Duyuru

Collapse
No announcement yet.

tabiki gelen ses...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• tabiki gelen ses...

arkadaslar benim araba son zamanlarda duzensiz olaraka bazen kisa bazen uzun ama genelde gaz veripayagini gazdan cektiginde gelen ayni parmak freni cektiginizde gelen sese benzer ses gelmeye basladi servise goturdum ama oda bana bos bos bakti sunu sokecez bunu sokecez bakacaz bulamdi yani ole aranizda ayni sesten muzdarip olan varmi..?motor tarafindan ses geldigini zannediyorum
    bazen herseyden vazgecesim geliyor ...ama birden zaten hicbiseyimm olmadigini anliyorum ve huzurrrrrrr

Ynt: tabiki gelen ses...

araki bulasın şimdi ihihi
    Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
    [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

gaz verip gazdan çekince geliyorsa, aklıma ilk gelen, turbo sesidir diyeceğim...

sesi kaydedip bizimle paylaşırsanız daha verimli olur

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

kaydettim ama motorun gurultusunden cikmadi ama tam olarak el freni indiriken cikan ses varya onun gibi...
        bazen herseyden vazgecesim geliyor ...ama birden zaten hicbiseyimm olmadigini anliyorum ve huzurrrrrrr

Yorum

sesi aracın içinden mi duydunuz?
          bahsettiğiniz ses araç dururken gaz verince mi geliyor yoksa hareket halinde vitesteyken ayağınızı gazdan çekince mi geliyor ses?

Yorum

valla bende anlamdim cok karisik mesela giderken bole biraz yuksek devire kadar gaz verip 3000 gibi yuksek dedigim sonra cekince gelir ama gecen ole yapti durdum baktim hala geliyor indim kaputu actigimdda keilmisti duzensiz zaman siz kafasina gore yani oyuzden yerini tespit edemedim zatenaraba dur dugu yerde gaza bazinca da geliryor ama surekli degil yani

Yorum

Ayni ses bendede vardi ara gaz vermekten o problem oldu kimse cozum bulamadi

Yorum

mehmet bey ne zamdir var o ses bende once az vardi simdi cogaldi olemi kulaniyorsun araci

Yorum

nerden geldiğini tam olarak bilmiyorum ama eğer tahmin ettiğim ses ise o ses normal sürüşü etkileyen veya arıza olduğunu kesin tespit etmediğiniz bir durumsa aracınızda bir sorun aramayın, keyifli sürüşler

Yorum

murat aslinda baska seslerde vardi ama onlar stabil sesler ) alistim onlara ama bu once az di simdi gittikce cogaliyor o yuzde n yakinda turkiyeye tatile gelecem arabala ondan tirsiyorum aslinda yolda felan birakirsa diye ....sendedemi var o ses sendeki nasildi bi tarif edermisin..

Yorum

senin el frenini elektronik olanlarda indiriken vuuuuu diye ses geliyormu eger geliyosa onun aynisi ses sadece kisa bezande uzun gelyior

Yorum

turbpnun boşalma sesi olabilirmi bu?
                        2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                        [center]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: vandetta
                          murat aslinda baska seslerde vardi ama onlar stabil sesler ) alistim onlara ama bu once az di simdi gittikce cogaliyor o yuzde n yakinda turkiyeye tatile gelecem arabala ondan tirsiyorum aslinda yolda felan birakirsa diye ....sendedemi var o ses sendeki nasildi bi tarif edermisin..
                          Orjinal yazı sahibi: vandetta
                          senin el frenini elektronik olanlarda indiriken vuuuuu diye ses geliyormu eger geliyosa onun aynisi ses sadece kisa bezande uzun gelyior
                          evet abi benim araçta da el freni sesi öyle.. tarif ettiğin ses normal abi o ses çok normal bir ses ve hoşta bir ses araba hareket halindeyken vitesteyken, ayağını gazdan çektiğin an, özellikle de yokuş aşağı daha iyi fark ediliyor değil mi?? ses sanki artıyor aracın yokuş aşağı devir yükseltmesiyle beraber? Sufyan abi sesi tanımlamış işte bence aracında sıkıntı arama abi kazasız belasız gel.. bol keyfli sürüşler sen hepimizden şanslısın ki bu arabayı hepimizin gittiğinden daha uzun bir yolda kullanma zevkine varacaksın imkan olursa yolculuk sırasında, olmazsa da yolculuk sonraları bizimle duygularını konu açıp paylaşırsan seviniriz

Orjinal yazı sahibi: Sufy
                          turbpnun boşalma sesi olabilirmi bu?
                          aynen abi ve de bu ses çok normal bir ses.. ayrıca İnsignia ya özgü bir seste değil, Mercedes Sprinter, VW Crafter Volt larda daha belirgin bu ses ) benim çokta hoşuma gidiyor o ses.. mahalle aralarında dolaşırken okul servislerinden falan geliyor çok belirgin bir şekilde.. eğer kalsalardı onlar bu sesten yolda 1000 defa kalırlardı

ayrıca birşey dikkatimi çekti, son birkaç gündür forumda arabasından ses duyduğunu söyleyen o kadar üye oldu ki ) tamam değerli bir üyemizin aracı yolda kalmış olabilir ama bu tüm İnsignia ları kapsayacak bir sıkıntı değil. bir İnsignia bu hatayı verdi diye güzelim arabayı ve güzelim araçlarımızı hor göremeyiz.. kaldı ki iki yıl üstüste Dekra Hata Raporu olarak araçlarımız dünyanın en sorunsuz aracı seçiliyor ve gerçekten gerek tasarım gerek motor gücü gerek konfor olarak piyasada kendi segmentinde rakipsiz sayılır bence araçlarımıza çok fazla alışamadığımızdan oluyor bazı şeyler.. çünkü takdir edersiniz ki son 4-5 yıldır ülkemizde D segmenti araç kitlesi müthiş artış gösterdi.. onun öncesinde genel anlamda C segmenti araçlar yoğunluktaydı ve piyasada bu kadar alternatif D segmenti araç yoktu.. C segmenti olan araçlarda da her marka şimdiki gibi full ve birbirleriyle rekabet edecek donanımlara ve özelliklere sahip değildi... donanımı özelliği geçin, birbirleriyle rekabet edecek motor gücüne de sahip değildi.. genelde araçlar 1.6 benzinli atmosferik motorlara sahiplerdi ve LPG ile iyi kötü senelerce bize arkadaşlık yoldaşlık ediyorlardı
                          şimdi durum farklı, D segmenti araçlar çoğaldı gerek bayilerde gerek yollarda.. ve bu geçiş biraz çabuk oldu ve kimse başarılı bir şekilde ayak uyduramadı.. ben adını böyle koyuyorum bana göre böyle..
                          şimdi ise neresinden bir ses duysak verdiğimiz paralarla orantılayıp daha sessiz daha konforlu ve daha mükemmeli istiyoruz.. elimizdekinin kıymetini bazen perdeliyor bu düşünceler.. elimizde de değil çoğu zaman, çünkü mükemmeli isteyen ve lüksü seven bir toplumuz.. hep daha iyiyi istiyoruz genel anlamda sahip olduğumuz değerlerin tam kıymetini bilemiyoruz.. ve iyiyi ararken de ya kendimize göre olan iyileri, doğruları karalıyoruz ya da bir anda beğenmiyoruz, soğuyoruz..ya da var olan iyileri beğenmeyip ilgilenmiyoruz.. ya da böyle her gelen sesi dert edip potansiyel bir sorun arıyoruz

bazı bu tür konuları okuyan insanlar veya duyan insanlar, hemen kendince yorumlayıp, araştırmayıp etmeyip gidip başka ortamlarda farklı şekilde aktarıyor ve az önce yukarıda bahsettiğim karalama veya toplumu da geçtim, kendi tarafımızdan bile beğenilen nesneleri bir anda yerin dibine indiriyoruz.. sahip olduğumuz değerin kıymetini bilemiyoruz.. oysa ki kötü olan hiçbirşey yoktur ta ki o kötü olan şey, başımıza gelene kadar.. kötü bir olay başımıza dilerim hiçbir zaman gelmesin, kimse sorun yaşamasın.. kötü bir olay yaşarsak o an değerlendirmesi gerekli şekilde yapılır zaten, ama o an yapılır, olmayan birşeyler üzerinden kafamızda soru işaretleri çoğaltılmaz.. huzursuzluk olur.. bir yakınımızın veya bir başkasının başına bir olay geldiği zaman sahip olduğumuz varlıkları potansiyel bir sorunmuş gibi görmeyelim.. onda oldu diye bizde de olur düşüncesiyle hareket edersek bu hayatta hiçbirşey bizi mutlu etmez malesef..

herkese kazasız belasız bol keyifli sürüşler

Yorum

Arac oyle kullanildi kullanildi sonra o sesin daha buyuk etkisini dusundugum ama
                            Emin olamadigim ustada boyle dusunuyordu valf yarilmisti simdi yapildi ama
                            Yinede var o sesten boyle nasil tarif edilir anlatamam ki bende video ya cekiyim dedim motor sesinden pek belli olmuyor cook cook iyi dinlemek gerekiyor hatta oyleli servise gittiginizde usta duymuyor bile cok mu dinliyoruz araclarimizi acaba

Yorum

Mehmet zaten iletinin içinde vermişsin bu sorunun cevabını )
                              sesi duymak için çook çook mu dinlemek gerekiyor demişsin )
                              Araçlarımızda bir sıkıntı yok boşyere dinlemeyelim sorun aramayalım.. Birimizin başına şanssızlık geldi diye böyle sağını solunu dinleyip kendimizi huzursuz etmeyelim
                              ) yahu madem ses falan geliyor diyip normal olan şeyler potansiyel sorunmuş gibi görülüyorsa ve daha da vahimi.. kalkıpta aracımız bizi yolda bırakır mı yok şu olur mu bu olur mu düşüncelerine kapılınıyorsa o zaman herkes araçlarını yakıp kasko bedeli beklesin bari parasını alır rahatlar insanlar...
                              ya yapmayın artık gözünüzü seveyim arabalarınızda bir sıkıntı aramayın dinlemeyin sağını solunu... Ha oldu ki allah etmeye bir sıkıntı yaşanırsa zaten o an sensörler size bildirir arızayı.. Bol keyfli sürüşler

Yorum

İşleniyor...
                              X