Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Turbo Basıncının düşmesi...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Turbo Basıncının düşmesi...

Arkadaşlar merhaba, özellikle 3. vites ve devamında 4,5,6 viteslerde (1ve 2 viteste olmuyor) araca dip gaz yaptığımda 3-5 saniye sonra aracın hızlanması yavaşlıyor, ayağımı gazdan çeki tekrar bastığımda araç birden atikleşiyor ve yine aynı şekilde ivmelenme tekrar düşüyor. OBD2 ile aldığım ölçümlerde araç dip gazda 13-14PSI basınca ulaşıyor daha sonra bu basınç düşerek 5-6PSI civarında sabitleniyor,gazı tokatladığımda tekrar 13-14PSI görüyorum ve yine 5-6PSI düşüyor. Araçda herhangi arıza kodu yok. Turbo hortumlarım sağlam... N75 Valfimidir sorun? Yaşıyan var mı daha önce böyle bir problem?

Eski konuları kurcalayarak sorunun kaynağını buldum dostlar. Turbo Bypass selenoid valfi değişecek.Valf 1/0 olarak çalıştığı için arıza kodu oluşmuyor, Yeri motorun arka tarafında olduğu için göremiyorum, lifte kaldırıp altan müdahale ile değişimi yaptıracağım en kısa zamanda

Yorum

Bilgilendirme için teşekkürler

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

İşleniyor...
      X