Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia 1.6 t çekiş düşüklüğü

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia 1.6 t çekiş düşüklüğü

Mrb arkadaşlar 2010 model 1.6 t insignia aracim var.aracimda aşırı bir sekilde çekiş sorunu var.sanki turbo devreye hiç girmiyor.arac Ankara da özel Opel servisinde 40 gündür yatıyor. Ustanın dedigine göre herşeyi kontrol etmiş ama arızayı tespit edemedi hâlâ.yardimlarinizi tavsiyelerinizi bekliyorum.aracta arıza kodu yok.araca şimdiye kadar yapılanlar turbo yeni revize olması rağmen tekrar revize ettirmiş egzos manifold değişti üzerindeki yan sanayiydi.vakum hortumları kontrol edilmiş emme manifold intercooler kontrol edildi.vakum hortumlarının yanlış baglandigini duzelttiklerini soyledi ama araçta düzelen bişey yok hâlâ.ustaya turbo selenoid valfinin arızalı olup olmadığını sordum arizali olsada aracın cekisine etki etmeyeceğini söyledi.bana pek mantıklı gelmedi

Aracın çekişine en çok etki edebilecek parçalardan biri o. Arıza durumunda lamba yakar ama en son aşamada. Bence başka bir masraf daha çıkmadan aracı ordan alıp işini iyi yapan bir ustaya gidin.
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

40 gündür oradaysa eminolun yüzüne bile bakmamıştır arabanın.Farklı bir servise götürün

Yorum

Sizin sorun turbo selenoid valf kesin. Araç üzerinde turboya etki eden 2 adet selanoid var. Bir tanesi turbonun hemen önünde,diğeri motor arka tarafında kalıyor. Bu ikisinden biri yada ikiside görevini tam yapmıyor.

Yorum

Arkadaşlar aracımı ordan aldım yapılmadı usta 40 gün sonra araçların subaplarinin değişeceğini söyledi bende daha fazla işlem yaptırmak istemediğimi söyleyip aracı oradan aldım Ankara'da Orhan ustaya bıraktım sagolsun bir günde aracımın sorunlarini çözdü.sorunlar sunlarmis: krank okuyucu çarkı yanlış parça takilmis araca.sente atlak yanlış yazilim ve krank sensörü map sensoru arızalar bunlarmis.şuan sorun çözüldü şükür

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Dmrbs View Post
            Arkadaşlar aracımı ordan aldım yapılmadı usta 40 gün sonra araçların subaplarinin değişeceğini söyledi bende daha fazla işlem yaptırmak istemediğimi söyleyip aracı oradan aldım Ankara'da Orhan ustaya bıraktım sagolsun bir günde aracımın sorunlarini çözdü.sorunlar sunlarmis: krank okuyucu çarkı yanlış parça takilmis araca.sente atlak yanlış yazilim ve krank sensörü map sensoru arızalar bunlarmis.şuan sorun çözüldü şükür
            Geçmiş olsun. İşini iyi yapan ustaya can feda.
            @Murat
            2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Geçmiş olsun. Yaşanan süreç şaka gibi

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Geçmiş olsun , Usta işleri bazen sinir bozucu olabiliyor.

Yorum

İşleniyor...
                X