Duyuru

Collapse
No announcement yet.

170hp SIDI ESC-ABS Hatası

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 170hp SIDI ESC-ABS Hatası

Öncelikle herkesin bayramı mübarek olsun, uzun yola çıktık araçta hız sabitleme aktifken normal şekilde fren yaptım anında ekranda "esc servis" arizası belirdi ve ABS lambası yandı araçta şuan hız sabitleme çalışmıyor ve 3000 deviri gecmiyor arıza kodu c1226 veriyor. bu durumu yaşayan bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim

Merhaba,
    iyi bayramlar. C1226 hata kodununun uzun açıklamasını ekleyebilir misiniz?

Yorum

https://www.opelim.net/threads/c1226-hata-kodu.140820/
      @Murat
      2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Teşekkürler, sağ ön tekerlek ABS hız sensörü arızası verdiği için sensörü söktüm sürtme sonucu ucundan biraz yemiş sensörü, büyük ihtimalle sorun bu parça çıkacak ama araştırdığım kadarıyla bizim araç için Türkiye'de bulamadım parçayı yarın yetkili servise soracağım umarım buluruz.

Yorum

İnşallah kısa zamanda sorununuzu çözersiniz.
          @Murat

Yorum

Arıza çözüldü, ilk olarak sensör değişti sorun aynı devam etti üstte gönderdiğiniz forumdaki aynı parça "porya rondelasi" kırık çıktı ve söküldü fakat parçayı bulamadık serviste sipariş ile gelir dedi ve ustaların klasik "o parça onemli değil o parça sözü ile kırık parça çıkarılıp tekrar denendi arıza aynen devam ediyordu en son porya söküldü ve kırılan parçanın porya'ya da zarar verdiğini gördük ve porya orijinal olarak değişti "kırık parçayı takmadan" ve sorun şuan düzeldi fakat eve döndüğümde kırılan parçayı temin edip taktıracağım mühendis koyduysa vardır bir bildiği
            ilerde aynı sorunu yaşayacak olursa resimleri de ekledim.
            Ekli Dosyalar

Yorum

Geçmiş olsun. Problemin nerden kaynaklandığını bulmak da aslında iyi bir gelişme.
              @Murat

Yorum

İşleniyor...
              X