Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 T Gaz Yememe ve Arıza Lambası

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.6 T Gaz Yememe ve Arıza Lambası

Arkadaşlar merhaba, 2011 model 1.6 T aracım170k km de 10 bin km önce yatak sarması yüzünden komple motor yapıldı, iki haftadır sabah arabayı çalıştırıp hareket ettikten sonra 4-5. Viteste 3 bin devre yaklaşırken gaz yememeye başlıyor ve silkeleme yapıyor, lpg den kaynaklı olabileceğini düşünerek dün LPG ayarı yaptırdım ama bugün yine aynı sorunla karşılaştım. bu durum devamlı olmuyor, özellikle dikkat ettim her sabah işe giderken yol güzergahında aynı bölgede yapıyor ? bugün ilk defa arıza lambası yaktı en kısa zamanda servise götürün uyarısı verdi, benzer bir durumla karşılaşan var mı.

LPG ayarını ınsignia da deneyimli ustalara yaptırın

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Ateşleme bobini ve bujileri bi ölçtürün isterseniz.. Yüksek devirde ateşleme güç aktarırken düşük devire geldiğinden yıpranmadan dolayı tam ateşleme yapmıyor olabilir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
        LPG ayarını ınsignia da deneyimli ustalara yaptırın
        Dün LPG ayarı yapan usta nozulların sınırda olduğunu söyledi ve performanstan memnun kalmazsan gel değiştirelim dedi, bu duruma etkisi olabilir mi acaba

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Karaali View Post
          Ateşleme bobini ve bujileri bi ölçtürün isterseniz.. Yüksek devirde ateşleme güç aktarırken düşük devire geldiğinden yıpranmadan dolayı tam ateşleme yapmıyor olabilir.
          Yarın ustama uğrayacağım bi baktirayim onlara da teşekkür ederim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hgazi90 View Post

Dün LPG ayarı yapan usta nozulların sınırda olduğunu söyledi ve performanstan memnun kalmazsan gel değiştirelim dedi, bu duruma etkisi olabilir mi acaba
            Nozulları konumu uzaklığı teklemeye neden olur. Ama 2.viteste de olur 6.vites de de, bu sorun vites ayırmaz. Daha önce bununla ilgili punto evo multiair de uğraştık en son uygun nozul çapı kullanmamak ve gerekli alana montajı yapılmaması ile ilgili sorunu çözdük. Sizin bence sorun ateşleme de bobinizi ölçtürün mutlaka, bujileri temizletin

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Karaali View Post

Nozulları konumu uzaklığı teklemeye neden olur. Ama 2.viteste de olur 6.vites de de, bu sorun vites ayırmaz. Daha önce bununla ilgili punto evo multiair de uğraştık en son uygun nozul çapı kullanmamak ve gerekli alana montajı yapılmaması ile ilgili sorunu çözdük. Sizin bence sorun ateşleme de bobinizi ölçtürün mutlaka, bujileri temizletin
              Çok teşekkür ederim yarın kontrol ettireyim ben

Yorum

Arkadaşlar sorunu belirledik, sabahları LPG ye erken geçtiği için bu sorunu yapıyormuş araba ilginiz için çok teşekkür ederim.

Yorum

Arkadaşlar sorun sonrasında yine devam etmişti,ayrıca sadece sabahları değil uzun yolda da yine aynı sorunu yaşadım, 2 defa ayrı yerde LPG ayarı yapılmasına rağmen çözemediğimiz sorun afr ayarı sonrasi çözüldü sanırım bir süre deneyip tekrardan bilgilendiririm sizleri.

Yorum

Geçmiş olsun diyelim. İnşallah çözmüşsünüzdür ve tekrarlamaz.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

İşleniyor...
                    X