Duyuru

Collapse
No announcement yet.

hırsızlı teşebbüsü ve kendi kendine alarm veriyor

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• hırsızlı teşebbüsü ve kendi kendine alarm veriyor

syn arkadaşlar araç 2010 model cosmo kumanda pilinide değiştirmedim hiç aküyüde ..arabam kilitlediğimde kumandaya basıp gittiğimde belli bir zaman sonra alarm veriyor.dikkat ediyorum çalıştırırken tüm ışıkların sönmesini ve kumandayı algılamasını fakat genede alarm veriyor tabiki alarmdan sonra hırsızlık teşebbüsü yazıyor ekranda ve arac bir sefer marşta çalışıyor....diyorum acaba kumanda pili yada araç aküsü zayıfladımı diye varmı soruna çözüm yardım edecek arkadaşlarım..
    2013 BMW 320İ ED 1,6 170 hp beyaz  modernline+comfort+tekno+sounroof
    2010 COSMO 1,6T beyaz SATILDI..
    2011 MAZDA 2 PLAY 1,5 OTM...
    2008 doblo 1,3 m.jet PREMİO

Ynt: hırsızlı teşebbüsü ve kendi kendine alarm veriyor

hıııımm ilginç bi durum acaba kapılardaki mandallarda bi sorun olabilirmi siz kapıları kapadım zannediyorsunuz ama tırnaklar acıkmı kalıyor acaba
    Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
    [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Bu durum araçtaki elektrik devre kaçağı veya akü zayıflaması ile de meydana gelebilir.Şahsi görüşüm olarak bunların kontrölü gerekmekte.
      1.4 140 hp

Yorum

ayni durum benimde basima geldi aracimin kilitlerini acip kaputu actiktan sonra cam suyu koyarken arac suresi doldugundan otomatik kilitlenmisti ama kaput acik kaldigi icin hirsizlik uyarisi verdi arac

Yorum

araç içinde hareket eden birşey varmı? Cosmo'da iç hareket sensörü var
          InsigniaTEAM

Yorum

çagrı kardeşim hareket edecek yada eden hiç bir şey yok gece gece dışarı davet ediyor beni günlerdir sanırım ya akü ile yada bir arkadaşımın dediği gibi kaput açık kalmış olabilir cam suyu değişmişti..

Yorum

şimdi hatırladım iç dikiz aynasına iple baglanan hani yıkamacılar reklam için asarlarya sarkan kokulardan asmıştım olurmu olur belki göz onu algılıyordur..

Yorum

Bunu ben cok yasadım. Otopark gorebvlisi surekli telefon acıp alarm calıyor diyordu.Bu sorun cosmolardaki iç sensorlerin içerdeki sinek,bocek yada dediğiniz cam altına asılan suslerdeki hareketi algılamasından oluyor. Ic sensorleri ortadaki tustan kapatıp deneyin. Alarm çalmayacaktır.

Yorum

Konuyu hortlatiyorum ama, ayni sorun bende var. 2010 model 2.dizel sw araç, alarm kendiliğinden ötüyor kendisi susuyor aku yeni hersey yolunda ama ötüyor kendiliğinden. Çözüm de bulamadım.

Yorum

Aracın içinde alarmı tetikleyen bir şey olabilir. İç alarmı devre dışı bırakın bakalım yine ötecek mi? Sorun devam ederse akünün eksi kutup başını söküp 5dk bekleyip geri takın.
                    @Murat
                    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Bende de 2010 2.0T cosmo var. Aynı sorunu yaşıyorum. Araç içi sensörü kapadım olmadı üstüne bant yapıştırdım yine olmadı. Kendi kendine alarm çalıp duruyor. Kapı sensörlerine baktırın demişti birisi. Birde onları kontrol ettireceğim. Sorunu bulan lütfen paylaşsın

Yorum

İşleniyor...
                      X