Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Direksiyon hirdoliği değişimi ve Amortisör

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Direksiyon hirdoliği değişimi ve Amortisör

Arkadaşlar merhaba.

170.000 km'deki 2011 model 2.0 CDTI aracımın son 1 yıl içinde 4 disk (ve balata elbette), ön teker poryası, gaz kelebeği değişti. Bu değişimlerden sonra aracın genel durumunda hissedilir iyileşme oldu, şimdi sırasıyla şanzıman yağı (bu kez Motul yerine Liqui Moly ATF 6 kullanacağım) ve şanzıman performans arttırıcı koyulacak, sonrasında da 4 amörtisörü yenilemeyi düşünüyorum. Şanzıman yağı değişimi için gitmişkten, direksiyon hidroliğini de değiştirmeyi düşünüyorum.

Direksiyon hidroliği için hangi yağı almalıyım; kaç litre almak gerekir?

Öte yandan amortisör olarak hangi markayı önerirsiniz? SACHS iyi bir marka diye biliyorum, fiyatları da uygun ama "araç sertleşir" diyenler oldu, sizlerin düşüncesi/tavsiyesi nedir?

Teşekkürler.

Herhangi biri patlak veya arızalı değilse amortisörlerinizi ellemeyin, elletmeyin.

Yorum

Selamlar , amortisörler için Sachs ortalama güzel bir ürün , rahatsız edecek kadar sert değildir emin olun , değişince araba bale yapan kızlar gibi parmak uçlarında gidiyor hissi verecek . Piyasada sahteleri çokmuş iyi bir yerden garantili alın . Naçizane tavsiyem bu arada amortisör takozlarını da yenileyin mutlaka.. Direksiyona ,Şanzımana koydukları yağın aynısını koyuyorlar Dextron 6 destekli motul olur , GM olur ... kolay gelsin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post
        Herhangi biri patlak veya arızalı değilse amortisörlerinizi ellemeyin, elletmeyin.
        Neden hocam; 177.000 km'de ve arkadakiler soğukta gıcırtı yapıyor (ısınınca geçiyor), artık ömürlerini doldurmuş olduklarını düşünüyorum. Siz neden eski amortisörleri kullanmamı öneriyorsunuz?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serdarmete View Post
          Selamlar , amortisörler için Sachs ortalama güzel bir ürün , rahatsız edecek kadar sert değildir emin olun , değişince araba bale yapan kızlar gibi parmak uçlarında gidiyor hissi verecek . Piyasada sahteleri çokmuş iyi bir yerden garantili alın . Naçizane tavsiyem bu arada amortisör takozlarını da yenileyin mutlaka.. Direksiyona ,Şanzımana koydukları yağın aynısını koyuyorlar Dextron 6 destekli motul olur , GM olur ... kolay gelsin.
          Teşekkürler ...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post

Neden hocam; 177.000 km'de ve arkadakiler soğukta gıcırtı yapıyor (ısınınca geçiyor), artık ömürlerini doldurmuş olduklarını düşünüyorum. Siz neden eski amortisörleri kullanmamı öneriyorsunuz?
            Ufuk bey kardeşim, ben önermiyorum, yetkili servis teknik müdürü olan bir arkadaşım var , birgün sohbet arasında sormuştum, amortisörlerin değişim periyodu yokmuş, ne zaman patlar ,darbe alıp eğilir veya sızıntı yapar o zaman değiştiriyoruz demişti.

Yorum

Söylediğinizi dikkate alıp araştıracağım ama benim bildiğim kadarıyla amortisör de disk/balata gibi bir sarf malzemesi ve belli aralıklarla değişmesi gerekiyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
                Arkadaşlar merhaba.

170.000 km'deki 2011 model 2.0 CDTI aracımın son 1 yıl içinde 4 disk (ve balata elbette), ön teker poryası, gaz kelebeği değişti. Bu değişimlerden sonra aracın genel durumunda hissedilir iyileşme oldu, şimdi sırasıyla şanzıman yağı (bu kez Motul yerine Liqui Moly ATF 6 kullanacağım) ve şanzıman performans arttırıcı koyulacak, sonrasında da 4 amörtisörü yenilemeyi düşünüyorum. Şanzıman yağı değişimi için gitmişkten, direksiyon hidroliğini de değiştirmeyi düşünüyorum.

Direksiyon hidroliği için hangi yağı almalıyım; kaç litre almak gerekir?

Öte yandan amortisör olarak hangi markayı önerirsiniz? SACHS iyi bir marka diye biliyorum, fiyatları da uygun ama "araç sertleşir" diyenler oldu, sizlerin düşüncesi/tavsiyesi nedir?

Teşekkürler.
                Aracı sizden satın alan bayram edecek

Yorum

Teşekkürler.

Direksiyon hidroliği değişmedi, "direksiyon kutusunda aşınma varsa yağ değişimi sonrası arızalanır" dediler, ben de kalsın dedim.

Şanzıman yağı değişti, 1-2 hafta içinde tekrar değişim yapılacak ve bu kez Liqui Moly marka performans arttırıcı da eklenecek.

Amortisör konusunda da araştırma yapıp karar vereceğim.

Yorum

Başlığa "hirdolik" yazmışım

Yöneticiler düzeltebilirse çok sevinirim.

Yorum

İşleniyor...
                    X