Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sis farı buhar yapıyor

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Sis farı buhar yapıyor

Selam abiler, Garantimin bitmesine 20 gün kaldı. Dün patlamış olan hoparlörü (şoför kapısı içi) değiştirdim garantiden. Ayrıca ayna altı led, elektrikli kapanan aynalar ve portakal rengi gündüz farlarımı yaptırdım. Tam evet herşey bitmişti derken Bugün sabah 10:30 civarı arabamı yıkıyordum. Sis farına tazyikli su filanda tutmadım, süngerle ve kovayla yıkadım. Zorlama çarpma vs. yapılmadı. Sadece yaklaşık 2 ay evvel sislere zenon taktırmıştım. Ama Onunla ilgilide bi problem olsaydı, yağmurlu havada alttan veya arkadan bi baskı ile filan su alması gerekirdi... Fakat Bariz dışardan hafifce yıkamama rağmen buhar yaptı ve hafif sis farı tabanında su birikti. Anlayamadım vallaha. Bu sis farı buhar olayı başka yaşayan varmı ? Garantiden inşallah değişirler. Son zamanlarda hep ufak olaylardan ayda 2 sefer kesin servisteyim. İnşallah garanti bitince bu tarz durumlar başımıza gelmez...

Ynt: Sis farı buhar yapıyor

Ersinim su birkintisi varsa için de büyük ihtimal biyerde açık yer kalmış ve su almıştır

Yorum

Abi su 2-3 damla tabanda vardı. Buhar ise sağ taraf ve sol taraflarda vardı. Vallahi anlamış değilim...

Yorum

Taktırdığın yeni sis farı sokete tam oturtulmamıştır. Bir de açılma sonucu içeriye giran hava ve nem daha sonra ısı değişimi ile su damlacıkları haline dönüşür...Bu da olabilir....

Yorum

ersin kardeş sattığım insignia da buna benzer sorunlarım vardı. ön farlar ve arka stoplar kışın hep buharlıydı içi ve arka stobun biri ciddi toz almıştı. gittim gösterdim servise normal dediler. bana pek inandırıcı gelmemişti. adam garip bir örnekle açıklamaya çalıştı. arabanın içinde nefes alınca camlar bugulanırya dedi. buda onun gibi bişey dedi. su aldığının işareti değildir dedi. kim içinde nefes aldı dedim o zaman su almadıysa. sustu. garantiye yanaşmadı. oyalayıp gönderdi. valla çok araba kullandım ama ilk defa farı stobu aynı anda buhar yapan araba gördüm. tazikli su ile yakatmama rağmen. sonra geçti ama leke kaldı ve arka sağ stop tozlu kaldı. araba daha 6 aylıktı bu sorun baş gösterdiğinde. biraz içim soğumuştu o zaman. o kadar para ver stop far buğu yapıp toz alsın senesi bile dolmadan ki sadece 3-5 bin kullanıp sattım.(satma nedenim bu değil yanlış anlaşılmasın )
          2012 YENİ MEGANE ST 1.5 DCİ 110 HP PRİVİLEGE SEDEF BEYAZI+PANAROMİK AÇILIR CAM TAVAN+Bİ XENON PAKETİ+NAVİGASYON PAKETİ+17'' SARİ JANT+3D SOUND by ARKAMYS+BLUETOOTH

Yorum

İşleniyor...
          X