Duyuru

Collapse
No announcement yet.

GM Otomatik Şanzıman Yağ Kapasitesi (Makyajlı kasa SIDI)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• GM Otomatik Şanzıman Yağ Kapasitesi (Makyajlı kasa SIDI)

Arkadaşlar merhaba,

Bildiğiniz gibi A1 kasada AISIN şanzıman kullanılıyor ve yağ değişiminde yaklaşık 3.5 litre yağ boşalıyor, genelde 2 değişim önerildiği için 7 litre yağ yeterli oluyor.

Makyajlı kasa (A2) SIDI modellerde ise GM marka otomatik şanzıman var. Bu araçta hiç şanzıman yağ değişimi yaptırmadım, diğer aracımdan 1 litre yağ arttı, şimdi bu aracımın da 10 yaşına yaklaşması nedeniyle şanzıman yağını değiştirmek istiyorum. GM otomatik şanzımanlarda bir seferde kaç lt yağ boşalıyor?

Teşekkürler.

Ben değiştirttim. 5 lt nin hepsini kullandık. Kontrol tapasından kontrol etmedik ama. Hüseyin ustada değişim yapıldı. Sonrasında bir sorun yaşamadım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
      Arkadaşlar merhaba,

Bildiğiniz gibi A1 kasada AISIN şanzıman kullanılıyor ve yağ değişiminde yaklaşık 3.5 litre yağ boşalıyor, genelde 2 değişim önerildiği için 7 litre yağ yeterli oluyor.

Makyajlı kasa (A2) SIDI modellerde ise GM marka otomatik şanzıman var. Bu araçta hiç şanzıman yağ değişimi yaptırmadım, diğer aracımdan 1 litre yağ arttı, şimdi bu aracımın da 10 yaşına yaklaşması nedeniyle şanzıman yağını değiştirmek istiyorum. GM otomatik şanzımanlarda bir seferde kaç lt yağ boşalıyor?

Teşekkürler.
      Birde a1 ve a2 kasalarda kullanılan otomatik şanzımanlar aynı ancak a1 kasalarda şanzıman yağ soğutucusu yok ondan daha az yağ alıyor. Duruma göre fazlaca ısındığından yağı daha çok bozabiliyorda.

Yorum

Aynı değil hocam, A1'de Aisin, A2'de GM şanzıman var.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ALPRN View Post
          Ben değiştirttim. 5 lt nin hepsini kullandık. Kontrol tapasından kontrol etmedik ama. Hüseyin ustada değişim yapıldı. Sonrasında bir sorun yaşamadım.
          Teşekkürler, mutlaka seviye ölçümü yaptırın. Ben 2011 model 2.0 CDTI aracımda seviye ölçümü yaptırdım ve fazla yağ çıktı, yağ değişiminden sonra araç çok daha hızlı kavrama yapıyor ve vites geçişleri çok daha kararlı, hatalı vites seçimleri de yok denecek kadar azaldı. Sanki şanzıman revize edilmiş gibi bir fark var.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
            Aynı değil hocam, A1'de Aisin, A2'de GM şanzıman var.
            Dediğiniz gibiymiş. Ben aynı diye biliyordum.

Yorum

Selam , My Opelde arata takılı olan şanzımanın modelini görebilirsiniz , benim araç 2015 ve GM AT45 gEN3 gibi bir model yazıyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ALPRN View Post
                Hüseyin KOÇ usta ortalama 4.7lt aldığını belitmiş ve araç çalısır vaziyette vites P konumunda iken tahliye tapasının açılıp fazla yağın atılmasını belirtmişti. Fazla yağ sıkıntı yaratabilir. Bilginize.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post

Hüseyin KOÇ usta ortalama 4.7lt aldığını belitmiş ve araç çalısır vaziyette vites P konumunda iken tahliye tapasının açılıp fazla yağın atılmasını belirtmişti. Fazla yağ sıkıntı yaratabilir. Bilginize.
                  Valla bende söyledim Hüseyin ustaya ama 5lt dedi. Tahliyeden bakıp bakmadığını görmedim ama bakmadı araç yerdeydi. Sorun yaşamadım.

Yorum

İşleniyor...
                  X