Duyuru

Collapse
No announcement yet.

disk ve balatalar gitmiş

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• disk ve balatalar gitmiş

Bugün aracımı 15 bin bakımı için servise götürdüm rutin değişimleri yaparken aracımın disklerinin çizik olduğunu ve balatlarının değişmesi gerektiğini söylediler.
    Bende onay vermedim başka bi yere götürüp onlarada baktırıcam sizce 2009 model 45 bındekı bi aracın disklerinin ve balatalarının değişmesi normal mi? disklerin tanesi 270 tl balatalrın ise 210 tly miş

Ynt: disk ve balatalar gitmiş

Bazı araçların fren balatalarında problem olduğu için diskleri çiziyor. Benim aracım 2010 model ve aynı sorun bende de oldu. Fren diskleri ve balatalar garanti kapsamında değişti. Garanti için şansınızı zorlayın. Olmazsa iyi niyet garantisi adı altında % 50 civarında indirim yapıyor yetkili servisler bildiğim kadarıyla...
    İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

İzne çıkıcam 10 gün sonra değişmesem bi problem olmaz inşallh çünkü geldikten sonra satmayı düşünüyorum.

Yorum

15000-20000 aralığında bitmesi normal diye biliyorum abi

Yorum

Yerinizde olsaydım satmadan önce garantiden değiştirmeye uğraşırdım arkanızdan okkalı bir beddua alabilirsiniz yoksa.

Bu sorun İnsignialarda kronik diye biliyorum. Arka diskler çok çabuk çiziliyor
          Sonuna Kadar Vectra , Sonuna Kadar 125 HP , Sonuna Kadar LPG Power hiho

Yorum

Bir problem çıkmaz sanırım...
            İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

3 yıldır ilk defa mı bakıma gittiniz?
              ilk yıllarda sert balatalardan dolayı disklerde çizilme problemi vardı, disk ve balatanızı garanti kapsamında değiştirebilirdiniz ama yeni farkedildiyse ve 2009 model arabanızla 15.000 bakımına gidiyorsanız anlaşılan kilometre dolmadı diye yıllık bakıma gitmediniz? blink
              InsigniaTEAM

Yorum

Benim araba 20000 de 2011 model frene basınca direksiyon titriyodu.Diskler çizik dediler ve garantiden değiştiler.
                BMW F30 sportline

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
                  ilk yıllarda sert balatalardan dolayı disklerde çizilme problemi vardı, disk ve balatanızı garanti kapsamında değiştirebilirdiniz ama yeni farkedildiyse ve 2009 model arabanızla 15.000 bakımına gidiyorsanız anlaşılan kilometre dolmadı diye yıllık bakıma gitmediniz? blink
                  Aracın ilk sahibi değilim aracın bakımları düzenli yapılmış ben 45 bin bakımı için gittim daha önce değişmemiş anlaşılan

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 18XET01
                    Yerinizde olsaydım satmadan önce garantiden değiştirmeye uğraşırdım arkanızdan okkalı bir beddua alabilirsiniz yoksa.

Bu sorun İnsignialarda kronik diye biliyorum. Arka diskler çok çabuk çiziliyor
                    Tabiki satarken söyleriz olurmu öyle şey dışarda da fiyat araştırması yapayım hallederim bi şekilde

Yorum

çizilen diskler önmü arkamı ? Arka ise araç garanti kapsamında iken değişitiriliyor

Diğer bir taraftan balataların bitmesi normal 180 hb ve yaklaşık 1600 kg olan ve çok çevik hareketler yapan aracın balataların 40-45 binde bitmesi normaldir .

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enkisu43
                        Orjinal yazı sahibi: cagri
                        Aracın ilk sahibi değilim aracın bakımları düzenli yapılmış ben 45 bin bakımı için gittim daha önce değişmemiş anlaşılan
                        Balatanin bitmesi normal olabilir belki siz belki eski sahibi farkinda olmadan sert frenleme yapmis olabilir
                        Normal olarak aslinda ani durumlar disinda kirmizi isikta felan motorun kendi ic direncine birakip araci uzun mesafede kendi durmasini saglamak gerekir bazen biz farkinda olmadan sert kullaniyoru fatih abiminde dedigi gibi zaten arac agir ve normal olarak fren balatalarinin degisimi kullanima gore ort 50.000 km dir bence dogal bir durum

Yorum

Benim araç 40.000 km de ,arka ve ön disklerde çizik yok.Sanırım çok az fren yapmam veya sert frenlemeler yapmamamdan kaynaklanıyor.Fakat debriyaj pedalının lastiği bayağa bir eskidi. Galiba debriyaja fazla abanıyoruz.
                          INSIGNIA 1.6 Turbo Cosmo
                          20" jant
                          infinity
                          DVD 800
                          Sunroof
                          Deri koltuk

Yorum

benim arabada 1 aydan beri uzun yoda giderken birden fren yaptıgımda bi ugultu yapıyor ama baktıracam 30 000 bakımı var yakında
                            Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
                            [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

İşleniyor...
                            X