Duyuru

Collapse
No announcement yet.

start stop problemi...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• start stop problemi...

evet arkadaşler 1.4 t aracımı alalı daha 2 ay oldu fakat aracta ılk aldıgımdan berı anormal seyler var arac mesela bi gün start stop ozellıgı calısıyorsa dıger gun calısmıyordu sılgecler kuru havada kendı kendıne calısıyordu start stop ozellıgının calısması ıcın sartlarını yerıne getrordum emnıyet kemerı klıma v.s ancak bu durumlar canımı sıkıyordu .kackere servıse gıdıp yazılım attırdım kutup basını sokup taktırdım ama o gun calısıyor ertesı gun calısmıyor ...nolacak boyle sınırlerım cok bozuldu.konuyla bölge müdürünün ilgileneceğini söylendi yetkili servis ama hala dönecekler...

Ynt: start stop problemi...

Orjinal yazı sahibi: murat uyma
    evet arkadaşler 1.4 t aracımı alalı daha 2 ay oldu fakat aracta ılk aldıgımdan berı anormal seyler var arac mesela bi gün start stop ozellıgı calısıyorsa dıger gun calısmıyordu sılgecler kuru havada kendı kendıne calısıyordu start stop ozellıgının calısması ıcın sartlarını yerıne getrordum emnıyet kemerı klıma v.s ancak bu durumlar canımı sıkıyordu .kackere servıse gıdıp yazılım attırdım kutup basını sokup taktırdım ama o gun calısıyor ertesı gun calısmıyor ...nolacak boyle sınırlerım cok bozuldu.konuyla bölge müdürünün ilgileneceğini söylendi yetkili servis ama hala dönecekler...
    az sabredin .. servise talimat gelir bu konuda.. ona göre çözüm üretirler diye düşünüyorum.. (zaman= ........??????? )
    2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
    [center]

Yorum

[/quote]az sabredin .. servise talimat gelir bu konuda.. ona göre çözüm üretirler diye düşünüyorum.. (zaman= ........??????? )
      [/quote]birkaç gün oldu...

Yorum

silecekler benim aracımda da kuru havada çalışıyor. bende güneşli havada gölgeden geçerken oluyor. sanırım ışığın kırılmasını yağmur olarak algılıyor. ben fazla takılmamıştım ama diğer otomatik silecekleri olan aracımda bu gibi bir sorun olmuyor. yani sizin araca özel bir durum olmayabilir.
        start stop ise önceden konuşulmuştu burada, belli koşullar oluşmadan devreye girmiyor denilmişti. belki bu nedenden ötürü olabilir. bence problemlerin ne zaman oluştuğuna dikkat edip durumu belirleyin. bu şekilde serviste çözümü daha kolay olabilir.

Yorum

aynı sorun aracı ilk aldıgımda bende de vardı. 3-4 gün devirli kullandım arac daha sonra bu problemi yapmadı.
          sorun aküyle ilgili gibime geliyor.
          aracınızı hangi servise götürdünüz izmirde...
          2012 opel insignia 1.4 140hp edition elegance

Yorum

izmir kavuklar servisinden aldım serviste kaçkere yazılım atıp gerekli şartları yerine getirip tecrübe sürüşüne çıktık fakat nafile...ilk defa böyle bir şeyle karşılaştığını söyledi servis...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: murat uyma
              izmir kavuklar servisinden aldım serviste kaçkere yazılım atıp gerekli şartları yerine getirip tecrübe sürüşüne çıktık fakat nafile...ilk defa böyle bir şeyle karşılaştığını söyledi servis...
              Gözlerinden kaçan bir şey olabilir ,sorunla alakası olmayan bir sensör veya arıza buna sebebiyet verebilir.
              Benim araca yazılım atılmıştı ,test sürüşüne çıktığımızda hız sabitleyici ve elektronik park freni çalışmıyordu.Sebebi yazılımın bu ayarları sıfırlaması imiş ,sizin kide böyle bir sebepten olabilir.

Yorum

evet her şey olabilir inşallah aracı değişirler hiho

Yorum

Aklıma bir şey takıldı... Start stop özelliğinde klima nasıl devrede kalıyor? ya da kalıyor mu?
                  İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

Devrede kalıyor, ancak şu sıcak günlerde gözlemlediğim fan hızını azaltıyor.
                    (Satıldı..) 2012 - 1.4 Turbo - Edition Elegance - Siyah/Bej - 18" - Cyclone Navi

Yorum

ey 1.4 sahibi arkadaşlar lutfen yardım edin aracımda start stop birgün devreye giriyor ertesigün girmiyor gerekli şartları yerine getiriyorum amanafile sizin aracını motor soguk veya sıcakkende her zaman devreye gırıyormu kac kere yazılım atıldı bır problem olmadıgı soylendı ama sorun devam edıyor...

Yorum

Walla Ankarada kışın -5 dereceden düşük sıcaklıklarda devreye girmiyordu, şu an ne zaman dursam dereye giriyor, bir sıkıntı yok.
                        1.4T Su Mavisi + Sunroof Paketi + Landirenzo Omega Kit LPG

Yorum

yani ilk kalkış yaptığınız zaman durur durmaz devreye giriyormu?

Yorum

Geçenlerde,çalıştırdıktan sonra yaklaşık 100 metre gitmiştim start&stop çalıştı.Kışın böyle değildi 2 km kadar gidiyordum ondan sonra çalışıyordu.Bu sırada sıcaklık derecesi ilk çeyreği geçiyordu.

Yorum

ya işte sorun orda bazen 100 metre gdyrm calısıyo bazen kılometrelerce gıdıyorum yok devreye gırmıyo birde ilk calıstırmadan sonra gostergede 3 adet emnıyet kemerı takılmamıs işaretı cıkıyo sızınkındede boylemı acaba o yuzdenmı dıyorum bi müşürden falanda olabılır

Yorum

İşleniyor...
                              X