Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1,4 140 gb 200-220 yapmak sakıncalımı?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1,4 140 gb 200-220 yapmak sakıncalımı?

Merhaba arkadaslar hafta sonu uzun yola cıkacagım.memlkete gıdecegim dıye bu gun aracımı opel ataköye götürdüm yagı suyu lastık havaları vs... kontrolerını yaptırmya gıtım ordakı arkadas bu arabayla 200 gecme dedı 220 yi en cok 7-8 dk gıde bılırsın dedı daha fazla gıdersen gözun hararete olsun dedı bana renk atım orda ben.neden dıye sordugumda 1,4 motor oldugundan dolayı 4 silindır oldugunda dolayı motor kücük 220 yle gıtınmı hararet yukselır dedi bana.bu ne kadar dogru?gercı ben ınsignia buyle olcagına ınmak ıstemıyorum.bıde siz degrli arkadaslar fıkırlerınızı almak istedım benı bılgılndırırsenız sevınırım.cunku gıdcegım yol otoban basmak ıstıyorum.basam servıs elmanın degı sotunu yasarmıyım caba? saygılar...
    ** 2012 NSIGNIA 1,4 140 BG Karbon Siyah... 2012 INSIGNIA 1,6 Cosmo Karbon Siyah... ve ** 2016 INSIGNIA 1.6 otomatik CDTİ Siyah

Ynt: 1,4 140 gb 200-220 yapmak sakıncalımı?

Valla ben 20-25 dakka hep 200 ustu gittim hararet arttimi acaba diye baktim gram artmamisti ama havalandirmadan sicagi actigimda icersi yaniyodu o ayri tabi bu arabayi ilk aldigim zamanlardi sonra 3-4 kez daha yaptim hic dikkatimi ceken bi sicaklik ve hararet artisi olmadi
    2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

Ben amasya ya giderken virajlı dağlı yollarında sıkıştırdım hayatımda ilk defa hararetin 100 olduğunu gördüm ve nasıl fan açtı varya sonra korktum.
      2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

yüksek hızda motor devri artıyor ama aracın maruz kaldığı rüzgar da artıyor, bu yüzden hararetin çok yükseleceğini sanmam.

misal uç bir örnek olacak ama formula 1 araçları düzlükte max. hız ve 18-19bin devir çevirirken birşey olmadığı halde yavaşladığında rölantide bile motor yanabilir çünkü hava girişi olmuyor. hatta bunun örneği boğaz köprüsündeki etkinlikte yaşanmışdı, Coulthard yeterince yüksek hıza çıkamadığı için aracı yaktığıyla kalmıştı
        InsigniaTEAM

Yorum

ahhhh ahhhh nerde kaldı hararet yapacak arac kardeşim sen hiçççç sıkılma 20 dk değil 20 saat 200 git bişey almaz alman onun tetbirini almıştır ihihi
          Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
          [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Bu servislerde önüne geleni işe alıyorlar

Tek sakıncası sürat felakettir ....
            2015 2.0 sorento

Yorum

Opel kolay kolay hararetyapmaz yapablrsnz bi sorun olmaz 1.4 die kucumsuo insanlar ve bilmedikleri icin atip tutuyolar
              BMW F30 sportline

Yorum

Murat abi harareti boş ver sen radarlara dikkat et yoksa motora birşey olmaz Allah"ın izniyle kazasız belasız yolculuklar
                2012 Opel Astra H CDTI 90 hp
                2012 Opel Astra  J sport+stil paket 1.4 140hp

Yorum

şöyle birşey de var, Astra H ve Corsa D'de hararet göstergesi yoktu, çünkü kolay kolay hararet yapmazmış
                  InsigniaTEAM

Yorum

adamlar passast cc 1.4 ile neler yapıyor serviscinin haberi yok galiba

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
                      şöyle birşey de var, Astra H ve Corsa D'de hararet göstergesi yoktu, çünkü kolay kolay hararet yapmazmış
                      hararet olursa çıkıyordu işaret. antifiriz suyu koydugumuz yere giden boru patlamış bu şekilde 150 km gittim ışık yanıyordu bu ne yahu dedim devam ettim fanlar devreye girdi gene aldırmadım maşallah hiçbirşey olmadı motora
                      2011 2.0cdti cosmo flexi sunroof Infinity ses sistemi
                      yeni yüzyıl üniversitesi mimarlık

Haşin gaddar bilakis çok kibarım.Israr ederim iyi dans ederim o kadar.

Yorum

1.3cdti astra h vardı o zaman
                        2011 2.0cdti cosmo flexi sunroof Infinity ses sistemi
                        yeni yüzyıl üniversitesi mimarlık

Haşin gaddar bilakis çok kibarım.Israr ederim iyi dans ederim o kadar.

Yorum

yüksek hızda motor devri artıyor ama aracın maruz kaldığı rüzgar da artıyor, bu yüzden hararetin çok yükseleceğini sanmam.

misal uç bir örnek olacak ama formula 1 araçları düzlükte max. hız ve 18-19bin devir çevirirken birşey olmadığı halde yavaşladığında rölantide bile motor yanabilir çünkü hava girişi olmuyor. hatta bunun örneği boğaz köprüsündeki etkinlikte yaşanmışdı, Coulthard yeterince yüksek hıza çıkamadığı için aracı yaktığıyla kalmıştı
                          +1 o kadar yüksek hızda motorun hararet yapması çok zor. Daha bile soğuk olur. Ben hayatımda yüksek hızda hararet yapan motor görmedim.
                          İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

Valla göstergeyi gerçekten de o sebeple mi koymamışlar bilmiyorum ama aracın o konuda maşallahı var
                            Gecenin 3'ünde bomboş olan TEM'de 114 km'lik Silivri yolunu 38 dakikada aldım, max 200'ü gördüm, ortalama 180 km/s ile gitmişim, bana mısın demedi bizim düldül

Yorum

Teskkurler bılgılerınız icin arkadaslar..ayrıca servıste bır usta biizm bu 1,4 motorlar 10 sene öce cıkmıs dedı beklemye almıslar..ınsignia ya kulnmıslar tabkı östunde cok degsıklıkler yapılmıs opelın en ekonmık motoru dedı.220 yle en cok 7-8 dk gıt dedı 8 dk yı gectımı gözun harrten olsun dedı.dıkket et dedı falan allah kısmet derse hafta sonu yola cıkacagım denmesını yapacagım bakalım ustanın degı dogurumu.
                              ** 2012 NSIGNIA 1,4 140 BG Karbon Siyah... 2012 INSIGNIA 1,6 Cosmo Karbon Siyah... ve ** 2016 INSIGNIA 1.6 otomatik CDTİ Siyah

Yorum

İşleniyor...
                              X