Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 cdti titreme/silkeleme sorunu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.6 cdti titreme/silkeleme sorunu

Merhaba, 2017 model 1.6 cdti insignia aracım var. Son 8-9 aydır hareket halinde her zaman olmamakla beraber özellikle 1500-2000 devir arasında titreme/silkeleme yapmaya başladı. Gaza bastığımda ya da gazı kıstığımda veya aynı devirde vitesi manuel düşürdüğümde titreme gidiyor. Fakat titreme başladığında araç sanki güçten düşüyor kendini geri çekiyor. Rot-balans kontrolü yaptırdım bir sıkıntı görünmüyor. Arıza tespit cihazına bağladık hiçbir arıza göstermiyor. Her zamanda titreme yapmadığı için de tespit edemiyoruz sebebini. Çözümüne dair önerileriniz var mıdır acaba?

Merhaba, Benzer sorunu bende yaşıyorum, herzaman değil ama sanki yokuş çıkışında hissediyourm , ben de baktırdım bir arısa görünmüyor , usata bana 1 tüp würt enjetör temizleyici koyalım sür dedi , sonra egr yi temizleriz dedii

Yorum

Bahsettiğiniz işlemleri uyguladınız mı peki?

Yorum

evet 1 tüp würth alıp üzerine yakıt doldurdu ama henüz yarım bile olmadı , bitirince ancak durumu yazabilirm , şahsi fikrim usta ellerini kirletmek istemedi , Egr temizliği zahmetli bir iş sanırım , beni başından salmışda olabilir

Yorum

İnşallah işe yarar. düzelme olursa buraya da yazarsanız sevinirim. teşekkürler cevap için.

Yorum

Geçmiş olsun. Turbo basıncı dolmaya yakın tekrar azalıyor gibi. Ama vitesi manuele alınca bunu yapmaması ilginç geldi. Sanki otomatik şanzıman basıncı düşür emri gönderiyor. Sonucu merak ettim.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Aynı hızda giderken vitesi manuel düşürünce titremeyi kesiyor yoksa titrerken manuele alınca da sarsıntı devam ediyor

Yorum

Kurum temizliği iyi gelecektir diye düşünüyorum açıkcası. Egr ve enjektör temizliği ile sorun çözülebilir.

Yorum

Sadece belli hızlarda yapıyor diğer hızlarda yapmıyorsa şanzıman olabilir
                  F30 Sport+

Yorum

İnternetde izlediğim Nisa oto videolarında egr sensörü ve sağındaki metal borunun temizlenmesi anlatılmıştı , aynen denedim.. Sökmesi takması çok kolay , boru videolardaki gibi tıkanmaya ramak kalmış , sensör komple tıklalı.Temizlik için Aspirin isimli sıvı yağ çözücüyü ve balata spreyi kullandım , birde harbi şeklinde esnek ucu bezli kablo yaptım tertemiz yapıp taktım , arabada %30 civarında bir fark kesinlikle görüyorum, Silivri yapıp geldim .. titreme gitti., bu akşam tekrar silivri yapacağım , bakalım iyice takip edeceğim. Ustaya sordum bunu arıza ışığı yanmadan bişey yapamam diyor..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serdarmete View Post
                      İnternetde izlediğim Nisa oto videolarında egr sensörü ve sağındaki metal borunun temizlenmesi anlatılmıştı , aynen denedim.. Sökmesi takması çok kolay , boru videolardaki gibi tıkanmaya ramak kalmış , sensör komple tıklalı.Temizlik için Aspirin isimli sıvı yağ çözücüyü ve balata spreyi kullandım , birde harbi şeklinde esnek ucu bezli kablo yaptım tertemiz yapıp taktım , arabada %30 civarında bir fark kesinlikle görüyorum, Silivri yapıp geldim .. titreme gitti., bu akşam tekrar silivri yapacağım , bakalım iyice takip edeceğim. Ustaya sordum bunu arıza ışığı yanmadan bişey yapamam diyor..
                      teşekkürler. deneyimlerinizi aktarmaya devam ederseniz ona göre yaparım ben de. bir de video linki gönderebilir misiniz acaba

Yorum

https://www.youtube.com/watch?v=fmXDkAkOYgI

Yorum

İşleniyor...
                        X