Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Düşük yakıtta motor arıza uyarısı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Düşük yakıtta motor arıza uyarısı

Merhaba arkadaşlar öncelikle. Aracım 1.6 cdti insignia sport. Aldığımdan beri iki kez tam yakıt dolumu yaptım iki ayda. Araç 171.000 km de. Yakıt azaldığı zaman, ortalama 80-100 km mesafe kaldığında, motor arıza ışığı yanıyor fakat motor gücü azaltıldı uyarısı almıyorum. Uyarı ışığı sadece düşük yakıt seviyesinde 20-30 km gittikten sonra yanıyor. Sebebi ne olabilir?

Motor arıza ışığı yandığında yakıt az ışığı da yanmış oluyor mu?

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Tam olarak değil. Yakıt az ışığı yanmadan da arıza ışığı yanabiliyor. Geçen sefer çeyrekten biraz az yakıt kalmışken yaktı, bu sefer depo neredeyse bitmeye yakınken yaktı. Menzil 80 km gösteriyordu öyle söyleyeyim.

Yorum

Aklıma tek gelen yakıt azaldığında şamandıra veya yakıt pompası kaynaklı motora giden yakıtta azalma var sanki. Motor arıza lambası motor kendini korumaya aldığında da yanabiliyor. Yakıt deposu dibinde pislik birikmiş olabilir veya şamandıra ünitesinde -varsa- filtre tıkanmaya başlamış olabilir. Geçmişinde depo hiç temizletilmiş mi bilginiz var mı?

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Sanırım yok hocam. Bakımları eksiksiz ama deponun temizletildiğini hiç sanmıyorum

Yorum

İşleniyor...
          X