Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yüksek km de Şanzıman yağı değiştirilirmi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yüksek km de Şanzıman yağı değiştirilirmi

Selamlar , 175 Bin Kmde şanzıman yağı hiç değiştirilmemiş , sizce böyle devammı etmeliyim , yoksa değişim yapılmalımı

Bu kilometre çok gibi karar sizin birçok servis riske girmemek adına değiştirmez. Yada bu işi yapan güzel bir yer bulun derim. Nasıl ve ne şartlarda kullanıldığını bilmiyorsanız değişim sonrası bazı problemlerle karşılaşma ihtimali var bunları göz önüne alarak değerlendirin

Yorum

yaklaşık 4 aydır biniyorum , 175 k da, vitesler normal .. Yani ben eski insignia sürücüsüyüm , tepkilerini iyi biliyorum bu vitesin ve herşey normal ancak içimde bi kuruntu var ... Tüm eski servis dökümlerini Ytekili servisten aldım , oraya göre hiç değişim olmamış gibi görünüyor. Napacağımı bilemedim , internetde Nisa oto görüyorum sürekli yağ değiştiriyor , yani şanzıman işi şakaay gelmiyor rezil olmakda var..

Yorum

185 binde 2004 307 nin değiştirdim bir şey olmadı
        170 binde de Q7 nın değiştirmiştim onada bir şey olmadı. Aksine ikisinde de hafif olan vuruntu düzelmişti
        F30 Sport+

Yorum

Yetkili servis bakımlı ve hiç değişmediği için tereddüt ettim , bugün bakımda yağ ve filtrelerle birlikte Motul atf6 isimli yağ ile 4 litre olarak değiştirdik , sonuç yaklaşık 200 KM yaptım , şimdilik normal ggörünüyor.

Yorum

Şanzıman yağı 1.6 dizel için biz 5 litre ekledik ve 5 litre çıktı içinden
            F30 Sport+

Yorum

abi neden 4 litre ekledi bu adam benim arabaya? ben 1 lt alıp eklesemmi kendim.

Yorum

Nereye baksam 5 litre koymuşlar .. Forumda okuyorum , internete bakıyorum hep 5 litre.. Usta 4 litre yağ koydu...bugün dayanamadım , ustanın koyduğu Motul ATF6 isimli yağın aynısından 1 litre aldım , Malum tapayı açtım , uzun bir huni yaptım , ve dualar eşliğinde yağı ekledim ... Artık benimde 5 litre şanzıman yağım oldu şükür Rabbime..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serdarmete View Post
                  yaklaşık 4 aydır biniyorum , 175 k da, vitesler normal .. Yani ben eski insignia sürücüsüyüm , tepkilerini iyi biliyorum bu vitesin ve herşey normal ancak içimde bi kuruntu var ... Tüm eski servis dökümlerini Ytekili servisten aldım , oraya göre hiç değişim olmamış gibi görünüyor. Napacağımı bilemedim , internetde Nisa oto görüyorum sürekli yağ değiştiriyor , yani şanzıman işi şakaay gelmiyor rezil olmakda var..
                  Ben İzmir'de yaşıyorum fakat zincir değişimi için o kadar yolu göze alarak İstanbul'a Nisa Oto'ya gittim. İyi ki de öyle yapmışım, çok memnun kaldım. Eğer kafanızı kurcalayan ve emin olamadığınız bir durum varsa randevu alın ve gidin. Gerçekten gerekli olmayan hiç bir şeyi masraf olarak çıkarmayacaklardır ya da başka yerde anlamsız paralar isteyebilecekleri şeyleri makul ve en iyi şekilde yapacaklarına emin olun.

Umarım ki aracınızın eski sahibi en azından özel bir servis ya da tamirhanede şanzıman yağını değiştirmiştir. Bu kilometreye kadar hiç değiştirilmediyse şanzımana gerçekten çok büyük hasar veriyor olabilirsiniz. Yerinizde olsam hiç bir şey yapmadan daha büyük sorun çıkmasını beklemektense mutlaka gidip bir danışırdım. Umarım masrafsız ve sorunsuz atlatırsınız.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mehmet Adıgül View Post

Ben İzmir'de yaşıyorum fakat zincir değişimi için o kadar yolu göze alarak İstanbul'a Nisa Oto'ya gittim. İyi ki de öyle yapmışım, çok memnun kaldım. Eğer kafanızı kurcalayan ve emin olamadığınız bir durum varsa randevu alın ve gidin. Gerçekten gerekli olmayan hiç bir şeyi masraf olarak çıkarmayacaklardır ya da başka yerde anlamsız paralar isteyebilecekleri şeyleri makul ve en iyi şekilde yapacaklarına emin olun.

Umarım ki aracınızın eski sahibi en azından özel bir servis ya da tamirhanede şanzıman yağını değiştirmiştir. Bu kilometreye kadar hiç değiştirilmediyse şanzımana gerçekten çok büyük hasar veriyor olabilirsiniz. Yerinizde olsam hiç bir şey yapmadan daha büyük sorun çıkmasını beklemektense mutlaka gidip bir danışırdım. Umarım masrafsız ve sorunsuz atlatırsınız.
                    Mehmet Adıgül merhaba, ne kadara değişim yapıldı acaba?

Yorum

Fiyatı bende merak ettim Mehmet bey , nedir maliyeti , :Nisa ne kadar aldı ?

Yorum

Fiyatı bende merak ettim Mehmet bey , nedir maliyeti , :Nisa ne kadar aldı ?
                        Serdar ve Kerem Beyler, yeni yıl zamlarından etkilenmemek için parçaların parasını aralık ayında ödeyerek ayırttım, işçilik için fiyatı da aralık fiyatı üzerinden konuşup 1 ay sonrasına randevusunu aldım. Benim yağ pompası da değişti ve her şey dahil 20 bin liraya yakın tuttu. Nisa Oto Hüseyin Usta telefonda parça listesi verdi ve orijinal parça olmak şartıyla bu listedeki parçaları alıp gelebilirsin ya da burada parça aldığımız yer var, buradan da alabiliriz dedi. Ben Nisa Oto'nun bir youtube videosunda paylaştığı Oto Saygın'ı (Barbaros Bey) arayarak parça fiyatı istedim. Zaten Hüseyin Usta'nın bana gönderdiği liste bende var, aynı yerdeyiz zaten ben fiyatları çıkartıp size gönderirim dedi. Gün içinde listeyi göndererek dönüş yaptı, fiyatları uygun geldiği için kredi kartıyla ödemesini yaptım, hatta aynı fiyat üzerinden taksit de yaptı. İzmir'de olduğumu, 1 ay sonra geleceğimi söyledim, ben ürünlerinizi ayırıyorum, gelmeden önce haber verin, Nisa Oto'ya bırakalım dedi. Normal şartlarda bu şekilde bir iş yapmazdım ama bir şekilde güvendim ve tamam dedim. Hüseyin Usta'ya da haber verdim ve "tamam, Barbaros Bey parçaları getirir, sorun olmaz" dedi. Gelmeden önce parçaları bırakmaları için haber vermedim, gidince zaten tanışır, kendim de alırım diye düşündüm ama Barbaros Bey bir gün önceden kendisi haber verdi, geliyormuşsunuz, parçaları Nisa Oto'ya gönderiyorum dedi.

İşlerim yoğun olduğu için sonra randevu tarihimi biraz ötelemek zorunda kaldım, en sonunda da gittim. Nisa Oto'ya gittiğimde Oto Saygın'dan satın aldığım parçalar sanki yurt dışına gönderilecekmiş gibi tek bir koli içinde çok sağlam paketlenmiş halde bekliyordu. Gerçekten de iki dükkan arasında birkaç sokak varmış ve satın aldığım anda parçaları büyük bir koli içine koyarak üzerine ismimi ve telefonumu yazarak ayırmışlar.

Sabah erkenden işe başlandı ve akşam üzeri saat 6 gibi klima gazı basılmış, rot ayarı yapılmış halde araba yola çıkmaya hazırdı. Arada ufak tefek ilave başka parçalar da değiştirdik ama bazılarının parasını almayarak Barbaros Bey mahçup da etti.

Hem işçilikten hem de parça alış verişinden çok memnun kaldım, o nedenle herkese de öneririm. Az önce mesaj atarak sizin için güncel fiyatı sordum Hüseyin Usta'ya. Parça lisstesini tekrar gönderdi ve parça ve işçilik (klima gazı ve rot ayarı da dahil) dahil yaklaşık 22500TL dedi. Yağ pompası bu listede yok, ihtiyaç olursa fiyata o da ekleniyor. Listeyi aşağıya kopyalıyorum. Motor yağı olarak Liqui Moly 5W - 30, şanzıman yağı olarak Motul ATF6 kullanıyor.

OPEL INSİGNİA ASTRA VE MOKKA ZİNCİR LİSTESİ
                        7 PARÇA ZİNCİR SETİ
                        YAĞ POMPASI ZİNCİRİ VE PALETİ
                        ORTA KURMA DİŞLİSİ
                        MOTOR YAĞI 5 LİTRE
                        ARAÇ OTOMATİKSE ŞANZIMAN YAĞI 5 LİTRE
                        YAĞ FİLTRESİ
                        3 ADET SIVI CONTA
                        YAKIT FİLTRESİ
                        POLEN FİLTRESİ
                        HAVA FİLTRESİ
                        YAĞ POMPASI GEREKTİYSE
                        ANTİFİRİZ 3 LİTRE KIRMIZI ORGANİK
                        ARKA GRAND KEÇESİ ORİJİNAL
                        BALATA SPREYİ TEMİZLEME İLACI 8 ADET
                        NOT : ARAÇ KLİMA GAZI VE ROT AYARI YAPILMASI GEREKİR
                        BU LİSTEDEKİ BÜTÜN PARÇALAR ORİJİNAL

Yorum

Elnize sağlık zahmet edip yazmışsınız , sağolun , umarım memunsunuzdur yapılanlardan kısmetse arıza yada aşırı ses beklemeden bende gideceğim. Zincirde henüz bir ses yok ama kafamdan çıksın istiyorum.

Yorum

Elnize sağlık zahmet edip yazmışsınız , sağolun , umarım memunsunuzdur yapılanlardan kısmetse arıza yada aşırı ses beklemeden bende gideceğim. Zincirde henüz bir ses yok ama kafamdan çıksın istiyorum.
                            Rica ederim Serdar Bey, deneyimimi kısaca aktarmaya çalıştım. Yapılanlardan çok memnunum, hem arabam hem de kafam rahatladı Zincir için erkendi (107bin km), ses de gelmiyordu ama ses gelmeye başladığında ya paletler kırılmış ya da zincir iyice esnediği için metal kısımlara sürtmeye başlamış ve oraları törpülemiş olacağından ha 10bin-20bin km hesabı yapmadan doğrudan götürdüm, yaptırdım. Aracıma ilk defa yetkili servis dışında bakım/onarım yaptırdığım için izleyerek aracımı tanıma ve yapılanlar için kulaktan dolma bilgiler yerine doğrudan bilgi edinme şansım oldu, bu nedenle de mutluyum.

Umarım sizin de içinize siner, hem ekonomik hem de sağlıklı bir çözüme kavuşursunuz

Yorum

Mehmet Bey, elinize sağlık. Sizin de dediğiniz gibi önemli olan işlemlerin içinize sinmesi. En son yetkili serviste yaptıkları periyodik bakımdan bile memnun kalmamıştım, filtreyi bile düzgünce yerine oturtmadan göndermişler. Gördüğüm kadarıyla Hüseyin Usta'dan herkes memnun. Yakın zamanda randevu alıp ziyaret edeceğim. Bilgilendirme için çok teşekkürler.

Yorum

İşleniyor...
                              X