Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Durduktan sonra gelen ses

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Durduktan sonra gelen ses

Merhaba arkadaşlar

Sonunda insigniamı alabildim

Daha 300 km yi bile geçmedim ancak araba durduğunda ekzos bölgesinde tık tık ses geliyor, bir kaç dk sonra kesiliyor. Sanki biryere sabitlenmiş metal birşey aşırı ısındığı için genleşmiş araba durunca da soğuduğunda geri büzülürken çıkardığı sese benziyor.
    insignia 1,6 T Siyah

Ynt: Durduktan sonra gelen ses

Orjinal yazı sahibi: mkayihanc
    Merhaba arkadaşlar

Sonunda insigniamı alabildim

Daha 300 km yi bile geçmedim ancak araba durduğunda ekzos bölgesinde tık tık ses geliyor, bir kaç dk sonra kesiliyor. Sanki biryere sabitlenmiş metal birşey aşırı ısındığı için genleşmiş araba durunca da soğuduğunda geri büzülürken çıkardığı sese benziyor.

cevabı kendiniz bulmuşsunuz zaten, tamamen ısının egzos borularının sesi, bu sesler araç yeni iken daha fazla hissedilmekte, özellikle kış aylarında daha yoğun olabilir, gayet normal bi durum...

Yorum

cevabını kendiniz gayet güzel açıklamışsınız angle

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

yaz aylarında araç daha çok ısındığı için daha çok görülür.. ama kış aylarında daha belirgindir çünkü soğuma daha erken olduğu için tıng tıng diye sesler gelir ve çabuk geçer bu sesler..

ama yazın araçlar daha çok ısındığı için özellikle bu tıngırdayan eksoz sesi, araç rölentideyken hafif gaz verince eksozdan gelen mırıldanma ve aracı stop ettikten sonra gelen sesler, motor sıcakken rölantideyken normalden daha tok bir ses gelmesi falan herşey normal yani

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

İşleniyor...
        X