Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Uygun akü marka model

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Uygun akü marka model

Merhaba,
    2016 Sports 1.6 cdti dizel otomatik için uyumlu akü marka model paylaşabilir misiniz? Orjinali GM 95527532, 12v, 75 AH, 720 CCA EN, 700 CCA (SAE/GS)

Öncelikle hoş geldiniz.

Kaliteli bir üreticinin bayisine giderseniz size yuvaya uygun 75 amperlik bir akü önereceklerdir. Bosch Car Service'i deneyebilirsiniz. Ben Varta'yı yenilerken gene Varta aldım.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Teşekkürler hocam. Bosch servisi dün aramıştım, EFB mi AGM mi bakalım dediler fotoğraf istediler. Akünün fotosunu attım, anlayamadılar, akücüye sorup haber vereceğiz dediler.. EFB 2bin TL civarı,, Agm 4400 civarı imiş... o nedenle bilgi vermelerini bekliyorum.

Yorum

Bosch servis 80 amper Bosch 0092S5A060 80 AGM akü takabileceğini iletti, fiyat 4400tl. Acaba orjinali 75amper iken 80lik sorun çıkartır mı? Serviste fiyat olarak bilgisi olan var mı?

Yorum

Sorun çıkarmaz 5 amper. Akü ölçüleri de uyuyorsa taktırabilirsiniz.
          @Murat
          2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Geçtiğim ay Akücüye gittim , 2023 tarihli Varta 75 Amp Ak tatırdım , 1400 TL . Bana Orjinalininde 75 olduğunu söyledi.

Yorum

Aracım 1.6 CDTİ start&stop olmamasına rağmen araştırmalarım sonucu EFB teknolojisinden dolayı
              Varta Blue Dynamic EFB E46 Start-Stop 12 V 75 Ah 730 CCA Akü taktırdım.
              yada Varta Blue Dynamic F17 12 V 80Ah 740CCA Aküde standartları karşılıyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sbsezgin View Post
                Aracım 1.6 CDTİ start&stop olmamasına rağmen araştırmalarım sonucu EFB teknolojisinden dolayı
                Varta Blue Dynamic EFB E46 Start-Stop 12 V 75 Ah 730 CCA Akü taktırdım.
                yada Varta Blue Dynamic F17 12 V 80Ah 740CCA Aküde standartları karşılıyor.
                Nerden ve kaça malettiniz aküyü? Ölçülerini yazma imkanınız varsa güzel olur.
                @Murat

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kara Murat View Post

Nerden ve kaça malettiniz aküyü? Ölçülerini yazma imkanınız varsa güzel olur.
                  Yaklaşık 3-4 ay oldu, Samsun Varta bayisinden almıştım. EFB aküyü 2100₺ ye almıştım. Diğeride 1800₺ civarındaydı. Ölçülerini hatırlamıyorum fakat iki aküde orijinal GM Varta ile ölçüleri aynı.

Yorum

Cevabınız için teşekkürler.
                    @Murat

Yorum

Selamlar,
                      Varta F21 80 amper AGM aküyü akual.com.tr sitesinden aldım, arabayı hareket ettiremediğim için gelip otoparkta taktılar, 4000tlye mal oldu. Ek bir ücreti almıyorlarmış, sadece akünün parasını alıyorlarmış..
                      2023 takıyoruz demişlerdi ama sonradan kontrol ettiğimde 2022 üretimi olduğunu farkettim. Bunun dışında hizmetten memnun kaldım. Üretim tarihini aküyle beraber verdikleri garanti belgesindeki seri numarasını internetten sorgulayınca görüyorsunuz.
                      http://www.karatguc.com/index.php/tr/seri-no-sorgulama

Bu arada daha önce arabayı da sıfır olarak satınaldığım ve tüm periyodik bakımlarını yaptırdığım Opel yetkili servisinde (Opel Gerçek) 2019 yılında GM marka olarak değiştirdiğim akü servisin söylediği ve parasını aldığı gibi start-stoplu değilmiş, normal sulu aküyü takmışlar o dönemde...

Yorum

Geçmiş olsun. Böylece Auto-Start-Stop'lu sistemde düz akünün arıza lambası yakmadan çalışabildiğini öğrenmiş olduk

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

İşleniyor...
                        X