Duyuru

Collapse
No announcement yet.

A16LET için alternatif yağ

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• A16LET için alternatif yağ

2009 1.6T aracım için bir önceki bakımda Motul 8100 x-clean efe yi kullanmıştım. Biliyorsunuz bizim araçlar biraz yağ yakıyor. ilk bakımda 8100 kullanırken yağ seviyesi düşük uyarısı alınca 1 litre alıp 3-4 bin km de yağ uyarısı aldıkça 300-400 ml ekliyordum. ilk ekleme sonrası yine 3-4 bin km sonra yağ az uyarısı alınca yine ekliyordum. 2. 10 bin bakımında ise Motul specific 5w-30 kullandım[Youtube da Lokman Hekim Usta o şekilde tavsiye ettiği için(2 specific 1 xclean tavsiye ediyor)].
    Şimdi bakımdan sonra 4 bin km geçti ve bugun "yağ az uyarısı" alınca internete baktım. Specific 5w30 un 1L paketlisi yok. Hep 5 lt lik paketler var malesef. Şimdi Ya 5lt alacağım ondan ekleyeceğim. Ama bu sefer ambalaj açıldığı için bir dahaki bakıma kadar hava almış şekilde bekleyecek. Yada farklı bir 5w30 yağ alacağım oradan ekleyeceğim. Sizce ne yapmalıyım?
    Balıkesir-2009-1.6T Cosmo

Ayrıca sizin araçlarınız yağ yakıyor mu? Yakıyorsa siz nasıl bir çözüm buluyorsunuz?

Yorum

Konudan bağımsız olarak LiquiMoly de araştırın derim, ben 1.3CDTI motorda motulden daha sessiz buldum liqui'yi
      InsigniaTEAM

Yorum

Liqui moly ve mobil bir sonraki bakımda denemek istediğim yağlardan. Fakat sanırım Liqiu moly de de 1 Litrelik yağ yok, bulamadım. Sanırım mobil alacağım. En azından 1 litrelik şişesi de var. Azaldıkça eklerim. Mobilden tavsiye vereceğiniz herhangi bir seri var mı arkadaşlar?

Yorum

İşleniyor...
        X