Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Havalandırma sistemi problemi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Havalandırma sistemi problemi

Herkese merhaba,

Dün akşam aracım ile seyir halindeyken araç içi ısı ayarını 22 dereceye ayarlamıştım. Havalandırmadan hafif ılık bir esinti geliyorken fan devri arttı ve sanki ısı maksimum'a ayarlanmış gibi sıcak üflemeye başladı. Bunun üzerine ısıyı 22 derecenin daha altına düşürdüm ama bir değişme olmadı. Isıyı low'a kadar düşürmeme rağmen sıcak üflemeye devam etti. Benim tahminim sıcak ve soğuk arası ayarlama yapan motor yada dişli sıkıştı. Orta konsol'dan araç hareket halinde değilken ısı değişimi yaptığım zaman tık tık şeklinde bir ses geliyor. Isı değişimin yanı sıra yön değiştirme ile ilgili de bir sorun var sanırım. Buna benzer yön değiştirme sorunu daha önceki Cruze aracımda da yaşamıştım. O da gene bir yaşına geldiğinde olmuştu. Sanırım bu da kronik bir sorunu GM grubunun.. Daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu içinizde, olduysa sizlerde nasıl bir çözüm bulundu?

Ynt: Havalandırma sistemi problemi

camlardakı buharlasma acma tusuna bastıgımda oluyordubende o tuşa basmıs olmayasınız
    2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

O hariç hepsini kullandım bütün tuşları denedim. Zaten asıl sorun sürekli sıcak üflemesi
      Pazartesi servis'ten randevu aldım. Net sorunu ve çözümünü sizlerle paylaşacağım.

Yorum

Klima açık denedinizmi peki?Belki en düşük konumda klima soğutmaya çalışacak ve sıcak üflemeyi kesecektir.tabi bu bir ihtimal denedinizmi bilmiyorum.
        2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
        2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Klimayı da açıp denedim

Yorum

ozaman umarım önemli bişey değildir.Bizide bilgilendirisen sevinirim belli olmaz belki ilerde bizimde başımıza gelebilir kim bilir.
            2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
            2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

aynı sorunu sıcaktan soğuğa geçiyor ve soğukta kalıyor şeklinde bir insignia da yaşamıştık. bir kaç defa parça denedikten sonra adını hatırlamadığım bir kontrol ünitesi değiştirmiştik.

Yorum

benimde havalandırmadan pis rutubet kokusu geliyor klimayı açınca belli bir süre sonrada gidiyor koku klima filtreini değiştim ama gitmedi hala koku
                Yeni i30 style 1.6 crdi beyaz

Yorum

sıcak ve soğuk hava geçişi olan bölgelerde bakteri oluşması normal sadece polen filtresinin değişmesi sorunu çözmez klima dezenfekte yapılması lazım. Havalandırma sisteminde oluşan bakteriler ölümcül hastalıklara neden olabiliyor önemsenmesi gereken bir konu...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ozas
                    aynı sorunu sıcaktan soğuğa geçiyor ve soğukta kalıyor şeklinde bir insignia da yaşamıştık. bir kaç defa parça denedikten sonra adını hatırlamadığım bir kontrol ünitesi değiştirmiştik.
                    Ben mekanik bir sorundur diye düşünmüştüm. Bakalım servis sorunu çözemez ise sizin söylediğinizden de bahsederim Özlem hanım..

Yorum

Zaten haftasonundan haftasonuna kullanıyorum. İnşallah çok orasını burasını sökmeden çözülebilecek birşeydir..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Blackwind
                        Zaten haftasonundan haftasonuna kullanıyorum. İnşallah çok orasını burasını sökmeden çözülebilecek birşeydir..
                        birazcık sökmeleri lazım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ozas
                          Orjinal yazı sahibi: Blackwind
                          birazcık sökmeleri lazım
                          Bahsettiğiniz bölüm sürücü tarafı pedalların olduğu yerdeki kapak ise sorun degil ama başka yerler ise paylaşırsanız en azından kendimi psikolojik olarak hazırlayayım. Sök-tak dan sonra muhakkak sinir bozucu sesler olacak gibi geliyor da..

Yorum

İşleniyor...
                          X