Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Balatalardan Gelen Koku ve Duman

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Balatalardan Gelen Koku ve Duman

Akşam üzeri komşunun ricası üzerine arabasını (toyota yaris) garaja koydum. Ancak teker boyunda kar vardı ve bende geri geri girmek istedim. Geri geri yarım debriyaj 20 metre falan gittim. bir iki de git-gel yaptım. garaja girdiğimde bariz bir şekilde balatalardan koku geliyordu. Komşu birşey olmuş mudur? falan dedi ama bende yok birşey olmaz biraz zorlandı o yüzden dedim. Yarın garajdan çıkaracağı zaman bir sorun olur mu arabaya birşey olmuş mudur sizce?

Ynt: Balatalardan Gelen Koku ve Duman

Ya derdime tercüman olmuşmusunuz. 15 dakka evvel insigniayı geri geri biraz zorladım. TC off yaptım. 2 sefer 1 er saniyelik patinaj çekti. Çok aşırı zorlama yapmadım ama içeriye hafif bi koku geldi. Çok az ama. Duman filan olmadı. Herşey gayet normal araçta ama bişi olurmu diye de kendimi suçlu hissettim. İncitmedim gerçi ama çok çok az kokuydu. Yinede üzüldüm biraz. Babamda araç dışındaydı. Bişi olmaz bas biraz dedi. Kesinlikle zorlamam baba dedim az koku geldi dedim. Babam dışardan koku alamamış dedim ya duman yok ama çok hafif bir koku, içimde şüphe oldu. Acaba bişi olmuşmudur ? Vitese takıp ileriye hareket ettiğimde ve yaptığım diğer geri manevralarda debriyaj ile ilgili bi sorun yoktu ama. 2 sefer çok az zorladım, onun haricinde başka zorlamadım.

Yorum

aynısı benimde başıma gelmişti geri geri bayırda park ederken biraz zorladım içeriye baya koku gelmişti debriyajdanmış insigniaların debriyajı hassas oluyomuş bende çareyi düz park etmekte buldum
      2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

Bu arada aracım 13.000 kmde 2010 model daha evvel hiç böyle bişi yaşanmadı. Bi problem yoktu ama sıyırma ve yıpranma olmamıştır inşallah. Koku zaten dediğim gibi çok azdı. Duman hiç yoktu.

Yorum

benimkide 2012 model 2bin kilometredeydi bunu yaptıgında ama baya koktu kesin biraz yıpranmıştır,ama sizinki hafif koktuysa fazla bişey olmamıştır
          2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

Uzak bi retorantta pişen yemeğin kokusundan ne olduğunu anlamaya çalışmak misali hafif bir koku. İyiki TC off yaptım da antipatinaj ile zorlamadım. Çok azdı ama yine de üzüldüm.

Yorum

Birde bunun sonucunda acaba gidişte, yakıtta veya çekişte problem yaşanırmı, bu kadar küçük sorunda debriyaj kavramasında ilerilik veya gerilik yaşanırmı (üstten kavrama) ?

Yorum

Abiler bu konularda detaylı fikirlerinizi ve tecrübelerinizi bekliyorum.
                Aklıma takıldı, böylesi durumlarda üzülüyom gerçekten.

Yorum

Bir kerelik kısa süreli zorlamadan birşey olmaz, balata ömründen bir miktar azalır elbet ama ciddi bir sorun çıkmaz. Benzer bir durumu bir gece dik bir yokuşta park etmeye çalışırken ben de yaşamıştım, araç daha 15-20 bin km'de bile değildi. Çıkan koku da çok feciydi, kesinlikle balatayı sıyırdığımı ve aracın bir daha hareket etmeyeceğini düşünmüştüm ama hiç birşey olmadı, sadece soğumasını beklemek için geceden sabaha aracı kıpırdatmadım o kadar. Şu an araç 95 bin km'de ve hâlâ aynı balatayı kullanıyorum.

Yorum

bende de olmuştu aynı koku,mümkünse arabayı geri geri yokuşta zorlamayın,kesinlikle yarım debriyaj yapmayın,debriyaj sadece yıprandı,bitecek kadar değil.Sadece yokuş cıkmayın mümkünse geri viteste ve yarım debriyaj kesinlikle yapmayın,bu insigniaların kronik sorunudur,aksi taktirde 20-30 bin km gibi erken sürelerde balatayı bitirirsiniz
                    Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Yarım debriyaj zaten gerekli değil hill holder epey etkili bir şekilde çalışıyor ama refleks olarak yapıyorum bende arada.
                      1.4T Su Mavisi + Sunroof Paketi + Landirenzo Omega Kit LPG

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ersin_58
                        Uzak bi retorantta pişen yemeğin kokusundan ne olduğunu anlamaya çalışmak misali hafif bir koku. İyiki TC off yaptım da antipatinaj ile zorlamadım. Çok azdı ama yine de üzüldüm.
                        İşte bir erkeğin arabasına olan tutkusu bu kadar güzel yazıya dökülür Hemde doğal olarak.
                        Ersin kardeşim benimde başıma geldi, bu kadar zorlamayla hiçbir şey olmaz balatana merak etme.
                        2010 cosmo 180hp beyaz İnsigniAşk

Yorum

Birkereden birşey olacagını düşünmüyorum bu kadar hassas değildir heralde balatalar benimde başıma gelmişti birkere baya bir koku gelmişti arabanın içine fakat üstünden 10bin km geçmesine ragmen sorun yok
                          2012 insignia 1.4 T 140 Hp Yeni Stil Paket Fume

Yorum

Bu koku her araçtan gelir kafanıza takmayın.en kral araçla aynı şeyleri yapın balatalardan koku gelir.benim eski volvo s40 ta uzun süre tamgaz yokuş tırmanmaya kalkınca bile balatalar içeriye koku veriyordu.gayet normal malzemenin doğasında var bu koku
                            Canınızı sıkmayın hiç bişi olmaz debriyajınıza ama şuvar bencede hiçbir zaman yarım debriyaj falan yapmayın. araç ya debriyajı kavrasın yada kavramasın ama yarım yapıp debriyajıda kararsız durumda bırakmayın en tehlikelisi bu sıyırma için.
                            2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                            2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

İşleniyor...
                            X