Duyuru

Collapse
No announcement yet.

YAKIT MİKTARI

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• YAKIT MİKTARI

Aracım 2011 1.6T 180 bg.Birkaç defadır başıma geldi,aracıma benzin alıyorum depo tam dolu eve geliyorum kendim yaklaşık 11/12 litre daha benzin aldırıyorum.Acaba pompayı en hızlı kademede çalıştırdıklarından diye mi düşündüm bu sefer en yavaşta doldurttum yine eve geldim 12 litre daha benzin aldı. Sebebi nedir bir türlü çözemedim.Tam doldurmak zararlımıdır,bunun hakkında düşüncesi veya bilgisi olan var mı???

Ynt: YAKIT MİKTARI

ben aracı ilk aldığımda tam 83 litre benzin aldım. inanması güç ama aldı gerçekten. hatta artık eğildim baktım arabanın altına, dedim kesin akıyor bu aşağıdan bir yerlerden. herhalde 2 litre civarı içinde de vardı. depo 70 litre gözüküyor. fazladan 15 litreyi neresine aldı anlamadım. kapaktan depoya giden boru desen bu kadar olamaz. acaba bu yedek depo olayı felan mı var araçlarda?
    (Satıldı..) 2012 - 1.4 Turbo - Edition Elegance - Siyah/Bej - 18" - Cyclone Navi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: byazkan
      ben aracı ilk aldığımda tam 83 litre benzin aldım. inanması güç ama aldı gerçekten. hatta artık eğildim baktım arabanın altına, dedim kesin akıyor bu aşağıdan bir yerlerden. herhalde 2 litre civarı içinde de vardı. depo 70 litre gözüküyor. fazladan 15 litreyi neresine aldı anlamadım. kapaktan depoya giden boru desen bu kadar olamaz. acaba bu yedek depo olayı felan mı var araçlarda?
      Sen o pompacı ile bir görüş bence
      İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

bence de pompacı sizi kandırmış abi kusura bakmayın ama böyle birşey söz konusu bile değil, 70 lt depo ancak 60 litre alabilir, çok sıkıştırırsan 62 63 lt, 83 lt ihtimali çok düşük bildiği n bunun adı üç kağıtçılıktır...

Yorum

İzmir çıkışında bir benzin istasyonuna girdim. Deponun 1/3 kadarı dolu idi. Depoyu doldurdum. 66 litre aldı dedi pompacı. Tabii olay çıktı. Sonradan anladık ki bir önceki müşterinin aldığının üzerine ilave etmiş. İyi niyetli bir yanlışlık olarak kabul ettik. Sizin başınıza da böyle bir şey gelmiş olabilir...
          İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

Orjinal yazı sahibi: GÖKYAR
            Aracım 2011 1.6T 180 bg.Birkaç defadır başıma geldi,aracıma benzin alıyorum depo tam dolu eve geliyorum kendim yaklaşık 11/12 litre daha benzin aldırıyorum.Acaba pompayı en hızlı kademede çalıştırdıklarından diye mi düşündüm bu sefer en yavaşta doldurttum yine eve geldim 12 litre daha benzin aldı. Sebebi nedir bir türlü çözemedim.Tam doldurmak zararlımıdır,bunun hakkında düşüncesi veya bilgisi olan var mı???
            Evde nasıl koyuyorsun benzini depoya ???

Yorum

gerçekten evde benzinmi dolduruyorsunuz arabaya.eğer dolduruyorsanız neden yani ben anlamadım
              2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
              2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

ben daha hiç 60 litrelerden fazlasını görmedim. üstelik br keresinde uyarı ışığı yanıyrdu. yinede 63 litre (yanlış hatırlamıyorumdur inşâallâh) almıştı. bu aralar uzun yola gideceğim Allâh'ın izniyle. Mehmetcik tesislerindeki opette fulleyeceğim. hatta adama bu sefer (bizim oraların deyimiyle) kertleğine kadar doldur demeyi düşünüyorum. sonuçları paylaşmaya da çalışırım
                AYRICA: Hakikaten tam doldurmak zararlı mıdır? bilen arkadaşlar paylaşabilir mi? lütfen
                MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bilgecem
                  ben daha hiç 60 litrelerden fazlasını görmedim. üstelik br keresinde uyarı ışığı yanıyrdu. yinede 63 litre (yanlış hatırlamıyorumdur inşâallâh) almıştı. bu aralar uzun yola gideceğim Allâh'ın izniyle. Mehmetcik tesislerindeki opette fulleyeceğim. hatta adama bu sefer (bizim oraların deyimiyle) kertleğine kadar doldur demeyi düşünüyorum. sonuçları paylaşmaya da çalışırım
                  AYRICA: Hakikaten tam doldurmak zararlı mıdır? bilen arkadaşlar paylaşabilir mi? lütfen
                  Naci abicim, tam doldurmanın bir zararı olacağını düşünmüyorum, dediğiniz litreler normal ışık yandığında araçlar en az 50 km daha gidebilecek potansiyele sahip oluyorlar, ayrıca Onno usta demişti bunu eskiden, aracınızın benzini bitip yolda kalsa bile deposunda her zaman benzin kalır demişti... bizim lpg'de 40 lt ama 35 litreden fazla hiç koyamadık, hatta onu da aracı sallaya sallaya koyduk benzini hiç fullemedik onu bilmiyorum ama, 62-63 maksimum yani

Yorum

Ben İstanbul dönüşünde ışık yandıktan sonra 100 km hız ile yaklaşık 60 km yol yaptım. Benzinlikte depoyu doldurdum. 69 litre aldı. Benzin fişi duruyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ZEK74US
                      Kendi garajımda bir düzenek var benzini ordan dolduruyorum.Düzenek derken pompa falan değil yani.Garajda her zaman 100-150 Litre arası benzin oluyor.Nerde kullanıyorsun diyeceksiniz.İki tane klasik Anadolum var onlar takozda duruyor arasıra çalıştırıyorum her zaman dışarı çıkmadıkları içinde garajda öyle bir yakıt bulunduruyorum... ihihi ihihi ihihi

Yorum

100-150 lt benzin mi??? bu arada, Anadol lar kurşunsuz 95 mi alıyor abi?.. alala

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: efemuratt
                          100-150 lt benzin mi??? bu arada, Anadol lar kurşunsuz 95 mi alıyor abi?.. alala
                          Evet klasik normal benzin bulamadığımız için onu kullanıyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ZEK74US
                            Kendi garajımda bir düzenek var benzini ordan dolduruyorum.Düzenek derken pompa falan değil yani.Garajda her zaman 100-150 Litre arası benzin oluyor.Nerde kullanıyorsun diyeceksiniz.İki tane klasik Anadolum var onlar takozda duruyor arasıra çalıştırıyorum her zaman dışarı çıkmadıkları içinde garajda öyle bir yakıt bulunduruyorum... ihihi ihihi ihihi
                            siz evde bir bomba ile oturuyorsunuz gerçekten çok tehlikeli bence evde bukadar büyük miktarda benzin stok yapılması uygun değil.çok çabuk alevlenebilen bir ürün benzin.
                            günümüzde heryerde benzin istasyonları var bence evinizde bu şekilde benzin stoğu bulundurmasanız iyi edersiniz.naçizane tavsiye ama siz bilirsiniz.
                            2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                            2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: efemuratt
                              bu arada, Anadol lar kurşunsuz 95 mi alıyor abi?.. alala
                              gerekli dönüşüm yapılmıştır bence. arkadaşımda da anadol var ve oda kurşunsuz kullanıyor
                              InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                              X