Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sol Arka Lastik Eğriliği

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Sol Arka Lastik Eğriliği

Selamlar , Bu bayramda yaklaşık 3500 KM ye yakın yol yaptım , Yazlık istanbul arası 5 kez , 1 kez Zonguldak İstanbul derken araba sürmeye doydum .. Ancek bir sorun yaşadım , dün gece İstanbula girerken direksiyonumun sağa yatmak istemini farkettim , lastik iniyor sandıma basınçları kontrol ettim normal , sağa sapma isteğiyle eve kadar geldik , otorpark ta inince bir baktımki sağ arka lastik eğrilmiş , yani sanki lastiği içe doğru yatırmışız gibi. Pazartesi ustaya gideceğim , sizce bu durum neden olur .( REsimde ekleyeceğim )

Çukur durumunuz oldu mu, kaç inç jantlar?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Opclover00 View Post
      Çukur durumunuz oldu mu, kaç inç jantlar?
      hayır hiz çukura girmedim , jantlan standart Bussines paketin 17 " jantları .

Yorum

Ekli Dosyalar
        You do not have permission to view this gallery.
        This gallery has 2 photos.

Yorum

Madem darbe almadı aklıma arkadaki yağlı burçlar geliyor. Aşınınca titreme ve ses yapıyor, elle sallayınca teker hereket ediyor ama hareketsiz halde böyle yamuk durur mu bilmiyorum.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Selamlar , evet elle sallayına teker salınak gibi oynuyor, çukurrdan geçince top gibi sekiyor , hareket halinde takur tukur ses de var. Elle sert asılınca sakki lastik çıkacak gibi.

Yorum

O zaman vakit kaybetmeden bir ustaya gösterin. Değişimi pahalı parçalar aşınmaya başlamasın.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Tekrar Selamlar , aracımı lifte kaldırdılar ve burç içindeki lastiğe bağlı civata kopmuş düşmüş ..REsimleri ekledim.. Bakımlarda bu alanlarıda sıkı gözden geçirmek gerekiyor demekki.
                Ekli Dosyalar
                You do not have permission to view this gallery.
                This gallery has 2 photos.

Yorum

Geçmiş olsun. İşte hepi topu 1 civata bizi yolda düz tutuyor

Yorum

Sorunumun devamı olarak yazmak istedim , bu vidalama işlemi sonrasında rot ayarıda yaptırmam gerekti , arka lastiklerin ayarını yapan usta tutturamazsak şaseciye göndericem dedi .. kazasız arabanın şaseciyle ne işi var dedim ??? anlamıyorum abi bu ustaları ... neyse halletti sağolsın , bu sabah otomark çıkışında aynı yerden tak sesi geldi ... benim saçlar dimdik oldu sinirden. ustaya vidayı takarken o burç bozuktur değiştir dedim.. Sırf ben dedim diye bişey olmaz dedi ... Allahım sabır yarabbim.. İnsigniamı seviyorum...

Yorum

Yağlı burç sorunu . Sana komple arka salıncak satmaya çakışacaklar alma bununla ilgili açtığım konu var yardımcı olması adına ekledim .
                      Arkadaşlar Merhaba Bir süredir arka süspansiyondan gelenden lakırtı ve takırtı seslerinden şikayetçiydim. Kimisi amortisör dedi kimisi amortisör takozu dedi ama sorun hiç biri değildi. Fikir edinebilmesi açısından buraya yazmak istedim. Aracımdaki ses arka yağlı burç dedikleri resmini eklediğim oynar

Yorum

İşleniyor...
                      X