Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Opel i̇nsi̇gni̇a 170 hp cosmo motor gücü azaltildi ve aracin geç çalişmasi sorununun çözümü

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Opel i̇nsi̇gni̇a 170 hp cosmo motor gücü azaltildi ve aracin geç çalişmasi sorununun çözümü

İyi akşamlar İlk önce aracımın arızası yolda giderken MOTOR GÜCÜ azaltıldı yazısı çıktı araç 40 km hızı geçmez oldu. Sağ çekip durduğunda araçta ıslık sesi geliyordu aracı stop edip 1 2 dakika kadar bekledikten sonra aracı çalıştırdım ıslık sesi kesilmedi ama motor gücü azaltıldı yazısı kayboldu.. Kahramanmaraş Sarpel yetkili servise gittim randevu almadan gitmem gerekiyormuş dediler araca bakmadılar.. Sanki araç bozulacağı zaman bize randevu veriyor.. Şu gün şu saatte bozulacağım diye.. Opel Türkiye ile iletişime geçtim Gaziantep ADIM OPEL YETKILİ SERVİSE yönlendirdiler aracı oraya görütürdüm külbürtör kapağında ki diyafram patlamış değişmesi gerek dediler onayı verdim değiştirdiler.. Sonra 300 km yol gittim gitmedim araç tekrar motor gücü azaltıldı ve motor arza lambası yaktı düz yolda 40 km yokuş aşşağı tam gaz 80 km hızı geçmez oldu yokuş yukarı 2 viteste zorla çıktım tekrar götürdüm enjektörler motora yapışmış sökülmüyor üst kapağı sökeceğiz 15 20 bin masrafı var diyince sinirlendim külbürtör kapağını değiştirirken enjektörleri söktünüz taktınız nasıl sökülmüyor diye tartıştım ardından Opel Türkiye ile irtibata geçtim üst kapağı sökmeden enjöktörleri değiştirdiler bujileri değiştirdiler araç hazır dediler teslim ettiler araç servisin içinden çıkmadan aynı arızaları tekrar verdi nasıl yaptınız diye baya bir tartışmadan sonra aracın yüksek basınç pompası arzalı onun değişmesi gerek 20 21 bin parca parası istediler sinirledim aracı PSA SERVİS AĞI olan yere getirdim aracı test ettiler yüksek basınç pompası arızası dediler kendi bünyelerinde parca yok 14 bine var istersen takalım dediler ben de ​​​​Aracın yüksek basınç pompasını söktüm büyük bir araştırma yaparak genaral motors kullanan bütün araçların pompasını araştırdım..Benim araçtan söktüğüm parça numarası 55585049 kodu ile parcaları karşılaştırdım ve BMW 5.20 İ 2012 MODEL SONRASI pompa uyum sağladı araca taktık 200 km yol yaptım 130 ile 170 km hızlar ile denedik yol şartlarından dolayı daha fazla hız yapamadık araç bir sıkıntı çıkartmadı yakıt ortalaması 8 ile 9 arasında iken şu anda 6.6 oldu.. Masrafa gelince 7 bin pompa motor yağı ve şanzıman yağı filitreler işçilik dahi 9 bin masrafınız oldu

İlginç bir bilgi. İlerleyen zamanlarda o pompayla sorun yaşamazsanız birçok kullanıcının derdine çözüm bulmuş olacaksınız

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

İşleniyor...
    X