Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia 1.6T Sidi 170hp külbütör kapağı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsignia 1.6T Sidi 170hp külbütör kapağı

2014 model insignia 1.6 turbo 170 bg sidi motor aracımın külbütör kapağı valfi bozuldu ve rolantide sıkıntı yaşıyorum. Çözümün kapağın değişimi olduğu söylendi. Yurt dışında sadece valf diyaframı değişimi gördüm. Türkiye de yapan yaptıran varmıdır.

180 liklerde değişiyormuş valf diyaframı ama 170 liklerde olmuyor deniyor.

Dediğiniz şey seleoid valfi sanırım. Ben değişiyor diye biliyorum.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
      Dediğiniz şey seleoid valfi sanırım. Ben değişiyor diye biliyorum.
      selenoid valf değil bu. Külbütör kapağı içinde siyah dikdörtgen bir parça. Araç durduğu yerde rölanti dengesizliği yaşıyor. Külbütör kapağının üstünde ufak siyah bir plastik parça var buradan gerektiğinde hava alıyor.
      Ama valfin içindeki diyafram bozulunca devamlı bir fıs sesi geliyor motorun üstünden.

Yorum

Diyafram patlak şekilde aracı kullanmaya devam ederseniz pistonları elinize alırsınız.

Sadece diyafram membranın satıldığı doğru lakin bunu hiçbir usta alıp takmaz. işçiliği ve riski fazla.

diyagram kutusu sıcak plastikten yapılma kesme yapılmadan içinin açılması mümkün değil.

açıp değiştirdiniz kullandığınız yapışkan sıcak ve yağ buharına nekadar dayanabileceği muamma.
        bu sebepten ötürü işçiliği garanti vermeyeceklerini düşünüyorum.

yapılan işlemin görüntüsü ektedir.
        You do not have permission to view this gallery.
        This gallery has 1 photos.

Yorum

Aynı araçta aynı kapağı 3 yıl önce 2500₺ ye orjinal gm değiştirdim. İşçilik hariç. Bu parça arizalanirsa değişim en iyi seçenek maalesef.
          @Murat
          2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Benim de başıma geldi iyi bir usta bulup değiştirin 6500 tl ye aldım tamiri mümkün değilmiş eğer iyi bir usta bulamazsanız enjöktörlere zarara veriyorlar ben Opel yetkili serviste değiştirmeme rağmen enjöktörlere zarar verdiler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ersinakinci View Post
              Benim de başıma geldi iyi bir usta bulup değiştirin 6500 tl ye aldım tamiri mümkün değilmiş eğer iyi bir usta bulamazsanız enjöktörlere zarara veriyorlar ben Opel yetkili serviste değiştirmeme rağmen enjöktörlere zarar verdiler
              Enjektör cektirmesi olmayan adama elletirmeyin.
              aslında Enjektör çektirmesine gerek yok.
              Enjektörleri kafasını gövdeden ayırıp kapağı çıkarmak en kolayi fakat terar kafa takılırken %90 kafa gövde arasındaki oring sertleşme nedeniyle kesme yapıyor.

4 tane petrole dayanıklı 10-15tl geçmez oring yenilenip takılırsa mis gibi olur.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sota View Post
                Diyafram patlak şekilde aracı kullanmaya devam ederseniz pistonları elinize alırsınız.

Sadece diyafram membranın satıldığı doğru lakin bunu hiçbir usta alıp takmaz. işçiliği ve riski fazla.

diyagram kutusu sıcak plastikten yapılma kesme yapılmadan içinin açılması mümkün değil.

açıp değiştirdiniz kullandığınız yapışkan sıcak ve yağ buharına nekadar dayanabileceği muamma.
                bu sebepten ötürü işçiliği garanti vermeyeceklerini düşünüyorum.

yapılan işlemin görüntüsü ektedir.
                Bir rus sitesinde gördüm bu montajı. Tabi bizim ustaların malzeme ve ekipman bilgisi zayıf olduğu için pek girmiyorlar bu işlere.

Hatta diyaframın olduğu kutu komple satılıyor ali abi ve ebay de. Tabi fiytalar dörtte üç kapak fiyatına geldiği için değmez getirmeye.

Son olarak uygun fiyatlı bir kapak bulup ustamıza değiştirtmek.

Kapak arayışımız devam ediyor. Parçacı tavsiyelerinizi bekliyorum forumdaşlar.

Sağlıcakla kalın.

Yorum

Yakup Eryılmaz
                  05542869343

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sota View Post

Enjektör cektirmesi olmayan adama elletirmeyin.
                    aslında Enjektör çektirmesine gerek yok.
                    Enjektörleri kafasını gövdeden ayırıp kapağı çıkarmak en kolayi fakat terar kafa takılırken %90 kafa gövde arasındaki oring sertleşme nedeniyle kesme yapıyor.

4 tane petrole dayanıklı 10-15tl geçmez oring yenilenip takılırsa mis gibi olur.
                    Orginleri değiştirdik dediler yine de enjektöre zarar vermişler dikkat edilmesi gereken bir tamirat bu

Yorum

enjektör kafasından söküp Enjektörlere nasıl zarar verdiler almak mümkün değil.

enjektorleri komple çıkarırsanız oring değişimine gerek kalmaz.
                      kafadan sökerseniz ozaman oring yenilemek lazım.

Yorum

Arkadaşlar bu problemin en kesin çözümü uygun fiyata orjinal kapak bulup değişmek.
                        Kapağı orjinal gm marka 5750 TL ye aldım. 500 TL işçilik le ustama değiştirdim.
                        ​​​​​​

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nogayhan View Post
                          Arkadaşlar bu problemin en kesin çözümü uygun fiyata orjinal kapak bulup değişmek.
                          Kapağı orjinal gm marka 5750 TL ye aldım. 500 TL işçilik le ustama değiştirdim.
                          ​​​​​​
                          Bence yine uygun fiyata halletmişsiniz. Her şey 3 kat pahalı iken bu parça 2 kat artmış.
                          @Murat
                          2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

İşleniyor...
                          X