Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bilgi ekranı renk tonu ayarı..

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• bilgi ekranı renk tonu ayarı..

herkese iyi akşamlar arkadaşlar .. ayarını bulamadım yardımcı olurmusunuz.. aracım insignia edition+elegance .. daha önceki aracım vectra c2 ydi.. o araçta örneğin bilgi ekranının gece gündüz ve otomatik modları vardı.. renk tonunu ayarlama vardı .. ben insigniamda bu ayarları bulamadım ..yardımcı olurmusunuz..
    2012 İnsignia 1,6 180 cosmo sport tourer + panaromik + necvox dva 9934

Ynt: bilgi ekranı renk tonu ayarı..

ton değil ama ışık parlaklığını sol altta far tuşlarının oradan ayarlayabilirsiniz

Yorum

benim bahsettiğim orta konsoldaki bilgi ekranı.. göstergeler değil..yinede teşekkürler .. onu da denedim zaten .. ama o sadece gösterge panelinin parlaklıgını ayarlıyor..

Yorum

zaten orta bilgi ekranının rengi değişmiyor kırmızı renk standart

Yorum

benim sıkıntım renkle alakalı değil .. sadece biraz soluk yanıyo.. bugün akşam üzeri bi ara parlakşatı.. gayet hoş duruyodu.. avm ye girerken kapalı otoparka yine soldu.. bunun bi ayarı varmı .. yani ben rek değişsin istemiyorum zaten .. ama canlı yansın bilgi ekranının ışıgı..

Yorum

belki ışık sensörü tasarruf yapıyordur kapalı ortamda fazla parlaklık vermiyor olabilir ama çözümü var mı bilemiyorum

Yorum

yinede teşekkürler bilgisi olan arkadaşlar yazabilirse sevinirim ..

Yorum

dediğiniz şeyi anladım Vectra'da gündüzken yani farlar sönükken ekranın zemini sarı, yazılar siyah yanıyordu, farlar yanınca zemin siyah yazılar sarı oluyordu değilmi, yada tam tersi.
                Insignia'nın renkli ekranlarında bu ayar var ama CDC400'de varmıydı bilmiyorum, sizdekide cdc400 olmalı değilmi?

parlak-soluk olayı da muhtemelen farla alakalıdır, eğer Vectra'daki gibi gece-gündüz ayarı yoksa yani renklerin yeri değişmiyorsa gündüz görünürlük için ekran ışığını parlak yapıyordur, karanlık ortamda da mesela yolda gözünüzü almaması için parlaklığı azaltıyordur.
                InsigniaTEAM

Yorum

aynen dediğiniz gibi ... ancak bugün akşam üzeri hava tam daha kararmamıştı.. ekran ışıgı gayet parlak bi şekilde yandı kısa süreli.. o arada bende kapalı otoparka girdim ekran ışıgı hemen soluklaştı..bunun bi ayarı varmı acaba .. dediğiniz gibi vectrada bunun gece gündüz ve otomatik ayar yeri vardı .. ve o sarı rengin kontrast ayarları vardı .. bu ayarlar insigniada varmı bunu bulamadım ..

Yorum

parlaklık ayarı muhtemelen sol tarafta far anahtarının ordaki çevirmeli düğmeden manuel olarak yapılabilir ama CDC400'de sizin istediğiniz ayar yok diye biliyorum. sadece havanın aydınlık yada karanlık olmasına göre parlaklığı biraz değişir.

CD500 ve DVD800'de istediğiniz ayar var
                    gece;

gündüz;

[img width=640]http://data.motor-talk.de/data/galleries/0/135/7696/35113364/pict0001-7701930591599730134.JPG[/img]

otomatik ayarında da farlara göre kendi geçiş yapıyor.
                    InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                    X