Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia benzin hortumu neresi????

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: İnsignia benzin hortumu neresi????

İyi yazmışsınız hoş yazmışsınızda, madem bu insanların benzin derdi yok, start-stop teknolojisini eğlence amaçlımı buldularda uyguladılar tüm markalar. İstediği kadar büyük marka olsun herkes olabildiğince az yakıt tüketimi için büyük çalışmalar yapıyor.

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

Sizde haklısınız , ancak büyük firmaların bu çalışmaları yakıt tüketimi düşürmenin yanısıra, motor içi patlamayı en iyi şekilde daha dorusu beygir gücüne katkısını maksimuma çekmek için bu çalışmaları yürütmekteler bu sayede daha performanslı araçlar elde etmekteler. Bildiğiniz üzere patlamadaki enjekte edilen benzinin enerjisinin yaklaşık 1/3 ü beygire , 1/3 ü egsoz çıkış sıcaklığına ve 1/3 ü de soğutma sisteminin getirmiş olduğu soğutma enerjisine gitmektedir. Benzinin tamamını beygir için kullanılmamaktadır kullanılsaydı çok güzel oldurdu

Yorum

+1 katılıyorum bu suna benzıyor bır arada motor katkı maddesı vardı bor power gıbı 2 aracımda kullandım ne yakıtta ne sesde degısım oldu acıkcası ama uzerındekı yazılanlara gore yakıtta %10 felan kar saglıyormus bu tur urunlerın faydası yok demıyorum ama verdıgınız paraya gore ve vaadettıklerıne gore goze gelmeyecek kadar degısıklık saglıyorlar bu aletı 60 larda bır rus bılım adamı ortaya bır fıkır atmıs ondan dolayı esınlenerek manyetık alanda benzındakı orta ve para grupları duzenleyıp daha verımlı yanma saglandıgı konusundan varsayımla hareket ederk cıkardılar ama benzın sadece bu gruplardan olusmuyor ayrıca el kadar bır elektro manyetık alanın hıc bır ıse yarayacagını sanmıyorum ha sunu yaparlar gunumuzde kuvvvetlı elektro mıknatıslar yaratmak ıcın helyum ve sıvı azotla sogutma ıslemı yapılıyorkı buda ekstra bır unıte gerektırırkı bu cok yuksek mıktarda guc tuketımı anlamına gelıyor kı benzının -190 -270 arasına geldıgınde hem benzının hemde o borunun ne hale gelecegı malum burda sunu yenılıyorum o kullanılan mıknatıs elektro mıknatıs olmadıkca bır ıse yaramıyacaktır kı zamanında bu konuyu baya bır arastırmıstım gunumuzde bu teknolojı devasa fabrıkalarda kullanılıyor bence beklentınızı yuksek tutmayın saygılar

Yorum

Ya şimdi ben bişi anlamadım bu cihaz işe yarıyormu onumu söylüyosunuz...
          Bide yukarıda bir örnek verilmiş lüks araçlar için yakıt tüketimine sıcak bakmadığını söylüyosunuz örneğin bir porsche panamera 3000cc dizel yakıtı 100kmde 6.5 düşünün,yakıtı düşünmeyen bir firma neden dizel bi araç çıkarttsın yıllar sonra ?
          Şuan bi araç alınırken insanların en büyük tercihinin yakıt olduğunu anladı tüm firmalar ve elinden geleni yapıyrlar bunun için...
          Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

eger büyük firmalar petrol firmaları ile (shell ,BP .. vs ) anlaşmalı olsalar neden elektirikli araçların bu kadar uğraşsınlarki petrol firması bastırırdı parayı yapmayın bu elektirikli araçları derdi ozaman
            Birde Amerika da v12 motor lu aracın cok revaşta oldugunu sizden duyuyorum
            Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
            [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Benim düşünceme göre elektrikli araçlar birazcık çevrecilerin dikkatini dağıtmak için , Amerika ya gelince amerikan arabalarının jip lerinin bir çoğu v12 v8 motor araçlar onu o manada söyledim.

Yorum

E haliyle benzinin litresi 1 dolar olduğu için bu normal zaten...
                Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Artık ABD'de bile hiç birşey eskisi gibi değil.

Elbette hâlâ yüksek hacimli V8'leri sevenler var, sayıları da az değil.
                  (Bu arada sınırlı sayıda üretilen Avrupalı süper spor araçlar dışında V12 kullanan seri üretim bir araç yok)

Ama onlar bile artık daha düşük hacimli ama daha verimli, direkt enjeksiyonlu hâtta aşırı beslemeli (turbo/kompresör) V6'lara yöneliyorlar.
                  İş orada da kalmıyor, sıralı 4 silindirli azami 2 veya 2,5 litrelik aşırı beslemeli motorlar da son birkaç yıldır gayet popüler.

Son olarak da GM ve Chrysler/Fiat gruplarının Avrupa kaynaklı 1.4 Turbo motorlarını ABD'de ürettikleri araçlarda kullanmaya başlamaları ile, ABD'nin dünyanın diğer bölgelerinden pek bir farkı kalmadı.

Yorum

Dünyadaki petrol sınırsız değil, gün gelecek benzinin litresi 100 lira olacak

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

İki ayrı cihazın internet sayfasında ODTÜ'den alınmış raporlar var. 4000 cc. motor üzerinde test edilmiş ve birinde 4,2 diğerinde 6,9 tasarruf sağladığı onaylamıştır diyor. Fakat benim testin yapılış şekli ile ilgili kuşkularım var. Önce cihazı takmadan, hemen arkasından da cihazı takarak test etmişler. Cihaz takılmadan yapılan ilk deneyde motor soğuktu, cihaz takılarak yapılan 2. deneyde ise en az 30 dakika çalışmış bir motora cihaz takıldı ve test tekrar edildi. Cihazın gerçekliğini ölçmek için motor soğuduktan sonta önce cihazı takarak, sonra da cihazı çıkartarak testi tekrar etmek gerekirdi. Gerçek sonuçlara bu şekilde ulaşma şansımız olurdu. Çünkü soğuk motorun yakıt sarfiyatı doğal olarak fazla olacaktır. Bu oran 6.9'lara ulaşıyor mu, ulaşmıyor mu ???
                      İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

Orjinal yazı sahibi: opelmania
                        Dünyadaki petrol sınırsız değil, gün gelecek benzinin litresi 100 lira olacak
                        yok artık diyemiyecem ihihi
                        Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
                        [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Arkadaşlar insigina nın benzin hortumu nerde bilen varmı??

Yorum

Ek olarak neden büyük firmalar arabaların her tarafını mıknatısla donatmıyorlar sorusundan önce neden büyük firmalar tüm modellerini benzin yerine tüp le donatmıyorlar peki?

Yorum

İşleniyor...
                            X