Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ÇOK MU YAKIYOR ACABA?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: ÇOK MU YAKIYOR ACABA?

305 tl fulledim bugün itibariyle 505 kmdeyim çeyrek deponun çok az altınta hesabıma göre 650km gidrim diye umuyorum ort. hız 38
    2015 leon fr

Yorum

Doğru, tüketim meselesi çok göreceli bir durum, kimse aynı yolda aynı koşullarda aynı özellikte aracı aynı şekilde kullanmadıkça, değerler pek karşılaştıralamaz, şehir içi, şehir dışı ve karma değerlere bakıp, gerçekten araç normal değerler içinde mi yoksa bir sapma'mı söz konusu, tüketimi öyle kıyaslanabilir bence. Genel olarak bu aracın tüketimi performansına göre çok tatminkar, ama gel görki benzin litresi 5 TL'ye dayandı maad.

ORCA : OPC Line + FlexRide + DVD800 NAV + SunRoof + Spor Ort Deri Koltuklar +Infinity Sound System+19"Jant+SprintBooster+Cosmo 1.6 180 Hp

Yorum

Orjinal yazı sahibi: SaMiL_N
        benim ölçüm yaklaşık 450 km yi kapsıyor,ışık yandıgında fulledim,km yı sıfırladım ışık yanınca tekrar fulledım sonra para/km.. haftasonu ctesı erken saatte yenibosna pazar sabahta gebze yaptım 12,5 kmden 9.0 a düştü,demekkı arabada sorun yok,sadece sıkı trafikte çıldırıyor..
        abi ışığa kanmayın yokuş iner çıkarken ya da park ederken deponun seviyesi değişebiliyor, bu da ışığın yanmasına sebep olabiliyor, ben de 10 lt civarında yakıyorum, şehirlerarası da bu civarlarda, ben bi kere 22 lt ortalama gördüm, yani benim rekor geçilmez

Yorum

Hafta sonu çorluya gittim uzun yolda 90 km sabitleyince ortalama 6.6 lt civarı kaldı, sadece istanbul şehir içi kullanımda 11 lt civarı yakıyorum.

Insignia kesinlikle cüssesine göre az yakıyor, bir önceki arabam 2009 otomatik focustu oda şehir içi 11.5 lt yakıyordu, kardeşimde 2005 otomatik golf fsi var oda şehir insignia ile aynı yakıyor, insignia ya fazla yakıyor diyen varsa bunların tek amacı aracın 2.el piyasasını düşürmek

İlla az tüketmek isteyen gitsin konforsuz amacı sadece yolda gitmek olan hiç bir özelliği olmayan b sınıfı dizel alsın, benim 2.aracım symbol dizel, 15 gün önce karadan bursaya gittim 640 kmde 80 liralık mazot yaktı.

'11 Symbol Dci, '08 Passat Comfortline

Yorum

Bir depola 280-290,-tl ile 600km civarı tamamı sehir içi ort. Hız. 25km/saat

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
            Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

İşleniyor...
            X