Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yağmur sensörü çalışma anormalliği

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yağmur sensörü çalışma anormalliği

2011 insignia cosmo aracımda yağmur sensörünü gündüz aktif hale getirdiğimde gölgeden (ağaç gölgesi,bina gölgesi,bulut gölgesi vb.)güneşe çıktığımda sensör güneş gördüğünde çalışıyor ve sürekli olarak yapıyor sensöre her güneş ışığı vurduğunda sileceklerim çalışıyor ve bu yüzden kullanamıyorum sürekli açıkta bırakamıyorum su sıktım damlattım onlara tepki veriyor silecekler çalışıyor acaba hassaslık derecesi ayarı falan var mı neden yapar nasıl yol izleyebilirim

Bcm modüle bi batırın isterseniz öncesinde iyi bir elektirikçiye kablo ve soket kontrolü yaptırın

Yorum

Bcm modülü dediğinizde aklıma geldi uzun far asistanı bazen uzunlara almıyor elimle sensörü içerde bulunan kamera gibi sensörü kapattığımda çalışmaya başlıyor uzun kısa otomatik olarak bu bcm modülü bu işlevleri yavaşlatabilir mi arıza durumunda böyle tepkiler vermesine sebep olur mu acaba bilmediğim için soruyorum bu bcm hakkında hiç bir bilgim yok çünkü

Yorum

Yapar. Kendiniz anlamıyorsanız hiç bulaşmayın. Yetkili/özel opel servisinde işten anlayan bir ustaya bu parçayı söktürüp baktırın. Gerekeni yapar usta. Ben benzer sorunlar yaşamıştım. Elim biraz yatkın. Söktüm, kablo, soket v.s. kontak spreyi sıkıp geri taktım. Sorun düzeldi.
        @Murat
        2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Çok teşekkürler özel bir servis var güvendiğim izmirde ona gidip söktüreyim en iyisi

Yorum

En basit çözümü olarak ben olsam akü kutup başlarını söker yarım saat sonra tekrar sonucu gözlemlerim. Ve aküyü ölçtürürüm.
            Insignia a ve makyajlı kasaların kablolar zaman içimde kendinden geçebiliyor. Soket ve kablo kontrolü ile başlayın ama usta bir kişiye yaptırın. Bcm modülün bozulması genel itibari olarak zor lakin sıvı teması su nem vs olduysa o zaman olur.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Atacan45 View Post
              2011 insignia cosmo aracımda yağmur sensörünü gündüz aktif hale getirdiğimde gölgeden (ağaç gölgesi,bina gölgesi,bulut gölgesi vb.)güneşe çıktığımda sensör güneş gördüğünde çalışıyor ve sürekli olarak yapıyor sensöre her güneş ışığı vurduğunda sileceklerim çalışıyor ve bu yüzden kullanamıyorum sürekli açıkta bırakamıyorum su sıktım damlattım onlara tepki veriyor silecekler çalışıyor acaba hassaslık derecesi ayarı falan var mı neden yapar nasıl yol izleyebilirim
              Ben iki kez bcm modülüme yazılım attırdım. Benim sorunum sağ arka cam açılıyor keyfine göre bazen kapanmıyordu. Uzun bir süre sorunu aradım en son sorunu bcm modüle giren kablo da kopukluk meydana gelmiş o şekilde bulduk. Sizin yerinizde olsam ama bcm modüle dokundurma yerine ilk olarak akü den başlarım.sizin aracınızda da sanırım Agm akü vardır. Çok sağlam akülerdir ama ömrünü tamamlamaya Başladığında araçta elektiriksel saçma sapan hatalara neden olurlar. Önce akü kutup başı söküp bekleyip tekrar takma sonra ölçüm hata devam ederse önce kablo soket demeti kontrolü en son bcm modülü. Hatayı zordan aramaya başlamamanızı tavsiye ederim. Hem Maliyet hem zaman olarak
              ​​​

Yorum

Cihazı söküp gerekli yerlere kontak sprey sıkılması işlemi zaten kolay bir işlem. Bazen bu tarz basit müdahaleler işe yarıyor. Akü kutup başı söküp 2 dk bekleyip takma zaten bizim araçlarda sihirli değnek oluyor bazen. İki yolu da denemek lazım.
                @Murat

Yorum

Akü kutup başını söküp bir müddet bekledikten sonra geri taktığımda araç ta bir sorun meydana gelmez değil mi opel sağlam güzel ama nazlı olduğu konular var ve ilk opelim o yüzden soruyorum

Yorum

Ben torpido da akü kutup başını sökmek için anahtar taşıyorum daha birşey olduğunu görmedim ama bazen gerekli oluyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Atacan45 View Post
                      Akü kutup başını söküp bir müddet bekledikten sonra geri taktığımda araç ta bir sorun meydana gelmez değil mi opel sağlam güzel ama nazlı olduğu konular var ve ilk opelim o yüzden soruyorum
                      Bunu yaptığınızda aracın saat ve takvim ayarları aracın uretim tarihine resetler. Onu düzeltmeniz gerekir . Bir de sol on camdan başlayarak size birer birer camları açıp kapatmanızı ister. Ekrandan gerekli talimatları yaparak işlemi halletmek kolay iş. Başka da bi şey gerekmiyor diye biliyorum.
                      @Murat

Yorum

İlk boş anımda bunu deneyeceğim çok teşekkür ederim denediğimde sonucu tekrar paylaşırım teşekkürler

Yorum

İşleniyor...
                        X