Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Vites titremesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Vites titremesi

Aracımı Özellikle 1.2.3.vitese taktıktan sonra elim vitesteyken devir 3500 deyken fln hafif bi titreme hissediyorum viteste sizce bu normal mi
    İNSİGNİA2010  1.6 TURBO COSMO + NAVİGASYON PAKET SİYAH

Ynt: Vites titremesi

Hafifçe olan normal dir ama bu sorunu ben de 3 viteste yaşıyordum şöyle anlatayım bu titremin aracın gidişine ve şanzumana bir zararı yok özellikler 2500-3200 devir ararsında bariz bir titreme vardı ve çok uğraşıldı en sonunda vites gergi halatları değişti ve %98 çözüldü çok hafif bir titreme ara sıra oluyor eskisine göre bu titreme birşey değil

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Evet fatih abi hafif titreme var bende sanki ufaktan gıdıklıyor gibi eli
      İNSİGNİA2010  1.6 TURBO COSMO + NAVİGASYON PAKET SİYAH

Yorum

bu titreme sadece bizim araçlara özgü değil daha öncede konuşulmuştu sanırım.ben volvoda passattada aynı titremeyi hisediyordum o yüzden hiç önemli bişeymiş gibi gelmiyor bana gayet normal yani
        2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
        2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

bizde megane vardı önceden, titremeyi bırak vites gaza basınca hareket ediyordu bunun gibi şeyler normal bence, önemsememek lazım bazı şeyleri

Yorum

yalnız bir yerde okumuştum,vites koluna uygulanan kuvvetlerin katlanarak şanzumana iletildiğini dolayısı ile vites değiştirmek dışında eli vites koluna koymamak gerekiyor.

1,4 turbo.sunroof, necvox navigasyon, beyaz (gitti güzelim cosmo)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 35OFT23
              bizde megane vardı önceden, titremeyi bırak vites gaza basınca hareket ediyordu bunun gibi şeyler normal bence, önemsememek lazım bazı şeyleri
              Özellikle 2 ve 4. viteslerde gaza basınca vites kolu geri geliyordu
              İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

2010 meg3c dci daki vites kolunun oynamasını hayatımda başka sınıf/model hiçbir araçta görmedim,ama klasik renault şanzumanı ve normal olduğunu söylemişti servis...

Yorum

İşleniyor...
                X