Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Stabiltrak ~ Yakıt tüketimi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Stabiltrak ~ Yakıt tüketimi

iyi günler arkadaşlar dün akşam aracımı park halinde bulunduğu yerde çalıştırdığımda resimdeki uyarıyla karşılaştım. daha sonra yola çıkıp 20 mt gittikten sonra kayboldu . acaba bu sıkıntılı bir şey mi? servis felan diyordu bir sorun çıkarmı? stabiltrağın bozuk olması nelere yol açabilir?

bu arada hazır konu açmışken başka konu açarak konu kalabalığı yapmıyım birşeyi daha sormak istiyorum. aracım 2.0 dizel otm 130bg ve yakıt tüketimi bir türlü 10lt nin altına düşmüyor araç 8500 km'de. acaba servise götürsem bir faydası olurmu ??? sıfırlamaktan başka bir işlem yaparlarmı? benim şahsi düşüncem 2012 lerle birlikte gelen 3 satır ekranlarda sıkıntı var. gaza dokunduğum anda anlık yakıt tüketimi 36 lt leri görüyor ve seyir halinden çok az dahi gaza basılı tutsam 20 lt lerin altına düşmüyor. gaza dokunmadığım anlarda dahi 1,7 ltnin altına düşmüyor. sizce hakikaten 3 satır ekranlarda mı sıkıntı var yoksa servisemi gitmeliyim?? yada bu durum normal mi?
    2010 BMW 320d Lci

KUL BELÂ GÖRMEZ HAK YAZMADIKÇA , HAK BELÂ YAZMAZ KUL AZMADIKÇA...

Ynt: Stabiltrak ~ Yakıt tüketimi

Bu arada çok sakin kullanırım aracımı...
    2010 BMW 320d Lci

KUL BELÂ GÖRMEZ HAK YAZMADIKÇA , HAK BELÂ YAZMAZ KUL AZMADIKÇA...

Yorum

Stabili trak yazısı esp nizin çalışmadığı anlamına gelir. Servise götürün aracınıza baksın büyük ihtimal versiyon yenilerler. Tüketim değerlerinize gelincede değerler bence yüksek ama kullanım tarzınız nasıl onuda bilmek lazım.
      Stabili trak durumu ben aldığım 2 gün sonra çıkmıştı servise götürdüm düzelttiler. Bu arada sakın sert hareketler yapmayın araç kayar.
      2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

3 satırlarda problem var ise 1.4 lerde de olabilir. benim aracımda felaket rakamlar gösteriyor anlık tüketimlerde.

Yorum

Tüketim değerlerini sıfırlayın ve aracın deposunu doldurun mandal atana kadar. 100 km civarında gezinin sonra bir daha doldurun aracın aldığı litre ile ortalama tüketiminizi karşılaştırın aynı ise. Servis yolunu tutun derim. Farklı olsa da yine tutcaksınız gerçi durumu anlatın belgeleyerek.

Yorum

10 lt cok anlık tüketim değeri 36 46 yazmazı normal ama ayanızdan gazı cektiğinizde anlık tüketim sofır olmalı
            Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
            [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

bana dizel için anlık tüketim de çok geldi? fransızların dizelleri anlık tüketimde bile 10 litreyi geçmiyor diye biliyorum ihihi ama onlar 1.5 1.6 motor
              InsigniaTEAM

Yorum

benim aracımda da zaman zaman bu uyarı geliyor. Servise sorduğumda STABİLİ TRAK nedemek olduğunu bilmiyorlar dı.

meğersem ESP arızası demek miş

Yorum

esp açıkken araç zorlanırsa yada aracı yıkarken bazen ıslanan biryerden dolayı arada sırada bu uyarıyı veriyor diye biliyorum.
                  bizimki de yokuşta patinaja düşünce tc'yi kendiliğinden devredışı bırakmıştı, kontağı kapatıp açana kadar normale dönmedi
                  InsigniaTEAM

Yorum

arkadaşlar benim aracımdada bazen servis:fren destek sistemi diye bir yazı beliriyor...

Yorum

bu yazı bende de cıktı park halindeyken.daha sonra kayboldu.
                      kitapcıga baktıgımda bu yazının kaybolmaması durumunda servise götürün diyordu.
                      daha sonra tekrarlamadıgı için unutmusum.
                      şimdi burada konuyu görünce aklıma geldi.
                      bende egem e bir sorayım bakalım.size haber veririm.
                      2012 opel insignia 1.4 140hp edition elegance

Yorum

Bu durum 1 haftadır 2 kere başıma geldi haftasonu servise götüreceğim mecburen.

Yorum

İşleniyor...
                        X