Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia 1.6 sidi motor gücü azaltıldı (P0089,P228d) Arızası

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsignia 1.6 sidi motor gücü azaltıldı (P0089,P228d) Arızası

Merhaba. Bugün aracımla normal bir şekilde durağan trafikte giderken birden motor gücü azaltıldı uyarısı verdi ve esp lambası yandı araç güçten düştü en yakın petrole çekip aracı obd cihazına bağladım p0089 ve p228d arızalarını verdi. Daha sonra akü kutup başını söktüm biraz bekleyip taktım sorunsuz çalıştı. 5km daha gidip iş yerime sıkıntısız vardım. Bu sorunla daha önce karşılaşan var mıdır ? İnternette yaptığım araştırmalarda çok çeşitli nedenlerle verdiğini gördüm. Şuan yüksek basınç pompasından şüpheleniyorum.

Araçta lpg var mı? Yüksek basınç pompası hatası. Son zamanlarda aracınıza farklı bir yerden yakıt aldınız mı?
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Araçta lpg yok normalde shell vpower alıyordum en son aldığımda pompacı fuelsave koymuş ben de bir şey demedim ama aldığım yer sürekli yakıt aldığım istasyon.

Yorum

O zaman büyük ihtimalle anlık veri okuma hatası sebebiyle böyle oldu. Siz yine de tekrar yaparsa servise götürüp baktırın. İnşallah yüksek basınç pompası arızalanmamıştır, çok pahalı çünkü..
        @Murat
        2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Umarım bozulmamıştır. Haftasonu söküp sensörünü ve mekanizmasını temizleyeceğim hazır açmışken map maf komple temizleyip deneyeceğim bakalım. Buraya geri bildirim yapacağım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insignia17041 View Post
            Umarım bozulmamıştır. Haftasonu söküp sensörünü ve mekanizmasını temizleyeceğim hazır açmışken map maf komple temizleyip deneyeceğim bakalım. Buraya geri bildirim yapacağım.
            Merhaba, aynı sorunu yaşıyorum geri bildirim için takip ediyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ahmetcantokuc View Post

Merhaba, aynı sorunu yaşıyorum geri bildirim için takip ediyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.
              Merhaba. Geri dönüş yapmayı unutmuşum yurtdışı forumlarda araştırdım bu konuyu genelde sensör hatası deniyor. Ben maf map sensörlerini temizledim. Yakıt aldığım istasyonu değiştirdim uzun süredir sorunsuz çalışıyor. Bu pompanın öyle kolay bozulması zor yapısı gereği tamamen mekanik bir parça ve arızalandığı zaman 2 ayda bir değil sürekli sorun çıkartır.

Yorum

Kodu hatırlamamak ile birlikte "motor gücü azaltıldı" uyarısını bundan birkaç sene önce ben de yaşadım. Baya bir parça için değişebilir, olmazsa en son turbo değiştirirsin diyerek öngördükleri tamirat için hatırı sayılır bir fatura çıkarmışlardı. Sorun ise turboya hava besleyen hortumdaki kelepçenin gevşemesiymiş ?‍♂️

Kontak kapatıp açtığınızda sorun kayboluyorsa sensörlerinizde hatalı okuma olmuş olabilir ya da bendeki gibi bir yerlerde ufak aksaklıklarla karşı karşıya olabilirsiniz. Parça değişiminden önce herşeyin yerli yerinde olduğundan ve bağlantıların olması gerektiği gibi yapıldığından emin olun. Boştan yere cebinizden para çıkmasın.

Yorum

İşleniyor...
                X