Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia 170 HP cosmo araç geç çalışıyor ve gitmiyor

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: ersinakinci View Post

Araştırma yaptım herkes birşey diyor doğru düzgün birşey bilen yok .. Bu parça genelde LPG li araçlarda çok bozulur diyen de var. Araba mi çektin diyen var. Ama genel araştırmama göre yüksek basınç pompası yakıt az olduğu zaman yada benzin bittiği zaman sürekli marşa basılırsa bozulurmuş ben de en az çeyrek depo benzin oluyordu demek ki benden önce ki sahşbinde bir hasar almış 4 yıldır bende araç ara ara geçici arza veriyordu
    Ben ısrarla tamir edilebilir olduğuna inanıyorum. Çünkü bu parça mekanik mantıkla çalışan en baba ya contası ya yayı deforme olma ihtimali olan, tamir takımı ile düzeltilebilir ihtimali olan bir parça olduğuna inanıyorum. Birde üzerinde elektronik okuyucu sensör var başka numarası yok gibime geliyor. Çok komplike bir parça değil ve tamir olmuyor denmesi milli servet düşmanlığı bana göre tamirini yapan yer parayı götürür gibime geliyor ayrıca

Yorum

Araçta eskiye göre hafif titreme oluyordu belli belirsiz rolantite o tamamen yok oldu yokuş aşşağı inerken gazdan ayağımı çektiğim zaman sanki arabayı biri tutup çekiyor gibi hissediyordum şu anda öyle bir sıkıntı kalmadı enjektörlerin 3 tanesini temizleyip birini değiştirdim o yüzden fazla bir sıkıştırma yapamadım ne olur ne olmaz diye
      Belli belirsiz olan titreme enjektörlere yaptığınız müdahaleden sonra mı düzeldi yoksa yakıt pompası değişiminden sonra mı?
      @Murat
      2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kara Murat View Post

Belli belirsiz olan titreme enjektörlere yaptığınız müdahaleden sonra mı düzeldi yoksa yakıt pompası değişiminden sonra mı?
        Büyük ihtimalle enjektörler temizlenince düzeldi içtan yanmalı enjektörmüş ikisi aynı zaman da müdahale edildiği için hangizinden düzelmiş olabilir tam emin değilim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Karaali View Post

Ben ısrarla tamir edilebilir olduğuna inanıyorum. Çünkü bu parça mekanik mantıkla çalışan en baba ya contası ya yayı deforme olma ihtimali olan, tamir takımı ile düzeltilebilir ihtimali olan bir parça olduğuna inanıyorum. Birde üzerinde elektronik okuyucu sensör var başka numarası yok gibime geliyor. Çok komplike bir parça değil ve tamir olmuyor denmesi milli servet düşmanlığı bana göre tamirini yapan yer parayı götürür gibime geliyor ayrıca
          Aynı şeye bende inanıyorum pazartesi günü bir elektirkci ben tamir ederim getir dedi. Eski pompayı bir götüreceğim bakalım yapabilecek mi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ALPRN View Post

Bende de senede 1 defa falan yakıyor sonraki çalışmada düzeliyor. Ama araç 1 hafta çalışmamış ve çok soğuktu, birinde de oktan artırıcı atmıştım biraz uzun süre kalmıştı depoda.

Arızası ya basıncı kaçırıyor yada yaylı kısım takılı kalıyor sanırım. Tamir edilebilir muhtemelen ama uğraşan şimdilik yok sanırım. Günden güne direk enjeksiyon araçlar attığı için 3-4 sene ye kadar bunu revize edenler vs çıkacaktır diye umuyorum. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Umarım sorun yaşamayız ama yaşadığımızda da en azından bilgimiz olmuş oldu.
            Rica ederim inan severek kullandığım arabadan soğudum ama tamir konusunda iyi bir elektirikci tamir edebilir...

Yorum

Aynı şeye bende inanıyorum pazartesi günü bir elektirkci ben tamir ederim getir dedi. Eski pompayı bir götüreceğim bakalım yapabilecek mi
              Gelişmeleri yazmayı unutmayın
              @Murat
              2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Arkadaşlar bu konuyu açmak istiyorum.
                Benim aracım Opel Insignia 1.6 170 HP. Aracım geç çalışıyor titreşimler var. Arıza kodu yüksek yakıt pompası diye geçiyor ustalar hangi taraftan önce değiştireceklerini tam olarak bilmiyorlar çünkü ikisi de çalışmakta yani bir depodaki olan diğer motora bağlı olan
                Burada öğrendim ki BMW'nin 5.20 i 20112 model üstü uyumlu diye çünkü gerçekten opel'in çok pahalı motordaki olan yakıt pompası . Yalnız bir konu vardı burada BMW'nin yakıt pompasının gider borusu hortuma bağlı olan düz ve orada patlaklık olmuş. Sonra yine konu geldi o pompa uyumlu diye.. tam net olaraktan anlayamadım BMW'nin 5.20 yakıt pompası hortum girişi düz olduğu halde uyumlu mu? Bu konu ile ile bilgisi olan lütfen cevap yazsın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Denis View Post
                  Arkadaşlar bu konuyu açmak istiyorum.
                  Benim aracım Opel Insignia 1.6 170 HP. Aracım geç çalışıyor titreşimler var. Arıza kodu yüksek yakıt pompası diye geçiyor ustalar hangi taraftan önce değiştireceklerini tam olarak bilmiyorlar çünkü ikisi de çalışmakta yani bir depodaki olan diğer motora bağlı olan
                  Burada öğrendim ki BMW'nin 5.20 i 20112 model üstü uyumlu diye çünkü gerçekten opel'in çok pahalı motordaki olan yakıt pompası . Yalnız bir konu vardı burada BMW'nin yakıt pompasının gider borusu hortuma bağlı olan düz ve orada patlaklık olmuş. Sonra yine konu geldi o pompa uyumlu diye.. tam net olaraktan anlayamadım BMW'nin 5.20 yakıt pompası hortum girişi düz olduğu halde uyumlu mu? Bu konu ile ile bilgisi olan lütfen cevap yazsın.
                  Beni arayın aynı sıkıntıyı çektim 05428425075

Yorum

İşleniyor...
                  X