Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia 1.6 Turbo Motor Gücü Azaltıldı (P228D)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsignia 1.6 Turbo Motor Gücü Azaltıldı (P228D)

Merhaba. Bugün aracımla normal bir şekilde 30 km/h hızla giderken birden motor gücü azaltıldı uyarısı verdi ve esp lambası yandı araç çekişten düştü aracı obd cihazına bağladım p0089 ve p228d arızalarını verdi.(Ayrıca araç rolantide hafif titreme yapıyor) Çorlu' da bir özel servise götürdüm aracın birinci 1. silindir basıncı az dendi üst kapak sökülecek masraf 30.000 TL ortalama ama kesin düzelir diye garanti verilmedi. Garanti alamadığım için işi yetkili servise taşıdım çorlu inan opel servisi aracın yakıt basınç sensörü arızası verdiğini 1. silindir basıncında sorun olmadığını yakıt basınç sensörü yada yakıt pompasından olabileceğini söylediler. Basınç sensörü daha ucuz olduğu için önce onu değiştirelim çözülürse ne mutlu çözülmez ise yakıt pompası değiştirilecek dediler ve bunun ücretinin 2023/12 tarihinde 50.000 TL olduğunu belirttiler . Bir yakınım vasıtasıyla bir ustaya daha sorduk depoyu fulle eğer yakıt azalınca sorun yaşanıyorsa şamandırayı değiştiririz dedi fulledikten kısa bir süre sonra aynı hatayı tekrar aldım. Konu ile ilgili başım dertte ve çözemiyorum benzer durumlarda çözüme ulaşan herkesin yardımına ihtiyacım var iyi forumlar .

Yakıt pompası zaten şamandıranın içinde değil mi? Filtre pompa şamandıra tek ünite olarak satılıyor. 2 yıl kadar önce 2500 liraydı bu ünite. Güncel fiyatı bilmesem de 50 bin lira bana biraz saçma geldi.

Daha basit düşünürsek belki yakıt filtresi tıkandı. Ben filtreyi temizlettiğimde simsiyah tortu çıkmıştı içinden. Kirli filtre yüzünden pompa benzini çekemiyormuş meğer.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Pompanın şamandıra içinde olup olmadığını bilmiyorum doğrusu Dışarıda bu ürünü değiştirsem mi diye düşünüyorum geçen sanayide sordum set olarak orijinali 5000 tl dediler hem komple yakıt hava yağ filtre bakımı yaptırırım siz ne dersiniz ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
        Yakıt pompası zaten şamandıranın içinde değil mi? Filtre pompa şamandıra tek ünite olarak satılıyor. 2 yıl kadar önce 2500 liraydı bu ünite. Güncel fiyatı bilmesem de 50 bin lira bana biraz saçma geldi.

Daha basit düşünürsek belki yakıt filtresi tıkandı. Ben filtreyi temizlettiğimde simsiyah tortu çıkmıştı içinden. Kirli filtre yüzünden pompa benzini çekemiyormuş meğer.
        Yakıt basınç sensörünü yetkili serviste değiştirdim. Bir diğer fotoğrafta ise yakıt pompasına ait ücretlerin yer aldığı evrak herkesin görmesini istedim.
        You do not have permission to view this gallery.
        This gallery has 2 photos.

Yorum

Arka koltuğun altında bir müdahale kapağı yok o yüzden araba kaldırılıp benzin deposu sökülecek. Buna işçilik yazacaklar illa ki. Bundan sonrasında ünitenin durumuna göre karar verirsiniz. Ben değiştirmeye niyetlenip, benzin filtresini temizletip geri kapatmıştım.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
            Arka koltuğun altında bir müdahale kapağı yok o yüzden araba kaldırılıp benzin deposu sökülecek. Buna işçilik yazacaklar illa ki. Bundan sonrasında ünitenin durumuna göre karar verirsiniz. Ben değiştirmeye niyetlenip, benzin filtresini temizletip geri kapatmıştım.
            Burada bahsi geçen pompa motorda bulunan yüksek basınç pompası depodaki yakıt pompası değil. Şuan dışarda 20-30 bin liralara satılıyor. Hatırladığım kadarıyla bir forumdaşımız bmw pompasını sidi motora uygulayıp çalıştırmıştı fiyatı neredeyse 3 te 1 fiyatıydı.

Yorum

Araç için kısıtlı bilgi vermişsiniz, Daha iyi yorumlar için, Kaç model,Araç dizel mi benzinli mi? Benzinli ise LPG'de yapıyor mu? 1.nesil A16LET mi ünite SIDI motor mu?

Yorum

İşleniyor...
              X