Duyuru

Collapse
No announcement yet.

alternör arızası

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• alternör arızası

önce 27000 de debriyaj seti sonra 2 far (su alıyo içine diye değişti garantiden) daha sonra bagaj kapağı elle açılmıyo diye arka bagajdaki nikelajlı opel yazısının olduğu parça garantiden değişti şimdi güç kaybı olduğu için servise gittim opel egeme alternatör doğru voltaj vermiyomuş ve araba rolentideken devir kendi kendine yükseliyo artıyo ve ışıklar kısılıyor.garantiden değiştirmiyorlar araçta anfi ve bas var diye

Ynt: alternör arızası

geçmiş olsun baya bir talihsizlik yaşamışsınız aracınızla.Nazar değmesin bende hiç bir sıkıntı yok şimdilik.
    2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
    2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

bu arada debriyaj kullanıcısı hatasıymış ücretli 1300 tlye değiştirdiler ve alternetörün fiyatını bilen var mı

Yorum

tahminimce 500 tl civarıdır.

Yorum

internette corsa 350 civarı diyor tahminen onun üzerinde olur.yaklaşık olarak 500 tl olması muhtemel daha ucuza belki bulunabilir çıkmacılarda

Yorum

serviste bana işçilik dahil 1500 tl tutar dedi.Tüm samimiyetimle söylüyom arabanın dışı seni içi beni yakıyor.birde diskle balatalar çıktı şimdi diskler tornaya balatarda değişcekmiş ama garantiden mi yoksa ücretli mi daha belli değil

Yorum

Ekrem kardeşim eğer garantiden değiştiremiyorsan bir sürü kazalı insignia var.nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama internettende ulaşabilirsin ankarada ve büyük şehirlerde çıkma parçalar satanlar var gereksiz yere çok para vermeye gerek yok. muadilleride henüz piyasada olmadığı için servise muhtacız bazı konularda ama söylediğin parça ben yerinde olsam çıkmacıdan en az %50 ucuza alınabilir bence bir araştır.

Yorum

teşekkürler ahmet bey zaten sıfırına o kadar veremem şu an.dediğiniz gibi bulabilirsem çıkmacılardan halletcem bulamazsam bi yöntem daha varda en son çare cihazları komple sökcem ve başka opel servisine gitcem orda sadece şikayetimi anlatcam tahminende cihazlar olmadığı için üzerinde neyden kaynakladığını anlayamıyacaklar ve garantiden değiştirmeye çalışcam çünkü opel clup karta işlettirmedim yapılan işlemleri

Yorum

Merhaba,

fren balatası ve debriyaj balatası gibi kullandıkça aşınan parçalarınız üertim kaynaklı bir sorun yok ise aşınmadan dolayı garanti kapsamında değerlendirilmez. alternatör konusunda onarım yaptırabilirseniz onarım yaklaşık 500-550 TL gibi bir maliyet tutar. Çıkma parçayı önermem arızalı çıktığında hiçbir şansınız yok elektronik bir parça olduğu için dışarıdan bakıldığında yada ilk kontrolde arızayı göstermeyebilir.

Yorum

ben daha önce çıkma parça kullandım hatta bir keresinde aldığım parça görsel olarak anlaşılmasa bile deforme olduğu için araca uymamıştı ama aldığım parçacı ürünü koşulsuz geri iade aldı .geri iadesi mümkün olan parçacılarla çalışmakta fayda var. parçayı satın almadan önce bu konuyu konuşup ona göre alışverişinizi yapın yoksa Özlem Hanımın dediği gibi arızalı parça elinizdede kalabilir.

Yorum

arabayı servisten almaya gittim ve arabayı sağ olsunlar yıkamışlar ama arka stopların içinde özellikle en alt taraflarda buharlaşmalar olmuş biraz kavgadan sonra fotoğraflarını çektirdim garantiden değişceğini ve parçalarında siparişinin verildiğini söylediler.bakalım daha neler yaşayacağız ...

Yorum

İşleniyor...
                      X