Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6T 180 Geç çalışma ve Motordan gelen hava ıslık sesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.6T 180 Geç çalışma ve Motordan gelen hava ıslık sesi

Merhaba arkadaşlar 1.6t aracımla aranıza katıldım ancak ne olduğunu anlayamadığım 2 tane sorunum mevcut.

1. Geç çalışma
    Arabanın kontak çevirip ışıklar sönmesini bekliyorum lakin geç çalışıyor bir kere çalışınca ardına tekrar etmiyor ama 15 20 dk durduktan sonra tekrar geç çalışıyor.2 3 saniye geç çalışma süresi

​​​​​​2.Seyir halinde gelen ıslık hava sesi Bu ses çok rahatsız ediyor gaza bastıkça geliyor seyir halinde hızlanırken.
    2 turbocu 2 opel ustasına gösterdim sorunun turbo olmadığını bunun turbonun hava boşaltma sesi olduğunu söylediler lakin ses 6. Viteste bile gazlarken geliyor ıslık gibi ve rahatsız edici.

Yardımcı olabilecek veya daha önce yaşamış birileri varsa deneyimlerini aktarırsa çok memnun olurum.
    ​​​​​

Akünün durumu ne? Aküyü baktırdınız mı?
    Islık sesi turbodan mutlaka gelir ama ortalığı yıkar derecede ise sorun var. Sesi duymak lazım. Belki size sorun varmış gibi geliyordur ama sorun yoktur.
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kara Murat View Post
      Akünün durumu ne? Aküyü baktırdınız mı?
      Islık sesi turbodan mutlaka gelir ama ortalığı yıkar derecede ise sorun var. Sesi duymak lazım. Belki size sorun varmış gibi geliyordur ama sorun yoktur.

Aküden yapabileceğini düşündüm ve değiştirdim ama sorun düzelmedi.
      Sese gelirsem bana sorun var gibi gelmiyor ortada bir ses var ha bu normaldir bir arıza teşkil etmiyor da olabilir ama ses mevcut biraz araçtırdığım da valf vs yazılanları okudum ama tam da bilmiyorum neyi yaptıracağımı

Yorum

Geç çalışma lpg var ise ondan yapabilir. lpg vanasını taktan kapatın 1 2 gün kapalı şekilde kullanın aynı problem var mı kontrol edin. Eğer araçta geç çalışma problemi düzeliyor ise reguletör kaçırıyor motora gaz doluyordur, atana kadar marş yapar sonra çalışır.
        Ses ise turbo boşaltma sesi var ondan mı bahsediyorsunuz tam anlamadım video paylaşırsanız daha iyi olur. Turbo borularda kaçak var ise oda ses yapar ama arıza lambası yakar.

Yorum

Külbürtör kapağını iyi bir ustaya baktır ben de aynı sorunu yaşıyorum çözüm bulamadım Opel genel müdürlükle irtibata geçtim cevap bekliyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 06sm947 View Post
            Geç çalışma lpg var ise ondan yapabilir. lpg vanasını taktan kapatın 1 2 gün kapalı şekilde kullanın aynı problem var mı kontrol edin. Eğer araçta geç çalışma problemi düzeliyor ise reguletör kaçırıyor motora gaz doluyordur, atana kadar marş yapar sonra çalışır.
            Ses ise turbo boşaltma sesi var ondan mı bahsediyorsunuz tam anlamadım video paylaşırsanız daha iyi olur. Turbo borularda kaçak var ise oda ses yapar ama arıza lambası yakar.
            Hocam geç çalışma için dediğinizi yapacağım.

Sese gelirsek ustalar boşaltma sesi dedi ama bilemiyorum çünkü 6 da giderken bile gelmeye başladı gaz verdikçe

Yorum

Bu hava sesi ile alakalı bir çözümü olan varsa paylaşırsa çok memnun olurum

Yorum

Tork un devreye girdiği devirden itibaren turbodan emme sesi gelmesi normal bir durum. Siz gaza bastığınız müddetçe ssssst şeklinde emme sesi gelir. Yanlışım varsa düzeltin.
                @Murat
                2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

aracın yağ çubuğunu çek yada yağ kapağını aç ses kesiliyor veya stop ederse araçın külbürtör kapağında sorun var demektir benim başıma geldi değiştirdim düzeldi ama yapacak ustayı iyi seçin yoksa araca enjöktör arzası verdirirler

Yorum

İşleniyor...
                  X