Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Boya tonu farklılığı!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Boya tonu farklılığı!

Herkeze selam;

Geçen hafta tamponumdaki vuruk nedeniyle aracımı opel gerçeğe götürdüm. Tampon tamir edilip tamamı zımparalandıktan sonra boyandığı söylendi. Fakat metal panellerle arasında gözle görünür bir boya ton farkı var. Tekrar aracımı götürdüm boya ustası bana evet farklılık var ama yapabileceğimiz birşey yok plastik ile metal yüzeylerde bu tarz farklılık olabiliyor ne yaparsak yapalım aynı tonu tutturamıyoruz dedi. Bende fabrika çıkışlı araçlarda neden böyle birşey söz konusu olmuyor dedim. Usta onlarla bizim olanaklarımız aynı değil dedi. Sonuç olarak ben çok tatmin olmadım cevaplardan. Önerebileceğiz başka bir servis veya tamponu boyatmak için bir öneriniz olabilir mi? (Aracım beyaz tampona bakınca araç kırık beyaz gibi kalıyor)

Teşekkür ederim.

Ynt: Boya tonu farklılığı!

Abi beyaz konusunda daha tutarlı bir renk olması lazım diye düşünüyorum. Ama metalik renk araçlarda dediğin gibi boya tamemen 1'e 1 tutmuyor. Plastiğin, yüzey ve maddesel yapısı ile metalinki oldukça farklı ama beyaz da bu durum boyanın şekilselliği itibari ile daha normal olmalıdır.

Yorum

Evet Plastik boyada sorun renk tonu farklılığı olabilir

Servis Müdürü Barış Beyi bulun sorununuzu tekrar kendisini bilgilendirin sorununuz düzelir.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

bence bastan sagma ıs yapmıs lar boyayı hazırlatırken metal yuzeye ayrı tampona ayrı hazırlasınlar ben sahsen karlık felan yaptırdıgımda gıdıp oyle hazırlatıyorum koca opel servısıde bunu dusunemıyorsa ıyı vallahı

Yorum

malesef beyaz renkte bu sorun çok yaşanıyor

InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ersin_58
            Abi beyaz konusunda daha tutarlı bir renk olması lazım diye düşünüyorum. Ama metalik renk araçlarda dediğin gibi boya tamemen 1'e 1 tutmuyor. Plastiğin, yüzey ve maddesel yapısı ile metalinki oldukça farklı ama beyaz da bu durum boyanın şekilselliği itibari ile daha normal olmalıdır.
            Plastik yüzey ile metal yüzey arasındaki renk tonu olabileceği çok mantıklı buna kimse itiraz edemez tabiki fakat bu fark fazla olunca biraz baştan savma gibi geliyor. Forumda arkadaşlar fiberden tampon yaptırıyorlar tampon ile metal bölgelerde böyle farklı ton boya ile bindiklerini sanmıyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
              malesef beyaz renkte bu sorun çok yaşanıyor

Tıpkısının aynısı tampon kar beyazı boya kırık beyaz gibi. Yurt dışında yapılabiliyorsa burada neden yapılmasın. Çözüm öneriside çok ilginç bu işten anlamıyoruz gibi davranıyorlar o insanı kızdırıyor. Usta bana sizin aracınız sararmış pasta cile yapalım aynı renge gelir dedi. aracım daha 6000 km de ve garaj dışına parketmişliğim yok.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tonyhawk
                bence bastan sagma ıs yapmıs lar boyayı hazırlatırken metal yuzeye ayrı tampona ayrı hazırlasınlar ben sahsen karlık felan yaptırdıgımda gıdıp oyle hazırlatıyorum koca opel servısıde bunu dusunemıyorsa ıyı vallahı
                Bana göre deneme yanılma yöntemiyle en yaklaşık sonucu yakalayabilir servisler ve bundan sonra o karışımı uygularlar. Ama böyle yapmak daha kolay geliyor sanırım.

Yorum

Amerika'yı keşfetmeye gerek yok. Boyaların belli spesifikasyonları var. Opel merkezi olarak bunları rahatlıkla paylaşabilir. Deneme yanılmaya gerek kalmadan halledilmeli.fabrikadan Usta'ya bilgi iletilmesi için bir yol olmalı!
                  Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Opel gercekten Baris bey aradi bugun sagolsun cok ilgili konustu. Araci tekrar servise cagirdi yeni bir yontemle aracin farkli yerlerinden resim alinip bir cihaza giriliyor cihazda ona gore boya karisimi hakkinda bilgi veriyormus ona gorede boya hazirlaniyormus. Araci servise birakicam Tampon tekrar boyanacak. Sonucu burada paylasirim.

Yorum

Güzel, inşallah tampon açısındsn mutlu son olur
                      Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Nurettin
                        İnsallah bende sonucu merak ediyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Esteban
                          Orjinal yazı sahibi: Nurettin
                          İnsallah bende sonucu merak ediyorum
                          Sorununuz çözülür

Yorum

İllede servis müdürünü aramak mı gerekiyormuş?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: uzman
                              İllede servis müdürünü aramak mı gerekiyormuş?
                              Önder hocam aslında bu bilince sahip olmalıyız haklı olduğunuza inandığınızda Müşteri Temsilcisiyle çözemediğiniz sorunları Servis Müdürleriyle çözebilirsiniz

Yorum

İşleniyor...
                              X