olusmadigi icin arabaniz turbosuz dizel gibi hantallasmis hareket etmiyor...sonucta 1700kg araba 130 beygir turbosuz uzun zaman araliginda hizlanip,yokuslarda bayginlik geciriyordur,egerki varsa imkan serviste yada tanidik birinden ayni model arabanin emanet denemek icin selonoid valfini 10dk degistirin öyle deneyin..linkte örnek var 160/hp icin aynisi sari kisimda 2 adet ince boru girisi var.

http://www.ebay.de/itm/Opel-Insignia...EAAOSwPCVX9mC0

Opel Insignia 2013 -2.0 CDTI 160 Hp-Direksiyon ve Koltuk ısıtma -Far Yıkama , NAVI-900

Yorum

bülent hocam berhabalar. bahsettiğiniz radyöterün önündeki selenoid valvini sordum turbonun selonoid valfiymiş

Yorum

evet doğru turbo selonoid valfi..

Opel Insignia 2013 -2.0 CDTI 160 Hp-Direksiyon ve Koltuk ısıtma -Far Yıkama , NAVI-900

Yorum

İşleniyor...
                                X