Duyuru

Collapse
No announcement yet.

debriyaj baskı balata problemi??

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• debriyaj baskı balata problemi??

[color=blue]Merhaba;

İnsignia 2010, 1,6 180hp manuel kullanıyorum. İlk kalkış esnasında, özellikle arac soğukken debriyajdan ayağımı çekerken sürtünme sesine benzer tiz bir ses geliyordu. Bingölden malatyaya 250 km yol gidince o ses orada çok net gelmediği için sorunu tespit etmekte geciktiler.

Şimdi esas sorunum şu bu sesin en son debriyaj baskı, balata, bilya sisteminden geldiğini belirterek parçalar istendi, geçtiğimiz cumartesi tekrar 250 km gidip parça değişimi gerçekleşti. Bu tiz sürtünme sesine benzer ses kalkışlarda kesildi. ama daha kötüsünü yaşıyorum şimdi. Araç yine soğukken eski dizel motorlardaki traktör sesine benzer bir ses geliyor, bu sefer debriyaja basınca sesd hafifliyor, kesiliyor. Gün içerisinde bu sesi fazla duymuyorum. Ama motor soğukken gerçekten gar gar gar çok rahatsız edici bir ses sizce yine debriyaj sisteminden mi??? Malatya Erpaştan sıkıldım artık. bir ses için 5. kez 500 km yol yaptım. 2500 km yol sonrası ssorunlar bir yerden bitiyor başka bir sorun yaşıyorum .( Yardımlarınızı bekliyorum. İiyi günler... Umut Emre Yurtcan

Ynt: debriyaj baskı balata problemi??

hasss abi sarı renk yazı hiç okunmuyor ihihi

siyah yazı rengini seçersen daha okunaklı olacak..

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Dr.UmutEmre
      Merhaba;

İnsignia 2010, 1,6 180hp manuel kullanıyorum. İlk kalkış esnasında, özellikle arac soğukken debriyajdan ayağımı çekerken sürtünme sesine benzer tiz bir ses geliyordu. Bingölden malatyaya 250 km yol gidince o ses orada çok net gelmediği için sorunu tespit etmekte geciktiler.

Şimdi esas sorunum şu bu sesin en son debriyaj baskı, balata, bilya sisteminden geldiğini belirterek parçalar istendi, geçtiğimiz cumartesi tekrar 250 km gidip parça değişimi gerçekleşti. Bu tiz sürtünme sesine benzer ses kalkışlarda kesildi. ama daha kötüsünü yaşıyorum şimdi. Araç yine soğukken eski dizel motorlardaki traktör sesine benzer bir ses geliyor, bu sefer debriyaja basınca sesd hafifliyor, kesiliyor. Gün içerisinde bu sesi fazla duymuyorum. Ama motor soğukken gerçekten gar gar gar çok rahatsız edici bir ses sizce yine debriyaj sisteminden mi??? Malatya Erpaştan sıkıldım artık. bir ses için 5. kez 500 km yol yaptım. 2500 km yol sonrası ssorunlar bir yerden bitiyor başka bir sorun yaşıyorum .( Yardımlarınızı bekliyorum. İiyi günler... Umut Emre Yurtcan
      *abi Malatya da Kavuklar Opel-Chevrolat-Hyundai Bayii var.. bayinin adı Erpaş değil..

bence debriyaj sisteminden değil, araçlarımız soğukken sıcak motora göre biraz daha sesli çalışıyor, ısınınca sessizleşiyor.. ama traktör sesi gibi gelmiyor ses.. eğer gerçekten o kadar şiddetli bir sesse bahsettiğin ses, tekrar Malatya ya geldiğinde Malatya da olursam fırsat olursa görüşelim bir bakalım sese ve debriyaja

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

İkinci Probleminiz Hareketli Volandan kaynaklanıyor kontrol ettirin

Geçmiş olsun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Murat Bey,
          Haklısın İstanbulda sürekli gedizler ve erpaş ı kullandığım için yanlışlıkla yazmışım Yazının okunaklı olması konusundaki önerin için de teşekkürler. Forumun acemisiyim malum. İnşallah bir daha gelirsem görüşürüz ama artık malatya fikri kulagıma hiç hoş gelmiyor...

Yorum

Fatih Bey,

Öncelikle merhaba. Öneriniz için teşekkür ederim..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
              İkinci Probleminiz Hareketli Volandan kaynaklanıyor kontrol ettirin

Geçmiş olsun
              peki fatih abi ilk sorun neden kaynaklanıyordur benim aracımdanda geliyo öyle bir ses daha önce gtc turbom vardı onda bu tip sorunlarla karşılaşmıyodum aynı motoru kullanıyolar diye biliyorum nedendir o sürtünme sesi ilk kalkıslarda ? şimdiden teşekkür ederim...
              Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

bu ses bende de oluyor.fatih abinin dediği gibi hareketli volandan kaynaklanıyor.bende çok sürat yaptıktan sonra araç rolantideyken ve vitesteyken ayağımı debriyajdan yavaş yavaş çektiğimde bu ses geliyor debriyaja bastığımda ise olmuyor.

Yorum

İşleniyor...
                X