Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia koltuk plastiği kırılması,bakalit sorunu.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsignia koltuk plastiği kırılması,bakalit sorunu.

Herkese merhaba. Uzun süredir insignia kullanıcısıyım ve aracımdan çok memnunum

Konuya dönecek olursak aracı aldığımdan beri 3. Koltuk plastiği değişimi yapmak durumunda kaldım. Takarken bile çatlama yapan bu özensiz ve kalitesiz parça çok can sıkıyor.

IMG_20210726_142529.jpg
    IMG_20210527_083246.jpg
    IMG_20210726_142529.jpg

Fotoğraflarda görüyorsunuz bu sorun birçok insignia kullanıcısında mevcut.

Kırılan kısım gözle görünüyor. Bakalit altındaki metal ile teması sağlayan tırnağın plastik ile birleşim noktasından kırılmasıyla oluşan bu durumu çözmek için sıfır bir koltuk plastiği yani bakalit aldım ve araca takmadan önce altına sert bir plastiği epoksi ile yapıştırmayı denedim.

Screenshot_20221128_015633_com.android.gallery3d_edit_54661038595824.jpg
    Screenshot_20221128_015636_com.android.gallery3d_edit_54654025145305.jpg
    Screenshot_20221128_015632_com.android.gallery3d_edit_54668783526032.jpg

Araca takarken de metal kısma ince bir sünger sabitleyip öyle takmayı deneyeceğim. Umarım bir faydası olur. Bunu da ilerleyen zamanlarda göreceğim. Duruma göre konuyu güncellerim.

Son olarak eğer sizin de farklı bir öneriniz olursa bakaliti takmadan önce uygulamak isterim.

Teşekkürler.
    Ekli Dosyalar

Benimki uzun yıllar çatlak kaldı. Tamamen kırılmadan önce sac parça monte ettim altına.
    Şimdi üstten çatlak hala gözüküyor ancak kırılma şansı yok.
    Yaklaşık 4-5 senedir bu şekilde kullanıyorum.
    1.6 T - COSMO - DVD 800

Yorum

Büyük ihtimalle koyduğunuz sünger işe yarayacaktır diye düşünüyorum

Yorum

Hepimizde aynı sorun var. Elinize sağlık, sonucu paylaşırsanız sevinirim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mehmet Adıgül View Post
          Hepimizde aynı sorun var. Elinize sağlık, sonucu paylaşırsanız sevinirim.
          1 aydır kullanıyorum bu şekilde ve en ufak bir belirti yok çatlamaya dair. Bence sonuç başarılı.

Ek olarak bakaliti taktıktan sonra arka tarafından klipsleri plastik kelepçe ile sıkıca bağladım yerinden oynamasın diye.

1 Ay sonra tekrar güncelleme yapacağım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serkanbb06 View Post

1 aydır kullanıyorum bu şekilde ve en ufak bir belirti yok çatlamaya dair. Bence sonuç başarılı.

Ek olarak bakaliti taktıktan sonra arka tarafından klipsleri plastik kelepçe ile sıkıca bağladım yerinden oynamasın diye.

Elinize sağlık

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serkanbb06 View Post

Sorunsuz devam, en ufak çatlama veya deforme yok

Yorum

İşleniyor...
              X